Vaikinai Alytuje susikaus dėl pirmojo sezono trofėjaus

Vaikinai Alytuje susikaus dėl pirmojo sezono trofėjaus

Jau šį savaitgalį Alytuje įvyks jaunučių vaikinų žaidynių finalinis ketvertas, kuriame susirems ir savo jėgas išbandys keturios sėkmingiausiai pirmus du turnyro etapus įveikusios komandos.

Pirmajame pusfinalyje savo jėgas išbandys Panevėžio ir Kauno I ekipos.

Panevėžiečiai žaidė nuo antrojo atrankos etapo ir ten laimėjo visas penkias žaistas rungtynes.

Telšių komanda buvo įveikta 94:64, Raseinių krepšininkai palaužti 86:75, Vilniaus II ekipa nugalėta 105:90 o Kupiškio ir Vilniaus I vaikinai buvo sutriuškinti atitinkamai 110:66 ir 88:66.

„Nuotaikos komandoje puikios, vyksime kautis – sakė panevėžiečių treneris Žydrūnas Valuckis. – Atrankoje sekėsi gana gerai, matysime, kaip seksis finaliniame ketverte. Aišku, sieksime tik aukščiausių tikslų. Kalbant apie Kauno komandą, tai su ja esame žaidę ne kartą. Ji pasižymi aukštais žaidėjais, tad mes turėsime būti greitesni.“

Kauniečiai, savo ruožtu, tokio tobulo rezultato atrankoje neturėjo – jie turėjo tenkintis keturiais laimėjimais (104:55 prieš Alytų, 72:56 prieš Kauno II komandą, 100:50 prieš marijampoliečius bei identišku rezultatu prieš Palangos krepšininkus), tačiau kovoje dėl pirmos vietos 43:66 buvo nusileista Klaipėdos krepšininkams ir taip teko taikytis su antra vieta atrankos etapo grupėje.

„Gaila, bet į finalo ketvertą dėl traumų atvyksime be poros svarbių startinio penketo žaidėjų, – apgailestavo kauniečių treneris Rolandas Rakutis. – Tačiau vaikinai nusiteikę kovingai, ir, nors įprastai į sezono rezultatus žvelgiame pavasarį, šiame turnyre irgi norisi laimėti.

Gana geri atrankos rezultatai lemiamos įtakos čia neturės – kiekvienas varžovas turi savo specifiką ir kiekvienam varžovui reikia ruoštis atskirai.

Panevėžiečiai turi itin stiprų startinį penketą, tad galbūt stengsimės pasinaudoti ilgesniu savo suoleliu bei varginti varžovus. Žinoma, itin daug dėmesio skirsime ir jų lyderių, tokių kaip Matas Mikėnas, priežiūrai“ – sakė R. Rakutis.

Pirmojo pusfinalio laimėtojai finale lauks kitos poros nugalėtojų. Jais taps arba Vilnius I, arba Klaipėdos komanda.

Vilniečiai atrankoje žengė gana užtikrintai ir iškovojo keturias pergales paeiliui (85:67 prieš Vilniaus II komandą, 89:56 prieš telšiškius, 103:67 nugalėjo varžovus iš Kupiškio bei 78:52 sudorojo Raseinių krepšininkus), tačiau lemiamame susitikime dėl pirmos vietos atrankos etapo grupėje buvo neprilygta Panevėžio krepšininkams (66:88) ir teko tenkintis antrąja pozicija.

„Galima sakyti, jog pasiruošimas finalo ketvertui buvo toks įdomus, – teigė vilniečių treneris Andrius Šležas. – Pora vaikinų su mumis nesitreniravo, o tik vykdavo į rungtynes, tad daug priklausys nuo to, kaip seksis į žaidimą įsijungti jiems. Kadangi turnyras vyksta visos Lietuvos mastu, tai natūralu, kad sieksime kovoti dėl pirmos vietos.

Kalbant apie Klaipėdos krepšininkus, tai daug ką pasako tas faktas, kad jie praėjusiame etape gana dideliu skirtumu nugalėjo pajėgią Kauno komandą, o šiaip Klaipėda, tiek ir vyrų, tiek ir jaunimo krepšinyje, garsėja metikais. Ne išimtis ir šioje komandoje. Yra nemažai pajėgių žaidėjų, tokių kaip Mykolas Abrutis, Mintautas Mockus ar Radvilas Kneižys, kviečiamų ir į jaunučių rinktines, tad didelį dėmesį reikės skirti jiems.“

Kiti pusfinalio dalyviai – klaipėdiškiai. Jiems kelias iki finalo ketverto irgi nebuvo per daug sunkus. Atrankos etape buvo nesunkiai sudorotos Alytaus (107:51), Palangos (88:56) komandos, tačiau vėliau sekė apmaudi nesėkmė prieš Kauno II ekipą (77:84). Nepaisant to, vėliau pajūrio krepšininkai į savo sąskaitą įsirašė dar dvi pergales (92:41 prieš Marijampolę ir 66:43 prieš Kauną I), užėmė grupėje pirmąją vietą ir atvyks į Alytų kautis dėl laimėjimo.

„Rimtų traumų neturime, esame nusiteikę kovingai, tiesa, dėl šio turnyro kiek keitėme savo pasiruošimo planą, – atskleidė Klaipėdos komandos treneris Mindaugas Mockus. – Truputį mažinome fizinius krūvius ir daugiau dirbome salėje, kad nebūtume per daug sunkūs.

Kalbant apie vilniečius, tai didelių staigmenų tikėtis sunku – žaidėjus, trenerius žinome, žaidžiame su jais jau ne pirmus metus, tad gana gerai vieni kitus žinome. Tiesa, šiemet pirmą kartą bus galima naudoti gynybines presingo taktikas, ko daryti anksčiau nebuvo galima, tad bus įdomu pamatyti, kokius namų darbus komandos pasiruošė.“

Vaikinų jaunučių žaidynių tvarkaraštis
(Alytaus Sporto ir Rekreacijos centras, Naujoji g. 52, Alytus)

Spalio 6d. (šeštadienis):
16.00 Panevėžys – Kaunas I;
18.00 Vilnius – Klaipėda;

Spalio 7d. (sekmadienis):
14.45 Rungtynės dėl trečios vietos;
16.45 Rungtynės dėl pirmos vietos (tiesioginės transliacijos MKL Facebook, MKL YouTube bei Delfi TV puslapiuose);