„LIDL-MKL“ U13 vaikinai: čempionų taurė iškeliavo į Kauną

Vilniuje šiandien baigėsi dvi dienas vykęs „LIDL-MKL“ U13 vaikinų čempionato finalo ketverto turnyras, kuriame triumfavo svečiai iš Kauno, finale po itin atkaklios ir permainingos kovos susitvarkę su Vilniaus KM I  ekipa bei iškovoję aukso medalius.

Finalinėse rungtynėse Sabonio KC I-„BEKO“ sportininkai 78:73 įveikė Sostinės KM I-„Drakonai“ komandą.

Kauniečiai nuo pat dvikovos pradžios nedideliu skirtumu buvo priekyje, tačiau didesnės persvaros susikurti jiems nepavyko – į visus bandymus pabėgti vilniečiai atsakydavo tiksliomis savo atakomis. Nors paskutiniame ketvirtyje kauniečiai atitrūko 9 taškais, tačiau Vilniaus ekipa kilo į lemiamą šturmą ir ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai. Nepaisant to, SKC nesutriko, susigrąžino pranašumą ir jo nebepaleidę iki dvikovos pabaigos tapo savo amžiaus grupės čempionais.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Petras Padegimas su 18 taškų ir 12 atkovotų kamuolių, Vytautas Žygas pridėjo 13, