Pasikeitusio merginų mokyklų reitingo apžvalga

Pasikeitusio merginų mokyklų reitingo apžvalga

Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL-MKL) pristato krepšinio mokyklų reitingus pagal merginų pasiekimus šiame sezone. Arba džiaze tik merginos. Kaip jums gražiau. Taigi, iškart skubam žiūrėti, kas pasikeitė merginų reitinguose nuo praėjusio sezono.

Pirmojoje vietoje sunkiai, bet vis tik pavyksta išsilaikyti VKM – Vilniaus krepšinio mokykla (VKM). Prarasta daugiau nei 10 reitingo taškų. Už išsaugotą pirmąją poziciją reikia dėkoti Gitautui Kievinui. Treneris iškovojo auksą Jaunučių U16 čempionate.  Jaunių U18 merginos finaliniame ketverte sudegė ir liko ketvirtos. Algirdo Paulausko treniruojamos U14 mergaitės irgi nesugebėjo išlaikyti reguliariojo sezono lyderių pozicijų ir pralaimėjo finale.

Antrąją vietą ramiai išsaugojo Kauno „Žalgirio“ krepšinio akademija merginos, kurioms tik „per Marytės plauką“ nepavyko atimti pirmos reitingo vietos iš VKM‘o. Žinoma, tokio šuolio kaltininkas yra aštuoniolikmečių čempionate iškovotas auksas. Tai didžiausio koeficiento čempionatas, o jame sesės Kisarauskaitės ir Babraitytės darė savo įstabius dalykus. Jaunučių U16 ir mergaičių U14 čempionatuose žalgirietės liko be finalinių ketvertų. Susumavus viską, +40 reitingo taškų lyginant su iškovotais pernai daugiau nei užtikrintai lėmė antrąją vieta.

Trečiojoje vietoje be pokyčių laikosi Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykla. Šiemet nors ir be trofėjų, bet finaliniai ketvertai visose amžiaus grupėse leido klaipėdietėms išsilaikyti aukščiausiame ketverte.

Atskiro paminėjimo yra vertos Panevėžio sporto centro merginos. Austėjos Rauckytės benefisas Jaunių U18 čempionato bronzinėse rungtynėse ir U14 auksas elitiniame divizione užtikrintai kilstelėjo Panevėžio Sporto centrą iš 6 pozicijos tiesiai į 4 vietą. Nepamirškime ir aukso medalius U12 “Pirmajame iššūkyje” iškovojusiu mergaičių, kurios rodo, kad Panevėžio mergaičių krepšinio bazė tik auga. Daugiau nei +50 reitingo taškų yra absoliučiai didžiausias taškų šuolis šių metų Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) sezone.

Penketuką uždaro Krepšinio akademija „Saulė“ merginos iškritusios iš reitingo ketvertuko ir praradusios beveik 30 reitingo taškų.

Toliau rikiuojasi Marijampolės sporto centras, kurio merginos palypėjo net per 4 pozicijas aukštyn. Alytaus sporto ir rekreacijos centras išsaugojo 7 poziciją. Ukmergės sporto centras iš 9 vietos palypėjo į 8-tą. Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras krentą į devintąją poziciją. Ir tai yra neišvengiama, nes anksčiau ar vėliau Sintija Aukštikalnytė pereis į aukštesnį lygį, o būtent ji ir yra pagrindinis žmogus, dėl ko Biržai apskritai laikėsi merginų reitingų dešimtuke.

Atskiro paminėjimo verta Klaipėdos krepšinio mokykla. Pagaliau Lietuvoje atsirado privati sporto mokykla, turinti merginų komandą elitiniame divizione. Tos vienintelės komandos KKM‘ui užteko, kad pavyktų įšokti į merginų reitingo dešimtuką, su kuo juos ir sveikiname. Tikimės, kad ir kitos privačios krepšinio mokyklos paseks šiuo geru pavyzdžiu rinkti naujas mergaičių krepšinio grupes.

Merginoms taip pat linkime produktyvios vasaros, neišsenkančio entuziazmo ir būsimų pergalių krepšinio kelyje!

Merginų reitingas
Mokykla Taškai
1 Vilniaus miesto krepšinio mokykla 171.50
2 Kauno KM “Žalgiris” 167.50
3 Klaipėdos Vl.Knašiaus KM 152.00
4 Panevėžio SC 113.75
5 Šiaulių krepšinio akademija “Saulė” 80.50
6 Marijampolės sporto centras 58.50
7 Alytaus sporto ir rekreacijos centras 49.50
8 Ukmergės  sporto centras 38.50
9 Biržų raj. KKSC 30.50
10 Klaipėdos krepšinio mokykla, VšĮ 27.50

Visą MKL sezono reitingų sąrašą rasite ČIA

 

__________

Justas Kučinskas (EuroStepas)