K.Maksvytis vedė seminarą SKM treneriams

K.Maksvytis vedė seminarą SKM treneriams

2012 02 28 Sostinės krepšinio mokykla (SKM), atsižvelgdama į trenerių norą bei susidomėjimą mokytis ir tobulėti, tradiciškai rengia seminarus, kuriuose patirtimi dalinasi žinomi ir autoritetingi Lietuvos krepšinio specialistai.

Šįkart SKM treneriai turėjo galimybę pasisemti neeilinių krepšinio gynybos žinių iš vieno geriausių Lietuvos strategų, atvedusio Lietuvos jaunimo rinktinę į Pasaulio čempionato viršūnes, Kazio Maksvyčio.

Vos 34 metų amžiaus trenerio biografija nestokoja įdomių faktų bei skambių titulų: iš Darbėnų kaimo (Kretingos raj.) kilęs K.Maksvytis daugiau nei dešimt metų dirbo Kauno „Aisčių“ krepšinio mokykloje, 2010 m. buvo pripažintas geriausiu Moksleivių krepšinio lygos (MKL) treneriu, kartu su savo vadovaujamomis ekipomis tapo 2008 m. Europos jaunučių (iki 16 metų), 2010 m. Europos vaikinų (iki 18 metų) bei 2011 m. Pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionu.

Stratego auklėtinių sąraše netrūksta ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje žinomų, būsimų Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždžių pavardžių, tokių kaip Donatas Motiejūnas bei Jonas Valančiūnas.

Šiuo metu K.Maksvytis dirba Vilniaus „Sakalų“ klubo, rungtyniaujančio Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) bei pusfinalyje pasitraukusio iš Baltijos krepšinio lygos (BBL), vyriausiuoju treneriu.

„Kadangi pats esu dirbęs su vaikais, pasirinkau gana aktualią temą: asmeninės gynybos mokymą ir tobulinimą. Žinau, jog būtent tokiame amžiuje šios žinios yra labai reikalingos“, – prieš seminarą sakė K.Maksvytis.

– Mesti į krepšį patinka visiems, tačiau gintis yra sudėtingiau. Ar sunku vaikus išmokyti to?

– Taip, pulti vaikai mėgsta labiau, tačiau nuosekliai dirbant, iš jų galima išreikalauti ir gynybos. Juolab, kiek pasišnekame su kitais treneriai, gynybai reikia mažiau talento nei puolimui. Jai būtinas – juodas darbas.

– Kokie yra būdai motyvuoti vaikus?

– Svarbiausia yra, kai jie mato, jog įdėtas darbas nenueina perniek, ir jei tai, ko išmokstama per treniruotes, vėliau pavyksta parodyti ir rungtynių metu. Tokio amžiaus vaikai negauna algų, tad jiems svarbiausia yra azartas.

– Kokį įspūdį Jums paliko SKM auklėtiniai?

– Jie, kaip ir visi vaikai, žaidžia degančiomis akimis. Sunku vertinti, kas iš jų bus ateityje, kas taps profesionaliais krepšininkais, svarbu, jog dabar jie užsiima ir aktyviai sportuoja.

– Į „Sakalus“ dar nenusižiūrėjote nei vieno?

– Kai ateis laikas, gal kažkas įžengs ir į „Sakalus“ (šypsosi, – aut. past.). Šiaip Sostinės krepšinio mokykla man paliko gerą įspūdį. Tai, jog pastaruoju metu ji yra orientuota į mažų vaikų ugdymą, ateityje savo auklėtinių gausa sudarys rimtą konkurenciją ne tik pačioms geriausioms Vilniaus, bet ir visos Lietuvos krepšinio mokykloms. Svarbiausia – šį modelį išlaikyti ir iš masiškumo pereiti prie dar aukštesnės kokybės.

Informacija: Sostinės krepšinio mokykla