Istoriniame krepšinio turnyre dalyvavo komandos iš 11-os šalių

Istoriniame krepšinio turnyre dalyvavo komandos iš 11-os šalių

2019 m. Gruodžio 28 – 30d. Kaune įvyko kasmetinis tarptautinis XII vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2019“ Kauno rajono mero taurei laimėti. Turnyras, kaip ir kiekvienais metais, sulaukė milžiniško susidomėjimo bei pritraukė įvairių šalių atstovų. Keturiose amžiaus grupėse – 2004, 2006, 2008 ir 2009 m. g. berniukų, šiemet varžėsi 40 komandų iš 11 šalių. Turnyre susitiko komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Suomijos, Slovėnijos ir Čekijos.

2009 m. grupėje triumfavo klaipėdiečiai.

Jauniausiųjų berniukų amžiaus grupėje dalyvavo 8 komandos iš 5 skirtingų šalių. Tai – turnyro šeimininkai Tornado KM – VS sistemos, uostamiesčio atstovai V. Knašiaus KM, svečiai iš Latvijos Rygos DSN, čekai Sokol Siršni Pisek, baltarusiai  Minsk Tsmoki, Kauno KM Žalgiris bei dvi Estijos ekipos – Vimsi KK ir Tartu University BS. Į du pogrupius padalintos komandos sužaidė po trejas rungtynes ir dvi pirmosios vietos toliau tęsė kovas dėl medalių atkrintamosiose, o pralaimėjusios liko kovoti dėl 5 – 8 vietų. Taigi, po grupių etapo kovas dėl medalių tęsė Tornado KM – VS sistemos, Kauno KM Žalgiris, V. Knašiaus KM ir Rygos DSN. Pirmajame pusfinalyje tarp Tornado KM bei KM Žalgiris atstovų virė įnirtinga kova. Po dviejų pratęsimų rezultatu 49:45 pergale šventė „žalgiriečiai“. Antrajame pusfinalyje tarp V. Knašiaus krepšinio mokyklos ir Rygos DSN didelės intrigos nebuvo ir užtikrintą pergalę 20 taškų skirtumu šventė klaipėdiečiai 56 – 36. Dvikovą dėl bronzos kone paskutinę sekundę išplėšė Tornado KM – VS sistemos pranokę Rygos atstovus 38:36. Auksinėje dvikovoje triumfavo Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos krepšininkai įveikę Kauno KM Žalgiris ekipą 45:37.

„Laimėjome auksą, bet buvo labai sunku, – po pergalės kalbėjo V. Knašiaus komandos žaidėjai. – Žaidėme be lyderio, o Kaunas buvo labai stiprūs varžovai. Pabaigoje pralaužėme ledus ir laimėjom. Turnyras mums labai patiko ir, tikimės, grįšime ir kitais metais“.

Simbolinio penketo žaidėjai: Tartu University – Robert Kaarik, DSN Riga – Emils Pogins, Tornado KM – Lukas Lukošiūnas, V. Knašiaus KM – Edvinas Mockus, KM Žalgiris – Justinas Martišius.

 

