„LIDL-MKL“ U15 vaikinai: finale triumfavo vilniečiai

Kaune šiandien baigėsi dvi dienas vykęs „LIDL-MKL“ U15 vaikino finalo ketverto turnyras, po kurio aukso medaliais džiaugėsi ir nugalėtojų taurę į viršų kėlė Vilniaus KM-I „Teknos“ komanda, finale po itin atkaklios kovos palaužusi Sabonio KC I-„BEKO“ krepšininkus.

Į finalą atvykę žiūrovai įtemptą kovą išvydo nuo pat pirmų minučių – nors vilniečiai ir pirmavo, tačiau Kauno ekipa neleido svečiams atitrūkti dideliu atstumu ir nuolat varžovus laikė arti savęs. Antrame kėlinyje skirtumas buvo šoktelėjęs iki dviženklio, tačiau po pertraukos kauniečiai buvo išlyginę rezultatą.

Nepaisant to, VKM susigrąžino persvarą ją išsaugojo iki rungtynių pabaigos ir šventė pergalę rezultatu 74:69.

Į pergalę Vilniaus komandą vedė Emilis Butkus, surinkęs 22 taškus. Po 14 pridėjo Gustas Pladis ir Rytis Lemežis.

Kauno komandoje Rokas Kabašinskas pasižymėjo 15 taškų, Liutauras Lelevičius ir Oleg Kojenets surinko po 13.

„Pergalę lėmė milžiniškas noras – visi griuvo, kovojo, atidavė paskutines jėgas. Būtent tai, komandiškumas bei vienas kito palaikymas ir leido išlaikyti pranašumą.

Žinoma, visada yra taisytinų dalykų, bet jei jau tapome čempionais, tai, manau, viskas super“ – komandos pergale džiaugėsi vilniečių žaidėjas Emilis Butkus.

Prieš tai vykusiose rungtynėse dėl trečios vietos triumfavo praėjusių metų čempionai – Sostinės KM I-„Warranty Expert“ mažajame finale neturėjo didesnių sunkumų ir 88:66 nugalėjo V. Knašiaus KM I-„Authentic Cars“ ekipą.

Pajūrio krepšininkai startavo kiek geriau ir po pirmo kėlinio dar pirmavo 17:16. Vis dėlto, vėliau Vilniaus krepšininkai susiėmė, persvėrė rezultatą savo naudai ir nuosekliai didino savo pranašumą, kuris dar trečiame kėlinyje tapo triuškinamu.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Gediminas Alisas su 15 taškų. Dvigubą dublį surinko Gytis Valickas – 14 taškų ir 15 atkovotų kamuolių, po 13 tašų pelnė Lukas Pivoriūnas ir Kasparas Sideravičius.

Pajūrio komandoje daugiausiai taškų pelnė Mindaugas Mockus su 25 ir 9 atkovotais kamuoliais. Jokūbo Skurdenio sąskaitoje – 21 taškas.

„Iš tiesų atsigauti po vakar dienos pralaimėjimo buvo sudėtinga, bet mūsų noras laimėti neužgeso“ – kalbėjo vilniečių atstovas Gytis Valickas. – „Stengėmės žaisti savo žaidimą ir mums tai pavyko. Aišku, buvome pavargę, tačiau kaip ir minėjau, mūsų noras laimėti buvo didelis.

Trečia vieta yra labai gerai, tačiau tikrai galėjome daugiau“.