Kauno krepšinio teisėjų mokyklos veikla įgauna pagreitį

Kauno krepšinio teisėjų mokyklos veikla įgauna pagreitį

Jau mėnuo praėjo nuo Kauno krepšinio teisėjų mokyklos pradžios. Būsimi krepšinio arbitrai mokosi ir žinias gilina teoriniuose bei praktiniuose užsiėmimuose, kuriuose jiems savo patyrimą perteikia nacionalinės kategorijos teisėjai ir komisarai Rimas Navickas ir Valdas Vilius.

Po kelių savaičių mokymų, būsimi krepšinio teisėjai tai, ką jau išmoko, turėjo galimybes pademonstruoti draugiškose vaikų rungtynėse.

Teoriniuose užsiėmimuose krepšinio taisyklių pagrindų, teisėjavimo subtilybių mokė tarptautinės krepšinio kategorijos arbitras Juozas Barkauskas ir Eurolygos teisėjas Gytis Vilius. Į praktinius ir teorinius užsiėmimus jie bus kviečiami ir ateityje. Taip pat lektoriais bus kviečiami dar du Eurolygos arbitrai: Jurgis Laurinavičius ir Artūras Šukys.

Panašiu principu užsiėmimai vyks iki sezono pabaigos, todėl prie besimokančių teisėjauti eigoje gali prisijungti ir visi norintys tapti krepšinio teisėjais.

Šiuo metu vienas iš geriausių Lietuvos krepšinio arbitrų Gytis Vilius savo teisėjavimo karjerą taip pat pradėjo  nuo mažų ir paprastų žingsnių:

„Nežinau, ar buvau imlus tam, bet buvau griežtai mokomas, kad reikia daryti maksimumą kiek gali tą kartą. Nieko daugiau, nieko mažiau.“ – prisiminė G. Vilius.

„Pirmos rungtynės, kurias turiu įsirašęs į savo teisėjavimo knygutę, buvo Kauno krepšinio mėgėjų lygos (KKML) moksleivių varžybos, 2003-ųjų metų lapkričio 11 dieną. Tais laikais labai retas, kas turėjo kompiuterį, tad tai buvo vienintelis būdas kaupti informaciją. Bet dar iki šiol pildau tą pačią knygutę, į kurią surašau visas teisėjautas rungtynes.“

Šiuo metu Eurolygoje teisėjaujantis G. Vilius jauniesiems arbitrams davė asmeninį patarimą: „Turbūt pagrindinis patarimas pradedantiems – koncentruotis į tai, ką darai, ir pasitikėti pačiu procesu, o ne vaikytis savo susikurtų didelių tikslų. Disciplina darbui eina pirma, negu tikslų iliuzijos.“

Po penkiolikos metų G. Vilius grįžo į teisėjų mokyklą, tačiau jau ne kaip mokinys, bet kaip lektorius, kuris pasidalino savo patirtimu su jaunaisiais teisėjais.

„Buvo garbė grįžti į KKML ir Kauno krepšinio teisėjų mokyklą ir pasidalinti turima informacija.“ – pridūrė ir sėkmės visiems palinkėjo Gytis Vilius.

Informacija: www.kkml.lt