Įkvėpimas pergalėms: krepšinį žaidžiančioms mergaitėms – išskirtinis trenerių dėmesys

Įkvėpimas pergalėms: krepšinį žaidžiančioms mergaitėms – išskirtinis trenerių dėmesys

Lietuvos merginų rinktinių laukia ypatinga vasara. Viliaus Stanišausko vadovaujama U19 Lietuvos rinktinė, kuri praėjusią vasarą laimėjo U18 Europos čempionatą, jau pradėjo pasiruošimą pasaulio pirmenybėms, kurios liepos 15–23 d. vyks Ispanijos sostinėje Madride.

Šią vasarą aukščiausio lygio jaunimo turnyrai aplankys ir Lietuvą – liepos 29–rugpjūčio 6 d. Vilniuje ir Klaipėdoje vyks U20 Europos čempionatas.

Tai – ledkalnio viršūnėje esantys turnyrai, o kelias į Lietuvos jaunimo rinktines prasideda nuo paprastų, tačiau labai svarbių žingsnių. Vienas jų – Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ir Sporto rėmimo fondu (SRF) organizuojami „GIRL PWR“ turnyrai.

Pastaruosius du sezonus Vilniaus regiono mergaitės galėjo nemokamai lankyti krepšinio treniruotes, tobulinti ne tik savo žaidimo, bet ir socialinius įgūdžius.

2022–2023 m. sezone mergaitėms buvo surengti net keturi „GIRL PWR“ turnyrai, kurių metu mažosios Lietuvos krepšininkės įgavo oficialios rungtynių patirties, tobulino savo įgūdžius ir mokėsi siekti pergalių komandoje.

„GIRL PWR“ turnyrų organizatorius, SKM sporto vadovas Karolis Čyžius džiaugėsi pavykusiu projektu:

„Labai smagu. Naudodamasis proga noriu padėkoti Sporto rėmimo fondui (SRF), kurio dėka galime įgyvendinti tokius prasmingus turnyrus kaip šis. Mergaičių noras žaisti krepšinį yra didelis ir labai smagu matyti jas žaidžiančias ir kovojančias. Mergaitės dvejus metus sportavo, tobulėjo asmeniškai ir komandiškai. Ir toliau bandysime populiarinti krepšinį tarp mergaičių ir tikimės, kad padėsim visam Lietuvos moterų krepšiniui. Tikime, kad iš masiškumo ir sveikatinimo gimsta meistriškumas“

Su mergaičių komandomis dirbo net 5 krepšinio specialistai – Vitalija Miežytė, Deimantas Vailionis, Ugnius Stulginskas, Evaldas Lukšys ir Rolandas Mocevičius.

SKM mergaičių šiame sezone taip pat dalyvavo Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamame „VitirON KIDS“ čempionate, kur varžėsi „GameON 9“ taurėje.

K. Čyžius taip pat atkreipė dėmesį į SKM draugystę su Lietuvos čempionių Vilniaus „Kibirkšties“ klubu.

„Mergaitės tikrai mato Lietuvos merginų i r moterų rinktinės pergales. Justės Jocytės ir kitų krepšininkių pavyzdžiai jas įkvepia ir motyvuoja. Labai džiaugiamės draugyste su „Kibirkšties“ klubu – krepšininkės jau buvo apsilankę mergaičių treniruotėse, mes buvome stebėti klubo rungtynių Europos taurėje, tą darysime ir toliau.“

 Mergaitės SRF skirtų lėšų pagalba buvo apdovanotos stilingomis aprangomis ir kita reikalinga sportine ekipuote.

Projektas, skirtas didinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, finansuojamas Sporto rėmimo fondo (SRF) lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Pirmasis didysis turnyras Lietuvos merginoms prasidės jau kitą savaitę – liepos 1 d. Sofijoje (Bulgarija) startuoja U18 Europos čempionatas.

Merginų krepšinio vasara finišuos Izmire (Turkijoje), kur rugpjūčio 11–19 d. vyks U16 Senojo žemyno pirmenybės.