„LIDL – MKL“ U13 finalo ketvertas: ar favoritai išsaugos savo vardą?

„LIDL – MKL“ U13 finalo ketvertas: ar favoritai išsaugos savo vardą?

Šį savaitgalį „LIDL – Moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) kovos lankysis Vilniuje, kur „Lietuvos ryto“ krepšinio arenoje kausis U13 (gim. 2005 m.) berniukų čempionato geriausios komandos.

Ar savų sirgalių palaikymas padės vilniečiams?

Neoficialiais finalo ketverto šeimininkais tapo Sostinės krepšinio mokyklos I komanda „Drakonai“, kurie rungtyniaus savo mieste. Vilniečiai dėl bilieto į finalą kausis Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos I komanda „Alburnus“.

SKM tapo reguliaraus sezono čempionais, kai iškovojo 18 pergalių ir patyrė 4 nesėkmes. Karolio Čyžiaus auklėtiniai ketvirtfinalyje eliminavo Mažeikių sporto mokyklos ekipą.

„Tornado“ ekipa reguliariame sezone iškovojo 13 pergalių ir patyrė 9 nesėkmes, kas lėmė tik 5 poziciją. Tačiau Šarūno Zablockio auklėtiniams nesutrukdė ir neturėtas namų aikštės pranašumas. Ketvirtfinalyje „tornadukai“ trijų rungtynių serijoje įveikė Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ atstovus.

Tarpusavyje šį sezoną komandos MKL aikštėse susirungė 2 kartus ir abu sykius stipresni buvo vilniečiai – 75:42 ir 74:60.

„Pusfinalyje lengvų rungtynių nebūna. Šie skaičiai nieko nereiškia. Pirmas rungtynes laimėjome didesniu taškų skirtumu, tačiau antrose dar po dviejų kėlinukų pralaiminėjome, o po trijų – mūsų pranašumas buvo minimalus“, – skm.lt sakė SKM treneris K.Čyžius. – „Tornado“ krepšininkai labai tobulėjantys, ketvirtfinalyje jie nugalėjo komandą, prieš kurią mes reguliariajame sezone abu kartus suklupome, tad rungtynės lengvos tikrai nebus, reikia tiesiog eiti ir kovoti“.

SKM ekipoje rezultatyviausiai žaidžia Nojus Kulieša ir Mykolas Mačiulis, kurie pelno po 12 taškų. Ernestas Matulevič ir Dominykas Maišelis įmeta po 9.

„Tornado“ KM gretose Edvinas Bublys įmeta po 18 taškų ir atkovoja po 8 kamuolius, o Marius Mažeika renka po 18 taškų ir sugriebia po 10 atšokusių kamuolių. Jokūbas Riškus renka po 14 taškų.

„Nuotaikos puikios, nes įveikėme tikrai stiprų varžovą ketvirtfinalyje, o dabar pusfinalyje laukia SKM krepšininkai, kurie turi didelę rotaciją ir nėra labai išsiskiriančio žaidėjo, kuris temptų komandą“, – sakė „Tornado“ atstovas E.Bublys. – Sostinės komanda yra stabili ir, kaip ir minėjau, turi didelę rotacija, kuri tikrai padeda sunkių rungtynių metu. Pergalės receptas yra tik vienas – nusiteikimas, jei aikštėje kovosime ir kausimės iki paskutinės sekundės, rezultatai tikrai bus geri“.

Ar „saboniukai“ pasieks revanšą už praėjusius metus?

Kitame pusfinalyje čempionų titulą ginanti Plungės sporto ir rekreacijos centro komanda „Anra Investicija“ susikaus su Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro I komanda „Beko“.

Šios dvi komandos praėjusiame sezone kovojo 2005 m. gimusių vaikinų čempionato finale ir tąsyk stipresni buvo plungiškiai 66:63.

Šį sezoną Plungės SRC ir Sabonio KC komandos MKL reguliariame sezone susitiko 2 kartus ir pasidalino po pergalę. Plugiškiai laimėjo 80:73, o „saboniukai“ pasiekė pergalę 66:63.

Genadijaus Glikmano treniruojama Plungės SRC komanda reguliariame sezone iškovojo 17 pergalių, patyrė 5 nesėkmes ir užėmė 2 vietą. Ketvirtfinalyje jie įveikė Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos ekipą.

„Nuotaikos komandoje puikios ir kovingos, dirbame kryptingai. Manau, jog favoritai – praėjusių metų „Pirmojo iššūkio“ čempionai – Plungės krepšininkai, tačiau, manau, kad visos komandos meistriškumu yra apylygės, čempionato nugalėtoją lems užsispyrimas ir charakteris“, – skm.lt sakė treneris G.Glikmanas.

Remigijaus Bardausko treniruojami „saboniukai“ reguliariame sezone iškovojo 16 pergalių, suklupo 6 kartus ir užėmė 3 vietą. Kauniečiai ketvirtfinalyje eliminavo Klaipėdos krepšinio mokyklos ekipą.

Rezultatyviausiai Plungės SRC komandoje žaidžia Nojus Radžius, kuris pelno po 30 taškų ir atkovoja po 8 kamuolius. Justas Žiubrys renka po 15 taškų, o Rokas Antanas Čivilis po 12.

Sabonio KC ekipoje Vytautas Žygas renka po 14 taškų, Petras Padegimas po 13, o Laurynas Vilimas po 9.

„Kaip mums sako treneris, keturios komandos, o visų noras vienodas“, – kalba Sabonio KC auklėtinis Kristupas Kepežinskas. – Labai norime tapti Lietuvos čempionais, tikime savo jėgomis ir tikime pergale. Plungės SRC turi savo lyderį N.Radžių, kuris pelno 30 taškų per rungtynes, turime jį stabdyti pasikeisdami, komandinės gynybos pastangomis. Plungiškiai užsispyrę, tačiau turime juos palaužti. Mums padės laimėti komandinis žaidimas ir treneris“.

U13 (gim. 2005 m.) berniukų čempionato finalo ketvertas:
(„Lietuvos ryto“ arena – Ozo g. 14a, Vilnius)

05-19 13:30 val. Sostinės KM I-„Drakonai” – Tornado KM I-„Alburnus”
05-19 15:45 val. Plungės SRC-„Anra Investicija” – Sabonio KC I-„Beko”

05-20 11:00 val. rungtynės dėl 3 vietos
05-20 13:15 val. rungtynės dėl 1 vietos