„Jr.NBA Lietuva“ čempionų žiedus mažiausiems krepšininkams įteiks NBA žaidėjas G.Giričekas

„Jr.NBA Lietuva“ čempionų žiedus mažiausiems krepšininkams įteiks NBA žaidėjas G.Giričekas

„LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje“ (MKL) jau šį savaitgalį įvyks paskutinis finalo ketvertas. Tačiau paskutinis bus lyg desertas, nes jaunieji krepšininkai kovos dėl NBA čempionų žiedų. Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centre kausis geriausios „Jr.NBA Lietuva“ čempionato dalyvės, o jas apdovanos buvusi NBA žvaigždė Gordanas Giričekas.

Kaune viešėsiantis kroatas G.Giričekas per savo ilgą karjerą vilkėjo penkių klubų marškinėlius – Memfio „Grizzlies“, Orlando „Magic“, Jutos „Jazz“, Filadelijos „76ers” ir Fynikso „Suns“.

G.Giričekas kartu su NBA atstovu Alex Sarama dar surengs ir treniruotę Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos auklėtiniams.

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF) jau kelintus metus iš eilės Lietuvoje organizuoja „Jr.NBA Lietuva“ čempionatą, kuriame vienoje komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų.

„Jr. NBA Lietuva“ čempionate ir šį sezoną buvo 6 divizionai, kuriuose varžėsi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Marijampolės/Alytaus regionų komandos. 30 ekipų reguliariame sezone sužaidė po 8 rungtynes, vėliau vyko atkrintamosios, o dabar paaiškės čempionai. „Jr. NBA Lietuva“ varžybose kiekvienai dalyvaujančiai komandai priskiriamas NBA klubas ir ji rungtyniaus su tos ekipos aprangomis.

Šį kartą į geriausiųjų ketvertą iškopė Sostinės krepšinio mokyklos I komanda, kuri vilki Majamio „Heat“ aprangas, Klaipėdos krepšinio mokyklos komanda, kuri atstovauja Portlendo „Trail Blazers“ klubui, V.Knašiaus krepšinio mokyklos ekipa, kuri žaidžia Oklahomos „Thunder“ vardu ir Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai, kurie tapo Milvokio „Bucks“. Geriausiųjų kovos vyks gegužės 26-27dienomis.

Tiesa, dėmesio sulauks ne tik finalo ketverto dalyvės, bet ir visų čempionate žaidusių komandų atstovai, kurie finalo dieną dalyvaus įgūdžių ir integruotų pamokų užsiėmimuose.

„Su nekantrumu laukiame „Jr.NBA Lietuva“ finalinio savaitgalio“, – sakė Moksleivių krepšinio lygos vadovas Martynas Račkauskas. – Esame sumanę keletą naujovių, kurios praturtins renginį ir tikiuosi, kad jos pasiteisins ir ateityje „JR.NBA Lietuva“ projektui suteiks dar daugiau vertės“.

Pirmame pusfinalyje susikaus Sostinės KM ir Klaipėdos KM.

„Džiaugiamės dalyvaudami tokiame čempionate, tikrai verta organizuoti“, – sakė lietuviškosios „Blazers“ treneris Andrius Majauskis. – Kovas pasitinkame geromis nuotaikomis, darbingai nusiteikę. Po MKL „Pirmojo iššūkio“ kovų išsigydėme traumas ir esame pasiruošę kovoti. Mūsų vaikai dabar labai domisi NBA, manau, žino daugiau nei apie Lietuvos krepšinio lygos kovas. Žinoma, mums norisi laimėti, tikslas – čempionų žiedai. Tiesa, labai svarbu ir domėtis šios amžiaus grupės krepšiniu, pažinti vieni kitus“.

Antrame pusfinalyje jėgas išmėgins V.Knašiaus KM ir Vilniaus KM ekipos.

„Tai labai pasiteisinęs projektas, o mūsų krepšinio mokykla jau kelerius metus iš eilės tampa „Thunder“ ekipa, tai lyg tradicija, todėl galima sakyti, kad mūsų krepšininkų mėgstamiausia NBA komanda ir yra „Thunder“. Jie stebi kaip jai sekasi, palaiko“, – pasakojo V.Knašiaus KM treneris Vilius Stanišauskas. – Šiuo metu esame kiek nukraujavę, mūsų pagrindinis žaidėjas patyrė piršto lūžį, tai jis turės praleisti finalo ketvertą. Tačiau važiuojame kautis, laimėti, bet svarbu, kad kiekvienas dalyvis patirtų krepšinio džiaugsmą tobulėtų ir norėtų dirbti toliau“.

Lemiamas „Jr. NBA Lietuva“ finalo rungtynes tiesiogiai transliuos „Delfi TV“ ir MKL FB puslapis.

Pirmajame „Jr. NBA Lietuva“ čempionate, triumfavo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ komanda „Clippers“, o praėjusiais metais stipriausi buvo Palangos sporto centro krepšininkai, kurie atstovavo Minesotos „Timberwolves“ ekipai.

„Jr. NBA“ yra pasaulinė jaunimo krepšinio programa, kuri skirta berniukams ir mergaitėms. NBA siekia padėti augti jauniesiems krepšininkams, moko pagrindinių įgūdžių, kaupia patirtį jų treneriams ir tėvams. „Jr. NBA“ projekte dalyvauja beveik 7 milijonai jaunųjų krepšininkų daugiau nei 30 pasaulio šalių.

NBA Lietuvoje didins šios krepšinio lygos gerbėjų skaičių ir įkvėps daugybei vaikų meilę krepšiniui per įdomią ir teigiamą patirtį. NBA ir LKF jaunimui stengsis parodyti bendrą komandinį darbą, vadovavimą, sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą.

„Jr. NBA Lietuva“ finalo ketvertas
(Sabonio krepšinio centras)

05-26 17:00 val. Heat Sostinės KM – Blazers Klaipėdos KM
05-26 19:00 val. Thunder V.Knašiaus KM – Bucks Vilniaus KM

05-27 15:30 val. įgūdžių rungtis
05-27 17:00 val. rungtynės dėl 3 vietos
05-27 19:00 val. rungtynės dėl 1 vietos