Savaitgalį praūžė U18 merginų B diviziono kovos: plungiškės pradžiugino gausiai susirinkusius sirgalius

Savaitgalį, kovo 15 – 17 dienomis, Plungėje praūžė LIDL – MKL U18 merginų krepšinio čempionatas, po kurio paaiškėjo, jog kovas vyriausiųjų merginų A diviziono atkrintamosiose varžybose pratęs Panevėžio KKSC II – R. Sargūno SG ir Plungės SRC ekipos.

Finalo ketverto turnyras vyko tris dienas, o per jas visos komandos spėjo sužaisti tarpusavyje ir išsiaiškinti, kuri ekipa yra stipriausia B divizione.

Kovo 15 d., penktadienis

Turnyras prasidėjo publikos numylėtinių Plungės SRC ekipos nesėkme prieš Panevėžio KKSC II – R. Sargūno SG ekipą.

Gausiai susirinkusių sirgalių palaikomos plungiškės tik po atkaklios kovos 62:64 (15:22, 15:16, 16:12, 16:14) nusileido panevėžietėms.

Šeimininkių nesėkmę lėmė prastai sužaistas pirmasis kėlinys (15:22) ir nors po jo Plungės SRC ekipa atsitiesė, o 38-ąją minutę Rosita Raišuotytė tolimu metimu išlygino rezultatą (62:62), tačiau mačo pabaigoje sėkmė nusišypsojo Rimos Daunienės auklėtinėms.

Nugalėtojas į priekį vedė fantastiškai žaidusi Viltė Andrunavičiūtė, pelniusi 41 tašką (11/25 dvit., 0/5 trit., 19/23 baud.) ir atkovojusi 12 kamuolių.

Plungės SRC: S. Motužytė 19 tšk. (8 atk. kam.), P. Biečiutė 16 tšk., K. Mineikaitė 13 tšk., E. Razgutė 9 tšk. (21 atk. kam.).

Panevėžio KKSC II – R. Sargūno SG: V. Andrunavičiūtė 41 tšk. (19/23 baud., 12 atk. kam.), E. Januškevičiūtė 12 tšk. (19 atk. kam.).

Rungtynių nuotraukų albumą galite peržiūrėti čia>>>

Kitose rungtynėse Kauno KM „Žalgiris“ IV merginos 79:71 (20:20, 26:20, 12:12, 21:19) įveikė Ukmergės SC krepšininkes.

Lemiamo ketvirčio pradžioje žalgirietės įgijo dviženklę persvarą (62:52), tačiau ukmergiškėms pavyko dvikovoje atkurti intrigą ir prasidėjus paskutinei minutei po Gabrielės Nenartavičiūtės tikslaus dvitaškio metimo ekipas skyrė vos trys taškai – 71:74.

Vis dėlto rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė kaunietės ir iškovojo pergalę – 79:71.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Ugnė Sirtautaitė ir Patricija Pakulytė. Ugnė Sirtautaitė pelnė 32 taškus ir atkovojo 19 kamuolių, o Danielė Pakulytė surinko 27 taškus ir atkovojo 26 kamuolius.

KM „Žalgiris“ IV: U. Sirtautaitė 32 tšk. (14/33 dvit., 19 atk. kam.), P. Pakulytė 27 tšk. (11/26 dvit., 26 atk. kam.), D. Pakulytė 9 tšk. (14 atk. kam.).

Ukmergės SC: V. Paregorodejevaitė 29 tšk. (10 rez. perd.), L. Kuzmaitė (8 atk. kam.), G. Nenartavičiūtė ir M. Čepaitė po 12 taškų.

Rungtynių nuotraukų galeriją galite peržiūrėti čia>>>

Kovo 16 d., šeštadienis

Antroji finalo ketverto diena prasidėjo triuškinama Panevėžio KKSC II – R. Sargūno SG merginų pergale. Panevėžietės 80:48 (14:17, 24:5, 25:13, 17:13) nepasigailėjo jaunųjų žalgiriečių.

Kaunietės priešinosi tik pirmąsias 10 minučių, po kurių netgi turėjo trijų taškų pranašumą (17:14), tačiau vėliau R. Daunienės auklėtinės visiškai perėmė rungtynių kontrolę ir iškovojo solidžią pergalę.

Nugalėtojų gretose vėl nesulaikomai žaidė Viltė Andrunavičiūtė. 14-metė pelnė 27 taškus (11/19 dvit., 0/1 trit., 5/5 baud.), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Panevėžio KKSC II – R. Sargūno SG: V. Andrunavičiūtė 27 tšk. (14 atk. kam., 5 rez. perd.), E. Januškevičiūtė 18 tšk. (14 atk. kam.), J. Leskauskaitė 11 tšk. (8 atk. kam., 5 rez. perd.).

