„LIDL-MKL“ U13 vaikinai: finale susitiks Kauno ir Vilniaus ekipos

Vilniuje šiandien vyko „LIDL-MKL“ U13 vaikinų finalo ketverto pusfinalio etapo varžybos, kuriose paaiškėjo dvi ekipos, rytoj susikausiančios dėl aukščiausios vertės apdovanojimų. Jomis po sunkiai laimėtų dvikovų tapo Sostinės KM-I „Drakonai“ bei Sabonio KC-I komandos.

Pirmajame pusfinalyje Sostinės KM-I „Drakonai“ iššvaistę dviženklę persvarą, tačiau paskutiniame kėlinyje panaikino turėtą deficitą ir rezultatu 79:78 palaužė Tornado KM-I „Alburnus“ komandą.

Vilniaus ekipa nuo pat dvikovos pradžios pradėjo bėgti į priekį ir netrukus susikūrė dviženklį pranašumą.  Vis dėlto, Kauno ekipa po pertraukos į rungtynes grįžo tarsi nauja, kibo varžovams į atlapus ir netrukus ne tik panaikino turėtą deficitą, tačiau net ir išsiveržė į priekį. Tačiau dvikovos pabaigą solidžiau sužaidė vilniečiai ir tokiu būdu iškovoję dramatišką pergalę gavo šansą rytoj kovoti dėl aukso medalių.

Nugalėtojų gretose 16 taškų pelnė Nojus Kulieša, Justas Šukys pridėjo 14 taškų ir 9 atkovotus kamuolius, po 11 taškų pasižymėjo Dominykas Maišelis bei Ernestas Matulevič.

Tornado KM-I komandoje dominavo Marius Mažeika su 40 taškų ir 10 laimėtų kovų po krepšiais, dvigubą dublį pridėjo ir Edvinas Bublys – 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, o Jokūbas Riškus rungtynes baigė su 13 taškų.

„Trečiame kėlinyje varžovai kiek suagresyvino gynybą, pradėjo geriau pataikyti savo metimus, o tai mus kiek išmušė iš vėžių“ – sakė vilniečių treneris Karolis Čyžius. – „Vaikinai pradėjo žiūrėti vienas į kitą, žaisti labiau po vieną, buvo vedami emocijų, nes galbūt tikėjosi, kad rungtynės turėtų būti kiek lengvesnės.

Tačiau ketvirtame kėlinyje patys pradėjome taikyti agresyvesnę gynybą, aktyviau gintis ir tai padėjo pasiekti pergalę“

Finalinėse rungtynėse vilniečių lauks kita Kauno komanda – Sabonio KC-I „BEKO“ krepšininkai, kurie po gero pirmo kėlinio 81:72 nugalėjo titulą gynusią Plungės SRC-„Anra Investicija“ komandą.

Čia kauniečiai gana greitai šovė į priekį ir jau po pirmo kėlinio pirmavo aštuoniolikos taškų skirtumu – 31:13. Tačiau plungiškių tai iš vėžių neišmušė, jie pamažu grįžo į rungtynes ir ketvirtame kėlinyje rezultatas jau buvo lygus – 65:65. Vis dėlto, vėliau kauniečiai dar kartą pabėgo didesne persvara, jos dar kartą nebepaleido ir iškovojo progą rytoj kovoti dėl pergalės finale.

Kauniečių komandoje ryškaus lyderio nebuvo. Petras Padegimas pelnė 14 taškų, Vytautas Žygas pridėjo 13, po 12 pasižymėjo Kristupas Kepežinskas ir Matas Motiejaitis.

Plungiškių gretose 24 taškus pelnė ir 10 kamuolių atkovojo Rokas Antanas Čivilis, 14 pridėjo Justas Žiubrys, 13 taškų pasižymėjo Nojus Radžius.

„Iš tikrųjų sunku pasakyti, kas lėmė tą prarastą persvarą“ – sakė kauniečių treneris Remigijus Bardauskas. – „Reikia nepamiršti, kad Plungės komanda yra tikrai gera, praėjusių metų čempionai, tad tos persvaros sureikšminti. Galbūt kiek silpniau atrodėme kai žaidė vadinamasis antras penketas, o varžovai trečius kėlinius visada žaidžia labai panašiai. Reikia nepamiršti, kad tokiame amžiuje vaikinai dar labai vadovaujasi emocijomis, todėl tokios didelės persvaros nieko nereiškia.

Iki rytojaus atsistatyti laiko tikrai užteks, jauni organizmai, tad finalui tikrai būsime pasiruošę“.

U13 (gim. 2005m.) berniukų čempionato finalo ketvertas

(„Lietuvos ryto“ arena – Ozo g. 14a, Vilnius)

05.20 11.00 rungtynės dėl 3 vietos: Tornado KM-I „Alburnus“ – Plungės SRC-„Anra Investicija“

05.20 13.15 rungtynės dėl 1 vietos: Sostinės KM-I „Drakonai“ – Sabonio KC-I „BEKO“