Gruodžio mėnesį startuoja naujas Lietuvos krepšinio federacijos projektas mergaitėms – „NIKE Vikruolių taurė“

Gruodžio mėnesį startuoja naujas Lietuvos krepšinio federacijos projektas mergaitėms – „NIKE Vikruolių taurė“

Jau gruodžio mėnesį startuos naujas Lietuvos krepšinio federacijos projektas mergaitėms – „NIKE Vikruolių taurė“, kuriame savo jėgas galės išmėginti mergaitės iki 10-ies metų. Šešių mergaičių komandai vadovaus krepšinio ar bet kurios kitos sporto šakos treneris, kūno kultūros mokytojas, o jaunosios sportininkės turės kuo greičiau ir teisingiau įveikti iš anksto paruoštas užduotis.

„Šio projekto idėja gimė įsiklausius į mergaičių trenerių pastebėjimus bei analizuojant esamą padėtį vaikų sporte. Moksleivių krepšinio lygos čempionatas prasideda nuo U12 amžiaus kategorijos, vadinasi 10-11 metų mergaitės jau pirmą kartą rungtyniauja oficialiame Lietuvos čempionate. Tačiau krepšinio treniruotes jos pradeda lankyti būdamos 7-9 metų. Neturėdamos iššūkių, mergaitės dažnai apsigalvoja ir pabandžiusios kelis mėnesius, imasi kitos veiklos.

Projektu „NIKE Vikruolių taurė“ norime padovanoti pačioms jauniausioms mūsų krepšininkėms šventę, bei suteikti galimybę pajusti pirmąsias rungtynių emocijas – jaudulį, džiaugsmą, atsakomybę, norą nugalėti, bei užkrėsti ryžtu tobulėti. Norime, kad mergaitės pamatytų ir pajustų ką joms gali duoti krepšinis. Mūsų tikslas – perduoti joms krepšinio karštinės virusą. Šis virusas mums, lietuviams, perduodamos iš kartos į kartą, tad dabar atėjo eilė mūsų mažosioms mergytėms perimti šį palikimą“, – sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Komandos bus suskirstytos į rytų ir vakarų konferencijas, o savo pasirodymus pradės jau gruodžio viduryje. Iš kiekvienos grupės į tolimesnį etapą pateks po keturias komandas. Jos vasario mėnesį susikaus aštutfinalyje, o projekto finalas vyks kartu su Multi-gyn moterų lygos finalinio ketverto kovomis, vienoje iš didžiausių Lietuvos arenų.

Visiems projekto dalyviams bus skiriami projekto marškinėliai, krepšinio kamuoliai ir gertuvės. Finalinio etapo dalyviai galės laimėti paspirtukus, kelialapius į pramogų parkus, NIKE apsipirkimo čekius, o nugalėtojų komandos treneriui atiteks kompiuteris ir treniruočių analizės programa. Projektą dalinai finansuoja FIBA Europe „Youth Development Fund“.

Projekto ambasadore tapo buvusi krepšininkė Dalia Belickaitė, kuri šiuo metu aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, veda TV sporto laidas jau pristatė pirmojo etapo užduotis ir kviečia mergaites ruoštis pirmosioms kovoms.

Projekto dalyvės taip pat jau gali susipažinti su pirmuoju namų darbu, kurį galės pademonstruoti finalų metu. Jas vertins ir prizus dalins komisija, kurioje bus Dalia Belickaitė bei kiti žinomi krepšinio bendruomenės nariai.

NIKE VIKRUOLIŲ TAURĖS TURNYRO PIRMOJO GRUPĖS ETAPO IR FINALO DATOS

V A K A R A I
A grupė (7 komandos)
Akmenė: 1 komanda, treneris S. Momkauskas
Klaipėda: 3 komandos, trenerė R. Kumpienė
Palanga: 1 komanda, trenerė D. Mažionienė
Telšiai: 2 komandos, trenerė V. Antanavičienė

FINALAS: gruodžio 15 d., 13:00-16:00 val. Telšių arenoje (Birutės g. 7).

B grupė (8 komandos)

Šiauliai: 4 komandos, trenerė J. Bertulienė
Radviliškis: 1 komanda, trenerė R. Augustinienė
Panevėžys: 3 komandos, trenerė I. Rimšienė

FINALAS: gruodžio 16 d., 12:00-15:00 val. Radviliškio sporto centro salėje (Radvilų g. 17).

R Y T A I
C grupė (8 komandos)
Ukmergė: 4 komandos, trenerė R. Troškienė
Vilnius: 2 komandos, trenerės D. Velishayeva ir Š. Valinskaitė
Anykščiai: 2 komandos, trenerė R. Meiliūnienė

FINALAS: gruodžio 14 d., 16:00-19:00 val. Ukmergės Verslo ir technologijų mokyklos salėje (Kauno g. 108).

D grupė (8 komandos)
Alytus: 3 komandos, trenerė I. Špėgienė
Kaunas: 3 komandos, trenerės L. Dambrauskaitė ir R. Gotautė
Marijampolė: 2 komandos, treneriai E. Bajorūnienė ir S. Žaliabarštis

FINALAS: gruodžio 13 d., 16:00-19:00 val. Kaune, KM „Žalgiris“ salėje (Pašilės g. 41).

Informacija: www.krepsinionamai.lt