2008 m. grupėje rusiškas finalas

Metais vyresnių krepšininkų grupėje dalyvavo net 12 komandų. Lietuvos ekipos – Tornado KM – Xiaomi, Šiaulių KA Saulė ir Vilniaus KM. Latvijai atstovavo dvi komandos – Rygos DSN ir Marupe SC. Taip pat į turnyrą atvyko du Rusijos klubai – Maskvos CSKA bei Trinta. Be šių komandų į turnyrą atvyko Slovėnijos atstovai Krvavec, estai – Viimsi KK, čekai – Sokol Pisek Sršni, lenkai – MKS Pruszkow bei baltarusiai – Minsk Tsmoki. 12 ekipų buvo suskirstytos į 4 grupes po 3 komandas. Kiekvienos grupės dvi geriausios komandos pateko į ketvirtfinalio etapą ir tęsė kovą dėl medalių. Tuo tarpu nepatekusios į ketvirtfinalį komandos turėjo žaisti dėl 9 – 12 vietų. Po ketvirtfinalių paaiškėjo, jog į stipriausiųjų ketvertuką pateko Šiaulių KA Saulė, BS Trinta, Maskvos CSKA ir Vilniaus KM. Pirmasis pusfinalis  didelės intrigos nesukėlė. Maskvos Trinta užtikrintai įveikė šiauliečius ir iškovojo kelialapį į finalą. Rungtynės baigėsi rezultatu 60 – 38. Antrajame pusfinalyje tarp Vilniaus KM atstovų bei Maskvos CSKA  kova buvo kiek atkaklesnė. Visgi, rungtynių pabaigoje savąjį pranašumą įrodę maskviečiai nugalėjo Vilniaus ekipą rezultatu 62:55. Kovoje dėl bronzos vilniečiai atsigriebė ir užtikrintai nugalėjo Šiaulių KA Saulė. Rungtynės pasibaigė 67:49. Finale nuo pat rungtynių pradžios pabėgę CSKA krepšininkai išlaikė pranašumą viso susitikimo metu bei po itin nerezultatyvių rungtynių šventė pergalę rezultatu 37:26.

Simbolinio penketo žaidėjai: Šiaulių KA Saulė – Rinaldas Kairys, Vilniaus KM – Motiejus Daunys, CSKA – Igor Amosov, Trinta – Michail Vasin, DSN Riga – Kudrjavcevs.

 

2006 m. grupėje pirmąja vieta džiaugėsi  Kauno KM Perkūnas krepšininkai

2006 m. gimusių jaunuolių grupėje taip pat dalyvavo 12 komandų. Ekipos buvo suskirstytos tokiu pačiu principu kaip ir 2008 m. grupėje. Čia netrūko įvairių šalių atstovų – Lietuvos komandos: Tornado KM -Metga, KM Perkūnas, KM Žalgiris, Ukrainos atstovai – Kiev Sdushor – 16 Vovchenyata, Odessa SS, suomiai – PuHu Vantaa, slovėnai – Krvavec, baltarusiai Minsk Tsmoki, lenkai – MKS Grojec, latviai – Marupe SC, Čekijos nariai – Tigers CB ir svečiai iš Moldovos BC Admirals. Į keturias grupes padalintos komandos sužaidė po dvejas rungtynes grupėje, o vėliau aiškinosi santykius tolimesniuose etapuose. Po grupių etapo bei ketvirtfinalių paaiškėjo, jog į didįjį ketvertuką pateko: Marupe SC, Kiev Sdushor – 16 Vovchenyata, KM Perkūnas ir Minsko Tsmoki. Pirmajame pusfinalyje tarp Latvijos atstovų Marupe SC ir Kiev Sdushor – 16 Vovchenyata užvirė tikra kova ir nugalėtojas sprendėsi tik paskutinėmis minutėmis. Po geriau sužaistos rungtynių pabaigos triumfavo ukrainiečiai 59 – 57. Kitame pusfinalyje tokios atkaklios kovos nebuvo. Perkūniečiai viso susitikimo metu kontroliavo situaciją bei nugalėjo svečius iš Minsko 66:47. Rungtynėse dėl trečiosios vietos Marupės krepšininkai demonstravo uraganinį puolimą ir nušlavė varžovus iš Baltarusijos rezultatu 88:58. „Puiki mūsų gynyba ir kiekvienas komandos žaidėjas buvo labai stiprus puolime, – pergalės receptu dalijosi Marupes SC treneris Matiss Varna. – Džiaugiamės iškovoję bronzos medalius“. Finalinėje dvikovoje tarp Perkūno krepšininkų ir Kijevo komandos vyko atkaklesnis mūšis. Nors „perkūniečiai“ viso susitikimo metu pirmavo 8 – 10 taškų persvara, Ukrainos atstovai rungtynių pabaigoje patampė nervus varžovams. Vis dėlto mačo eigos Sdushor – 16 Vovchenyata komandai perlaužti nepavyko ir jiems teko pripažinti „perkūniečių“ pranašumą. Rungtynės baigėsi rezultatu 66 – 61.

