Jr.NBA League burtų traukimo ceremonijoje – aistros dėl čempionų marškinėlių

Jr.NBA League burtų traukimo ceremonijoje – aistros dėl čempionų marškinėlių

Praėjusį penktadienį (kovo 15 d.) oficialiai pristatytas ketvirtasis „Jr. NBA League“ turnyras Lietuvoje, kurį organizuoja Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Jaunųjų krepšininkų turnyre mišriose komandose varžosi berniukai iki 11 metų (U11) bei mergaitės iki 12 metų (U12).

„Jr. NBA League“ čempionate, kaip ir NBA lygoje bus 6 divizionai (pogrupiai), kuriuose varžysis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Marijampolės/Alytaus regionų komandos. 30 ekipų reguliariame sezone sužais po 8 rungtynes, vėliau vyks atkrintamosios ir paaiškės čempionai. „Jr. NBA League“ varžybose kiekvienai dalyvaujančiai komandai priskiriamas NBA klubas ir ji rungtyniaus su tos ekipos aprangomis.

Burtų traukimo ceremonijoje daugiausiai simpatijų sulaukė Golden State „Warriors“ komanda, kurios marškinėlius vilkėti norėjo daugumos sporto mokyklų krepšininkai. Taip pat nemažai dėmesio sulaukė ir Hustono „Rockets“ ekipa, kurios aprangas vilkės Kauno KM „Žalgirio“ pirmosios komandos krepšininkai. Jos narys Adas po burtų džiaugėsi rezultatais ir teigė, kad sieks aukščiausių rezultatų.

„Labai patenkintas burtais, labai gera komanda, visi jos norėjo. Patinka labai Jamesas Hardenas, jis nėra savanaudis, tik kartais žingsniuoja (šypsosi – red. pastaba). Manau čempionate seksis gerai, o kas bus mūsų komandos lyderis dar sunku pasakyti“, – teigė „Rockets“ marškinėlius vilkėsiantis „Žalgirio“ mokyklos auklėtinis Adas.

Artėjančiu čempionatu džiaugėsi ir LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos vadovas Irmantas Birbalas, kuris vasario mėnesį lankėsi Londone vykusiose NBA mokymuose. Ten lygos vadovas sulaukė daug teigiamų atsiliepimų apie „Jr.NBA League“ projekto organizavimą Lietuvoje.

„Tai jau ketvirtasis šio projekto sezonas Lietuvoje. NBA organizacija labai džiaugiasi LKF indėliu į šį projektą, profesionaliu organizavimu ir populiarinimu. Vaikai išsitraukė burtus, kurios mokyklos kurias komandas atstovaus. Buvo daug emocijų, manau, kad ir krepšinio aikštelėse tų emocijų tikrai netrūks.

Šiais metais gavome dar didesnį pasitikėjimą iš NBA ir į Jr. NBA pasaulio čempionato stovyklą galėsime išsiųsti net keturis vaikus iš Lietuvos. Tai bus dvi mergaitės bei du berniukai, kurie bus atrinkti iš „Jr.NBA League“ projekte dalyvausiančių ar dalyvavusių krepšininkų. Jiems tai bus galimybė plačiau pamatyti ir susipažinti su NBA“, – sakė LIDL – MKL direktorius Irmantas Birbalas.

Praėjusį sezoną į Europos komandą pateko trys lietuviai, kurie turėjo progą kautis Pasaulio čempionate. Jame varžėsi Justė-Veronika Jocytė (Palangos SC/V. Knašiaus KM), Neda Pliatkutė (KM „Žalgiris“) ir Liutauras Serkevičius (KM „Žalgiris“).

Praėjusiais metais „Jr. NBA League“ čempionais tapo Klaipėdos V. Knašiaus – Oklahoma City „Thunder“ komanda. Klaipėdiečiai finale, miesto derbyje, 66:44 įveikė Klaipėdos KM – Portlando „Trail Blazers“ ekipą.

Savaitgalį jau buvo sužaistos ir pirmosios rungtynės čempionate. Pietryčių divizione dvi pergales iškovojo Šarlotės „Hornets“ – Sostinės KM I krepšininkai. Kitų divizionų kovos vyks jau artimiausia savaitgalį.

Plačiau susipažinti su šio sezono „Jr. NBA League“ projektu galite čia>>>, o sekti tvarkaraščius ar stebėti turnyrinę lentelę galite čia>>>

Akimirkas iš burtų traukimo ceremonijos galite peržiūrėti čia>>>