„Jr.NBA Lietuva“ čempionais tapo V.Knašiaus KM

„Jr.NBA Lietuva“ čempionais tapo V.Knašiaus KM

Baigėsi „LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ sezonas. Kaune, Arvydo Sabonio krepšinio centre, įvyko „Jr. NBA Lietuva“ čempionato lemiamos kovos.

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF) jau kelintus metus iš eilės Lietuvoje organizuoja „Jr.NBA Lietuva“ čempionatą, kuriame vienoje komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų.

„Jr. NBA Lietuva“ čempionate ir šį sezoną buvo 6 divizionai, kuriuose varžėsi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Marijampolės/Alytaus regionų komandos. 30 ekipų reguliariame sezone sužaidė po 8 rungtynes, vėliau vyko atkrintamosios, o dabar paaiškės čempionai. „Jr. NBA Lietuva“ varžybose kiekvienai dalyvaujančiai komandai priskiriamas NBA klubas ir ji rungtyniaus su tos ekipos aprangomis.

„Jr. NBA Lietuva“ čempionais tapo Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos komanda, kuri atstovavo Oklahoma City „Thunder“ komandai. Klaipėdiečiai finale, miesto derbyje, 66:44įveikė Klaipėdos krepšinio mokyklos komandą „Blazers“.

Nugalėtojų gretose Justė Veronika Jocytė pelnė33taškus, o Nikita Čikunov – 25.

Klaipėdos KM gretose Tadas Augustauskas pelnė 11taškų, o Kajus Mikalauskas pelnė 8taškus ir atkovojo 15kamuolių.

Čempionų žiedus įteikė kroatas G.Giričekas, kuris per savo ilgą karjerą vilkėjo penkių klubų marškinėlius – Memfio „Grizzlies“, Orlando „Magic“, Jutos „Jazz“, Filadelijos „76ers” ir Fynikso „Suns“.

G.Giričekas kartu su NBA atstovu Alex Sarama ryte dar surengė ir treniruotę Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos auklėtiniams.

Trečiąją vietą ir bronzos medalius iškovojo Sostinės krepšinio mokyklos I komanda „Heat“, kuri mažajame finale 86:53įveikė Vilniaus krepšinio mokyklos I komandą „Bucks“.

Nugalėtojus į priekį vedė Adomas Pocius, kuris pelnė 14taškų. Jegor Milovanov surinko 13, o Erikas Sirgedas – 11.

Vilniaus KM ekipoje Jokūnas Okunevičius pelnė 25taškus, o Daniel Lavrinovich – 10.

„Jr. NBA“ yra pasaulinė jaunimo krepšinio programa, kuri skirta berniukams ir mergaitėms. NBA siekia padėti augti jauniesiems krepšininkams, moko pagrindinių įgūdžių, kaupia patirtį jų treneriams ir tėvams. „Jr. NBA“ projekte dalyvauja beveik 7 milijonai jaunųjų krepšininkų daugiau nei 30 pasaulio šalių.

NBA Lietuvoje didins šios krepšinio lygos gerbėjų skaičių ir įkvėps daugybei vaikų meilę krepšiniui per įdomią ir teigiamą patirtį. NBA ir LKF jaunimui stengsis parodyti bendrą komandinį darbą, vadovavimą, sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą.

Pilną finalo fotogaleriją rasite MKL Facebook paskyroje