Kovotojų charakterį parodę Vilniaus KM I krepšininkai paskutinėmis sekundėmis pripažino Sostinės KM I pranašumą

LIDL – MKL U16 vaikinų čempionato rungtynėse dėl 3-iosios vietos įvyko Vilniaus derbis, kuriame netrūko dramos. Bronzos medalius iškovojo Sostinės KM I – Warranty Expert krepšininkai, kurie po permainingos kovos 82:80 (28:7, 17:28, 9:18, 28:27) palaužė Vilniaus KM I – NOI ekipą.

Mindaugo Noreikos auklėtiniai fantastiškai pradėjo rungtynes ir antrojo ketvirčio pradžioje tiesiog triuškino savo varžovus – 31:7.

Vis dėlto praėjusio sezono čempionai parodė tikrą kovotojų charakterį ir dar iki pertraukos spėjo sumažinti skirtumą iki dešimties taškų – 35:45.

Emilio Butkaus vedama Vilniaus KM I po pertraukos spurtavo 13:3 ir  išlygino rezultatą (48:48), o prieš lemiamą ketvirtį turėjo minimalų deficitą – 53:54.

Ketvirtajame kėlinyje Sostinės KM I ekipai vėl pavyko šiek tiek atitolti (73:65), tačiau Andriaus Šležo auklėtiniai nesutriko ir, prasidėjus paskutinei mačo minutei, E. Butkus tolimu metimu išlygino rezultatą – 77:77.

Kitoje atakoje Kasparas Sidarevičius vėl išvedė M. Noreikos treniruojamą ekipą į priekį (79:77), o likus 18 sekundžių Lukas Pivoriūnas baudos metimu dar ir padidino trapią persvarą – 80:77.

Rungtynių kulminacija įvyko paskutinėmis sekundėmis, kai Lukas Gudavičius, likus šešioms sekundėms iki mačo pabaigos, tritaškiu išlygino rezultatą (80:80), tačiau lemiamą žodį tarė paskutinius rungtynių taškus pelnęs bei Sostinės KM I pergalę išplėšęs Gediminas Alisas – 82:80.

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidęs Gytis Valickas pelnė 22 taškus ir atkovojo 13 kamuolių.

Valickui puikiai talkino 21 tašką įmetęs Augustinas Kiudulas bei 16 taškų pelnęs ir 12 kamuolių atkovojęs G. Alisas.

Vilniaus KM I ekipai E. Butkus surinko 25 taškus, atkovojo 8 kamuolius bei suklydo 5 kartus.

Vilniaus KM I: E. Butkus 25 (10/15 dvit., 8 atk. kam., 5 kld.), L. Gudavičius 15 (3/4 trit., 11 atk. kam., 5 kld., 4 per. kam.), V. Grauslys (6 rez. perd.) ir E. Logunovas po 11.

Sostinės KM I: G. Valickas 22 (6/14 dvit., 13 atk. kam., 4 per. kam.), A. Kiudulas 21, G. Alisas 16 (4/10 dvit., 8/12 baud., 12 atk. kam.), L. Pivoriūnas 9 (0/6 trit., 10 atk. kam., 7 rez. perd.).