Klaipėdoje spindėjo krepšinio žvaigždės ir jaunieji perliukai

Klaipėdoje spindėjo krepšinio žvaigždės ir jaunieji perliukai

Brolių Darjušo ir Kšyštofo Lavrinovičių spindesys, būrys Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkų, per 300 jaunųjų šalies krepšinio žvaigždučių pasirodymai ir bemaž tūkstantis sirgalių tribūnose. Su tokiais akcentais Klaipėdoje, LCC tarptautinio universiteto sporto salėje, praūžė Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) „Žvaigždžių diena“.

Šventėje apsilankė ir prie komentatorių pulto pasisvečiavo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas, žinomi treneriai Tomas Purlys, Lina Dambrauskaitė, Vilius Stanišauskas, Gitautas Kievinas bei krepšininkai Deividas Gailius ir Žygimantas Janavičius.


Žygimantas Janavičius. Kamilės Linkevičiūtės nuotr. 

Visi iki vieno pašnekovai džiaugėsi sugrįžusia LIDL – MKL „Žvaigždžių diena“ ir išskyrė tokių renginių svarbą jauniesiems krepšininkams.

„Klaipėda dar kartą įrodė, kad moka ir gali organizuoti aukščiausio lygio šventes ir sutraukti mases žmonių. Po šio renginio sulaukėme labai daug gražių atsiliepimų. Mums tai malonus įvertinimas“, – pasidžiaugė Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

Jai antrino LCC krepšinio programų vadovas Marius Tamolis.

„Fantastiškas renginys. Klaipėdoje spindėjo ne tik moksleivių krepšinio žvaigždės, bet ir būrys LKL krepšininkų, broliai Lavrinovičiai, buvo daug garbingų svečių. Svarbiausia, kad liko patenkinti tiek dalyviai, tiek žiūrovai. Jų veidus puošė šypsena, o tai turbūt ir yra svarbiausia. Juk sporto renginių pagrindinė užduotis sukelti emocijas, o jų šioje šventėje tikrai netrūko“, – sakė LCC krepšinio programų vadovas Marius Tamolis.

R. Rumšienė dėkojo LIDL-MKL vadovui Petrui Aleksoniui už pagrindinį darbą ir pasidžiaugė, kad pavyko sujungti ir suvienyti Klaipėdos krepšinio sporto organizacijas.

„Visi bendromis jėgomis pasiskirstę užduotimis suorganizavome šį renginį“, – akcentavo R. Rumšienė.

Žiūrovus linksmino DJ virtuozai ir „Neptūno“ šokėjos, geras emocijas kėlė LCC talismanas „Briedis“.

Renginys buvo transliuojamas tiesiogiai MKL „YouTube“ paskyroje ir susilaukė beveik 10 tūkst. peržiūrų.

„Moksleivių krepšinio lyga ir jos renginiai atlieka svarbų vaidmenį ugdant jaunuosius talentus. Užtenka prisiminti, jog lygos “Žvaigždžių dienose„ savo metu yra dalyvavęs ne vienas dabartinis Lietuvos rinktinės žaidėjas. Klaipėda pademonstravo aukštą klasę“, – pasidžiaugė renginyje dalyvavęs ir sportininkus apdovanojęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas.

LIDL-MKL direktorius Petras Aleksonis teigė, kad ypač šiltų žodžių nusipelnė Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vadovė Rasa Rumšienė, davusi gerą toną ir iniciatyvą šios šventės užuomazgai.

„Miesto Savivaldybės suvienyti vardan bendro tikslo dirbo Klaipėdos “Neptūno„ bei Gargždų krepšinio klubai, LCC universiteto ir Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos atstovai“, – akcentavo LIDL-MKL direktorius Petras Aleksonis.

LCC krepšinio programų vadovas Marius Tamolis pasidžiaugė, kad LCC sporto salė tampa vis patrauklesne didžiųjų krepšinio renginių vieta.