„Labai džiaugiamės, kad galime dalyvauti šiame turnyre, – sakė PuHu (Suomija) ekipos treneris, – mums labai reikėjo stiprių rungtynių. Čia visi žaidžia daug kiečiau nei pas mus Suomijoje. Daugelis komandų daug aukštesnės ir tvirtesnės nei mūsų, ir tai yra pagrindinis dalykas, kodėl mes norėjome sudalyvauti šiame turnyre. Viskas suorganizuota puikiai – transportas, gyvenimo sąlygos, skanus maistas ir, tikiuosi, galėsime sugrįžti ir kitais metais“.

Simbolinio penketo žaidėjai: Tsmoki – Ivan Kapulin, Marupe – Tomas Ailis, KM Perkūnas – Mantas Laurenčikas, Kiev Vovchenyata – Anton Ballik, KM Žalgiris – Matas Motiejaitis.

 

2004 m. grupėje pirmąją vietą iškovojo Saulės miesto atstovai

Vyriausiųjų, 2004 m. gimusių vaikinų grupėje, varžėsi 8 komandos. Ekipos buvo paskirstytos į dvi grupes. Kiekvienoje grupėje dvi geriausiai pasirodžiusios komandos pateko į pusfinalius. Taigi, po grupių etapo paaiškėjo, kad kovą dėl medalių pratęs Tornado KM – Envija, Šiaulių KA Saulė, Lietuvos U15 rinktinė ir Minsko RGUOR. Pirmasis pusfinalis įvyko tarp Šiaulių bei Tornado KM atstovų. Viso susitikimo metu dominavę šiauliečiai nepaliko šansų „tornadiečiams“ krepšininkams ir šventė pergalę rezultatu 75:39. Antrasis pusfinalis buvo daug nuožmesnis. Viso susitikimo metu koja kojon žengusių ekipų akistatoje pergalę minimaliu skirtumu šventė U15 rinktinė 38:37. Bronzinė dvikova buvo puikus reginys žiūrovams. Po dviejų kėlinių Minsko komanda turėjo 19 taškų persvarą ir atrodė, jog rungtynių nugalėtojas yra aiškus. Visgi po ilgosios pertraukos susiėmę Tornado KM – Envija krepšininkai po truputį tirpdė varžovų persvarą ir ketvirtajame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą. Nepaisant to, baltarusiai rungtynių pabaigą sužaidė kiek šaltakraujiškiau bei iškovojo bronzos medalius. „Iš pradžių labai nesusikalbėjome gynyboje ir nevykdėme trenerio nurodyto žaidybinio plano, – kalbėjo Tornado KM – Envija krepšininkas Modestas Babraitis. – Vėliau pakeitėme gynybos sistemą ir tai padėjo grįžti į rungtynes. Pradžioje buvo chaotiškos atakos ir nesustyguotas puolimas, o po ilgosios pertraukos ėmėm pataikyti iš toli, bėgome į greitą, tik gaila, kad iki pergalės šiek tiek pritrūko“. Finale stabilų žaidimą demonstravę šiauliečiai neleido metais jaunesniems varžovams pernelyg priartėti bei šventė pakankamai užtikrintą pergalę rezultatu 58:44.

Simbolinio penketo žaidėjai: Viimsi – Rayan Arumae, Rguor – Maksim Alekeyev, Tornado – Modestas Babraitis, U15 – Robertas Veličko, Šiaulių KA – Saulė – Matas Janulis.

„Labai džiaugiamės, kad vėl pavyko suorganizuoti šį didelį tarptautinį vaikų krepšinio turnyrą, – gerų emocijų neslėpė Tornado KM direktorius Dainius Čiuprinskas. – Esame labai patenkinti, kad vėl pavyko pasikviesti įvairių šalių atstovus. Šiemet visose amžiaus grupėse vyko didelė konkurencija, buvo daug aukšto lygio komandų. Manau, kad tiek vaikai, tiek treneriai pasisėmė neįkainojamos patirties. Linkime visiems naujaisiais metais kuo daugiau pergalių ir pasiekti savo tikslus šalių čempionatuose“.