U18 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: didžioji trejybė ir stringantys žalgiriečiai

U18 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: didžioji trejybė ir stringantys žalgiriečiai

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL – MKL) 2019-2020 metų sezone tęsia naują rubriką, kurioje reguliariai apžvelgiami U18, U17, U16 vaikinų bei merginų čempionatai.

Antrą sykį šį sezoną kviečiame susipažinti su situacija Jaunių U18 vaikinų krepšinio čempionate.

Didžioji trejybė

Nuo praėjusios apžvalgos praėjo kiek daugiau nei mėnesis, o per šį laiką dar labiau išryškėjo trijų komandų atotrūkis nuo kitų.

Be pralaimėjimų šį sezoną žygiuoja Klaipėdos V. Knašiaus KM I (11-0) krepšininkai, o už jų nugaros – Panevėžio R. Sargūno SG/KKSC (10-1) ir Vilniaus KM I – Rytas (9-2).

Prieš sezoną buvo galima tikėtis, jog tai bus lyderiaujančios komandos, tačiau atotrūkis turėtų stebinti – ketvirtoje vietoje žengianti Sostinės KM I (7-4) nuo trečiosios pozicijos atsilieka dar tik dviem pergalėmis, o jau penktoje žengiantys Kauno Tornado KM – Fudo (5-5) turi labiau galvoti, kaip išsaugoti penktąją poziciją, o ne kilti aukščiau.

„Kiek nustebino, kad turnyrineje lentelėje turime 3 stipriai išsiskiriančias komandas, – sakė KM Žalgiris II auklėtinis Vytautas Čepas. – Toks geras jų žaidimas nėra nieko naujo, bet nesitikėjau, jog jos taip išsiskirs iš kitų ekipų.“

Tiesa, iš pirmaujančių trijų ekipų V. Čepas net nedvejodamas išskyrė vienintelius favoritus laimėti čempionatą.

„Favoritai kaip visada yra Vilniaus ekipa (VKM I), – neabejoja V. Čepas. – Šiais metais jie turi dar stipresnę sudėtį ir manau, kad visi supranta, jog vilniečiai yra kiek labiau išsiskirianti komanda. Bet dėl to kyla dar didesnė motyvacija kitoms komandoms, lygos lyderiams visi nori įkąsti dvigubai labiau.“

Stringantys žalgiriečiai

Jei čempionate yra trys stipriai išsiskiriančios komandos, tai penktą poziciją nuo devintosios skiria vos pergalė.

Būtent devintoje vietoje žengia nuolatinė finalo ketverto dalyvė KM Žalgiris I (4-6) komanda, tačiau V. Čepas mano, jog kolegos šį sezoną dar atsities.

„Keista matyti taip buksuojančią KM Žalgiris I ekipą. Nors ir nebeturi savo lyderio Dominyko Stenionio, ten yra daug gerų žaidėjų, tai tikiu, kad išsigydę traumas jie dar įrodys ko yra verti“, – teigė žalgirietis.

Pačio V. Čepo atstovaujamai KM Žalgiris II (2-8) sekasi dar blogiau ir jie žengia 10-oje vietoje. Tokia pirmoji sezono pusė nustebino ne tik daugelį žiūrovų, bet ir pačius žalgiriečius.

„Didžiausia mūsų bėda yra pataikymas, – savo komandos problemą išskyrė gynėjas. – Nevykdome trenerio plano iki galo ir todėl išmetame sunkius metimus. Tuomet ir varžovams yra lengviau gintis, kai jie gali parizikuoti ties perimetru ir susispausti baudos aikštelėje. Galima daug kalbėti apie gynybą, apie tai, kad tarpsezoniu praradom svarbių žaidėjų, bet krepšinyje svarbiausia yra įmesti į krepšį, ką kol kas mes darome prastai.“

Tiesa, eilę metų į atkrintamąsias patenkanti KM Žalgiris II ekipa nepraranda vilčių ir šiemet patekti tarp stipriausių komandų, o per pastarąsias trejas rungtynes iškovotos dvi pergalės nuteikia pozityviai.

Tą pabrėžia ir per pastarąsias ketverias rungtynes vidutiniškai po 13 taškų pelnęs V. Čepas.

„Sezono pradžioje patyrėme kelis skaudžius pralaimėjimus ir tai kirto per komandos moralę. Kai pasiekėme pirmąsias pergales, komanda pradėjo judėti gerokai džiugesniu ritmu, pradėjome labiau jausti vienas kitą ir gynyboje, ir puolime. Esu įsitikinęs, kad antrajame rate pradėsime vykdyti trenerio planą, demonstruosime geresnį žaidimą ir rinksime pergales“, – užtikrintai kalbėjo V. Čepas.

„Žinoma, kad finalo ketvertas yra mūsų tikslas, tačiau atkrintamosios dar toli, – pratęsė 17-metis. – Turime žengti po mažą žingsnelį kiekvieną dieną ir gerinti savo žaidimą. Stengsimės patekti į atkrintamąsias, o ten jau visiškai nauja istorija ir niekam neįdomu kaip kam sekėsi reguliariajame sezone. Jei tuo metu būsime geriausia savo versija, tai galime įveikti absoliučiai bet ką.“

KM Žalgiris I | nuotr. mkl.lt

Paskutiniai metai

Šis sezonas yra paskutinis moksleivių čempionate žaidėjams, prieš persikeliant į vyrų krepšinį.

U18 čempionate rungtyniauja tokie žaidėjai kaip Augustas Marčiulionis, Ąžuolas Tubelis ar Matas Repšys, kurie jau kurį laiką pratinasi vyrų krepšinyje, tačiau daugeliui moksleivių tai yra paskutinė proga pasidėti pamatus ateičiai.

Pats V. Čepas šį sezoną taip pat pradėjo pratintis prie vyrų krepšinio, kai prisijungė prie mėgėjų krepšinio flagmano Kauno Reunion, o šią patirtį išskyrė kaip itin naudingą, formuojantis kaip krepšininkui.

„Jaučiu didelę vertę, žaisdamas tarp vyrų. Visi jie yra fiziškai stipresni už mane, todėl jėga nieko ten nenuveiksi – reikia naudotis galva. Apskritai vyrų krepšinis yra daug protingesnis, visą laiką ieškomas geresnėje padėtyje esantis komandos draugas. Man vyrų krepšinis prideda kietumo bei gerina krepšinio supratimą, bandau ten įgytą patirtį pritaikyti moksleivių lygoje“, – džiaugėsi 191 cm ūgio gynėjas.

Paklaustas, kurie žaidėjai šį sezoną daro didelę pažangą ir juos turėtume išvysti profesionalų krepšinyje, V. Čepas pabrėžė nenumatytus faktorius.

„Kas taps profesionaliais krepšininkais, niekada negali nuspėti, – teigė atletas. – Visada yra traumos galimybė, niekada negali žinoti ar tie, šiai dienai, geresni žaidėjai nesustos dirbti kiekvieną dieną ir negalvos, kad jiems kelias jau yra rožėmis klotas. Viskas priklauso nuo darbo etikos, nes kitaip nieko nepasieksi.“

Vytautas Čepas (KM Žalgiris II) | nuotr. mkl.lt