Jr. NBA lygos finale – Trail Blazers triumfas

Kaune baigėsi Jr. NBA lygos finalo ketverto kovos, po kurių paaiškėjo Lietuvos čempionai 2018-2019 metų sezone.

Puikiai trečiąjį kėlinį finale sužaidę Klaipėdos V. Knašiaus KM – Trail Blazers 60:50 palaužė kitos uostamiesčio komandos Klaipėdos KM – Thunder pasipriešinimą ir tapo turnyro nugalėtojais.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Trail Blazers (8:2), tačiau Thunder netruko perimti iniciatyvą ir po pirmojo ketvirčio jau buvo priekyje – 20:13.

Antrajame kėlinyje Viliaus Stanišausko auklėtiniams pavyko vėl išsiveržti į priekį (30:28), o pagrindiniai mačo įvykiai laukė po pertraukos.

Knašiaus KM trečiajame kėlinyje atrodė lyg būtų Arvydo Sabonio laikų Trail Blazers ir, laimėję ketvirtį 18:4, įgijo solidų pranašumą – 48:32.

Lemiamame ketvirtyje Thunder pavyko sušvelninti atsilikimą, tačiau didesnio pasipriešinimo Trail Blazers nesulaukė ir šventė užtikrintą pergalę – 60:50.

Dvigubą dublį nugalėtojams surinko Edenas Žilinskas – 11 taškų ir 12 atkovotų kamuolių. Po 14 taškų Trail Blazers surinko Magnas Butkus ir Mironas Zakarevskij. Thunder ekipoje išsiskyrė 20 taškų įmetęs Dominykas Agajevas.

Thunder: D. Agajevas 20 tšk. (8/13 dvit., 5 kld.), A. Erlickis 12 tšk. (12 atk. kam.), K. Mitrijevas 8 tšk.

Trail Blazers: M. Zakarevskij (7/8 dvit.) ir M. Butkus (6/16 dvit.) po 14 tšk., E. Žilinskas 11 tšk. (2/9 baud., 12 atk. kam., 7 kld.).

Kovoje dėl 3-iosios vietos Sostinės KM – Hornets 65:58 įveikė Vilniaus KM – Cavaliers ir pasidabino bronzos medaliais.

Pirmoji mačo dalis sėkmingiau klostėsi Cavs, kurie po dvidešimties minučių kovos turėjo penkių taškų pranašumą – 30:25.

Atrodė, jog Cavaliers iškovos nesunkią pergalę, kurie jau 25-ąją minutę turėjo dviženklį pranašumą (43:32), tačiau tuomet vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė.

Hornets kėlinį užbaigė atkarpa 16:5 ir prieš lemiamą ketvirtį jau turėjo minimalų pranašumą – 49:48.

LeBrono Jameso savo ekipoje nesuradę Cavaliers galutinai kapituliavo ketvirtajame kėlinyje, kurį pralaimėjo 10:16 ir nusileido kovoje dėl bronzos – 58:65.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidęs Martynas Radžius pelnė 10 taškų bei atkovojo 9 kamuolius. Cavaliers ekipai dvigubą dublį surinko Motiejus Daunys – 14 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Hornets: M. Radžius 10 tšk. (9 atk. kam.), V. Alisas 9 tšk., N. Gubrys ir P. Daukas po 8 tšk.

Cavaliers: M. Daunys 14 tšk. (6/10 dvit., 11 atk. kam.), K. Snitka 12 tšk. (5/12 dvit., 6 kld.), G. Norkus 9 tšk.