Jaunučių merginų žaidynių finale – favoričių akistata

Alytuje vykstančiame merginų jaunučių žaidynių finalo ketverto varžybose paaiškėjo komandos, rytoj kovosiančios dėl pirmos vietos apdovanojimų. Jomis tapo pusfinaliuose savo varžoves įveikusios Vilniaus I ir Klaipėdos ekipos.

Pirmajame dienos susitikime vilnietės po lygios ir permainingos kovos 54:46 (20:14; 11:20; 9:4; 14:8) palaužė finalo ketverto šeimininkes Alytaus krepšininkes.

Rungtynių pradžioje nei viena komanda nesugebėjo įgauti ryškesnės persvaros, tačiau antrąją pirmo kėlinio pusę geriau sužaidusios sostinės merginos pirmavo 20:14.

Antrame ketvirtyje alytiškės pradėjo rungtyniauti kiek aktyviau, netruko perimti iniciatyvą ir įpusėjus mačui jau jos buvo priekyje (34:31).

Trečiasis kėlinys buvo labai nerezultatyvus – abi pusės labai sunkiai rado kelių prie varžovių krepšio, tačiau truputį tikslesnės vėl buvo vilnietės, kurios prieš paskutinę rungtynių dalį vėl susigrąžino persvarą – 40:38.

Paskutinio rungtynių ketvirčio pradžioje šeimininkės toliau neleido varžovėms atitrūkti, tačiau paskutinėmis mačo minutėmis kelios klaidos suteikė vilnietėms persvarą, šios jos nebepaleido ir iškovojo svarbią pergalę bei kelialapį į finalą.

Nugalėtojų gretose dominavo ir savo komandą į pergalę vedė Audronė Zdanevičiūtė, surinkusi net 36 taškus ir 16 atkovotų kamuolių. Ugnė Grigaliūnaitė pridėjo 9 taškus ir dar 16 atšokusių kamuolių.

Alytiškių komandoje išsiskyrė Amalija Pašajevaitė su 17 taškų ir 8 atkovotais kamuoliais bei Miglė Truncaitė, surinkusi 10 taškų ir atkovojusi 9 atšokusius kamuolius.

Finale vilnietės susitiks su Klaipėdos krepšininkėmis, kurios kitoje pusfinalio poroje net 68:46 įveikė Panevėžio komandą ir taip iškovojo antrąjį kelialapį į rytoj vyksiančias lemiamas rungtynes dėl pirmos vietos.

Merginų jaunių žaidynių tvarkaraštis

Alytaus Sporto ir Rekreacijos centras, Naujoji g. 52, Alytus

Spalio 7d. (sekmadienis):

10.00 Rungtynės dėl trečios vietos: Alytus – Panevėžys;

12.00 Rungtynės dėl pirmos vietos: Vilnius I – Klaipėda (tiesioginės transliacijos MKL Facebook, MKL YouTube bei Delfi TV puslapiuose).