KM „Žalgiris“ IV: U. Sirtautaitė 13 tšk. (10 atk. kam.), D. Pakulytė 8 tšk. (12 atk. kam.).

Antroje šeštadienio kovoje vietinius sirgalius pradžiugino Plungės SRC merginos. Editos Lapienės auklėtinės 70:58 (23:13, 15:10, 18:27, 14:8) įveikė Ukmergės SC.

Antrojo kėlinio pabaigoje plungiškės įgijo triuškinamą pranašumą (36:17), tačiau kovingumą pademonstravusios Nijolės Vadapalienės auklėtinės jau trečiajame kėlinyje sumažino atsilikimą iki minimumo – 48:49.

Vis dėlto lemiamame ketvirtyje namuose žaidusios Plungės SRC merginos kilo į lemiamą šturmą ir iškovojo užtikrintą pergalę – 70:58.

Nugalėtojoms galingą dvigubą dublį surinko Samanta Motužytė. Aukštaūgė pelnė 20 taškų (9/17 dvit., 2/3 baud.) ir atkovojo 21 kamuolį, tačiau 9 sykius suklydo.

Plungės SRC: S. Motužytė 20 tšk. (21 atk. kam., 9 kld.), E. Razgutė 15 tšk. (14 atk. kam.), P. Biečiūtė 11 tšk. (8 atk. kam., 7 kld.), R. Gedeikytė 10 tšk. (5 rez. perd.).

Ukmergės SC: V. Paregorodejevaitė 32 tšk. (11/21 dvit., 2/15 trit., 7 rez. perd.), L. Kuzmaitė 10 tšk. (8 atk. kam.), M. Čepaitė 8 tšk. (10 atk. kam.).

Kovo 17 d., sekmadienis

Finalinę turnyro dieną pirmąją vietą jau užsitikrinusios panevėžietės 63:69 (29:19, 12:17, 10:14, 12:19) neatsilaikė prieš charakterį pademonstravusias ukmergiškes.

Panevėžio KKSC II – R. Sargūno SG krepšininkės antrajame kėlinyje buvo įgijusios dviženklį pranašumą (29:17), tačiau kovingai žaidusios N. Vadapalienės auklėtinės trečiojo kėlinio pabaigoje persvėrė rezultatą (50:49), o lemiamame ketvirtyje įtvirtino savo pranašumą – 69:63.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidusi Vesta Peregorodejevaitė surinko 28 taškus (5/17 dvit., 1/6 trit., 15/18 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Ukmergės SC: V. Peregorodejevaitė 28 tšk. (15/18 baud., 9 atk. kam., 8 rez. perd.), M. Čepaitė 22 tšk. (15 atk. kam.), L. Kuzmaitė 17 taškų.

Panevėžio KKSC II – R. Sargūno SG: V. Andrunavičiūtė 24 tšk. (12 atk. kam.), E. Januškevičiūtė 19 tšk. (20 atk. kam., 11 kld.), J. Leskauskaitė 8 tšk. (9 atk. kam., 7 rez. perd.).

Lemiamoje kovoje dėl antrosios vietos intrigos nebuvo. Plungės SRC ekipa 73:47 (23:12, 15:10, 21:14, 14:11) sutriuškino KM „Žalgirio“ IV krepšininkes.

Plungiškės jau po pirmųjų 10 minučių įgijo dviženklę persvarą (23:12) ir viso mačo metu ją tik didino.

Nugalėtojoms po 23 taškus surinko Samanta Motuzytė (10 atk. kam.) ir Emilija Rimavičiūtė.

Plungės SRC: S. Motuzytė (10 atk. kam.) ir E. Rimavičiūtė po 23 taškus, E. Razgutė 11 tšk. (20 atk. kam.).

KM „Žalgiris“ IV: U. Sirtautaitė 19 tšk. (8/28 dvit., 23 atk. kam.), P. Pakulytė 12 taškų.

Po finalinio ketverto kovų paaiškėjo, kad stipriausia merginų U18 grupės komanda tapo Panevėžio KKSC II – R. Sargūno ekipa, o antroje vietoje liko Plungės SRC. Tai reiškia, jog panevėžietės iškart keliauja į I-ojo diviziono ketvirtfinalio kovas, kur susikaus su Vilniaus KM I, o plungiškės žais peržaidimo mačą dėl patekimo į ketvirtfinalį su KM „Žalgiris“ I arba V. Knašiaus II krepšininkėmis.

Trečiąją vietą finalo ketverte užėmė KM „Žalgiris“ IV merginos, o ketvirtoje vietoje liko Ukmergės SC krepšininkės.