„Jau kovo 12-ąją dieną “Michealsen„ centre vyks “Karalienės taurės„ moterų krepšinio turnyro finalinis ketvertas. Labai smagu, kad “Karalienės taurės” moterų krepšinio turnyro finaliniame ketverte dalyvaus dvi Klaipėdos moterų komandos, ir jas abi remia Klaipėdos miesto savivaldybė. Klaipėdos valdžios požiūris ir dėmesys moterų krepšiniui – sveikinantis ir džiuginantis.

LCC rektorė dr. Marlene Walls labai džiaugiasi, kad tokie turnyrai vyksta LCC komandos arenoje.

Du prieš du

Renginys prasidėjo LIDL „2×2“ konkursu. Estafetėje krepšininkai varžėsi suskirstyti poromis, kurias sudarė U13-U14 amžiaus grupės berniukai ir mergaitės iš skirtingų sporto mokyklų.

Šioje rungtyje į finalą prasibrovė Kotryna Grunkytė (Kauno KM „Žalgiris“ II) ir Justas Juškevičius (V.Knašiaus KM) bei Ema Čeilutkaitė (Šiaulių KA „Saulė“ I) ir Benas Katkauskas (Sostinės KM).

Finale triumfavo ir pirmojo konkurso nugalėtojais tapo Ema Čeilutkaitė (Šiaulių KA „Saulė“ I) ir Benas Katkauskas (Sostinės KM).


Ema ir Benas. 2×2″ konkurso nugalėtojai. Kamilės Linkevičiūtės nuotr. 

„Bauduko” iššūkis 

„Bauduko“ konkursas buvo gausiausias „LIDL – MKL Žvaigždžių dienos“ renginyje – 40 berniukų ir 20 merginų kovėsi dėl nugalėtojo vardo dar kitaip vadinamame „Karavano“ arba „Amerikankės“ konkurse.

Vaikinų grupėje triumfavo Nacionalinės krepšinio akademijos auklėtinis Kristupas Kavolis, o tarp merginų tiksliausia buvo Urtė Gotautė iš Kauno „Žalgirio“ krepšinio akademijos.


„Bauduko” iššūkis. Kamilės Linkevičiūtės nuotr. 

„1 + 2 + 3″ estafetė

Šioje rungtyje U13 ir U14 amžiaus grupės krepšininkai ir krepšininkės turėjo kuo greičiau pataikyti tris metimus iš skirtingų pozicijų bei nubėgus paliesti vidurio liniją.

Berniukų kategorijoje greičiausias buvo Tautvydas Petkus iš Krepšinio Akademijos Snaiperis, o tarp mergaičių lygių neturėjo  Kauno „Žalgirio“ krepšinio akademijos auklėtinė Miglė Mackevičiūtė.


Tautvydas Petkus. „1+2+3″ estafetės nugalėtojas Kamilės Linkevičiūtės nuotr. 

Snaiperiai – iš Vilniaus ir Klaipėdos

Dėl Snaiperio konkurso vardo sportininkai kovojo skirtingose amžiaus grupėse. Vaikinai varžėsi U15-U16 bei U17-U18, o merginos U16 bei U18 kategorijose.

Vaikinų grupėje taikliausi buvo Klaipėdos KM atstovas Tadas Augustauskas (14 taškų) ir V.Knašiaus KM taikliarankis Justas Žiubrys (9 taškai). Tiesa, pirmuoju bandymu J. Žiubrys surinko 18 taškų.

Tarp merginų madas diktavo Vilniaus KM snaiperė Danielė Paunksnytė (13 taškų) ir V.Knašiaus KM krepšininkė Erika Budajeva (7 taškai). Pusfinalyje E. Budajeva sumetė solidžius 15 taškų.


Danielė Paunksnytė. „Snaiperio” konkurso nugalėtoja. Kamilės Linkevičiūtės nuotr. 

„5 taškai”

Šiame konkurse dalyviai konkuravo suskirstyti poromis, viena U16 mergina ir viena U18 mergina bei vienas U15 vaikinas ir vienas U16 vaikinas iš skirtingų sporto mokyklų.

Konkurso tikslas buvo pataikyti iš penkių nurodytų taškų po du kartus. Taikliausi šiame konkurse buvo Dominykas Agajev (Klaipėdos krepšinio mokykla) ir Erikas Sirgedas (SKM – Sostinės krepšinio mokykla).

Merginų kategorijoje lygių neturėjo Karolina Vaitkutė (Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykla) ir Gabrielė Aleksandravičiūtė (Alytaus sporto ir rekreacijos centras).


Karolina Vaitkutė ir Gabrielė Aleksandravičiūtė. „5 taškai” konkurso nugalėtojos. Kamilės Linkevičiūtės nuotr. 

Žvaigždžių rungtynės

Žvaigždžių rungtynėse buvo žaidžiami trys kėliniai tarp Kšyštof TEAM (Baltųjų) ir Darjuš TEAM (Mėlynųjų). Atskiruose ketvirčiuose tarpusavyje žaidė vaikų, jaunučių ir jaunių amžiaus grupių krepšininkai.

Vaikų grupėje po pirmojo kėlinio minimalią persvarą įgijo Darjuš TEAM (Mėlynųjų) ekipa – 16:10.

Šį kėlinuką tolimu tritaškiu metimu uždarė Šarūno Jasikevičiaus brolio Vytenio sūnus Danielius Jasikevičius, o legendinis Lietuvos krepšininkas Darjušas Lavrinovčius po pirmojo kėlinio pranašavo pergalę MĖLYNIESIEMS.

Antrajame kėlinyje Kšištofo vadovaujama ekipa šiek tiek priartėjo prie varžovų ir aidint antrojo kėlinio sirenai rezultatas buvo 38:35 Darjuš TEAM (Mėlynųjų) naudai.

Fantastiška metimą iš pusės aikštelės su antrojo kėlinio sirena paleido Kauno KM „Perkūnas“ auklėtinis Dominykas Grunkis.

Trečiajame kėlinyje, kuriame kovojo vyriausieji, jaunių grupės atstovai, reikalai aikštelėje pasidarė dar įtemptesni. Likus žaisti minutę Darjušo vadovaujama Mėlynųjų ekipa jau turėjo atrodo saugų 6 taškų pranašumą. Tačiau Kšyštofo Baltieji ginklų nesudėjo ir spurtavę paskutinę minutę likus žaisti 16 sekundžių priartėjo prie varžovų 2 taškų atstumu, o Matas Buteliauskas savo dvitaškiu paskutinę sekundę išlygino rezultatą 64:64

Pasitarę Kšyštofas ir Darjušas nusprendė, kad pratęsimo žaisti neverta nes šiose rungtynėse jau nugalėjo broliška draugystė.


Vaikų Žvaigždžių rinktinė (Mėlynieji). Kamilės Linkevičiūtės nuotr.

Oro karaliaus konkursas

Vakaro kulminacija tapo visų mylimas ir visuomet didelio susidomėjimo sulaukiantis “Oro karaliaus” konkursas.

Konkurso dalyviai pademonstravo tikrai akrobatiškus dėjimus ir nustebino salėje susirinkusius žiūrovus tiek kūrybiškumu, tiek demonstruojamu atletiškumu.

Šiame konkurse į finalą pateko Sostinės KM auklėtinis Titas Dabriega ir V. Knašiaus KM atstovas Vygantas Zaboras.

Finale sėkmingiau savo dėjimą realizavęs 2023 m. LIDL-MKL Žvaigždžių dienos “Oro kariumi” tapo Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinis Vygantas Zaboras.


Vygantas Zaboras. „Oro karliaus” konkurso nugalėtojas. Kamilės Linkevičiūtės nuotr. 

_____________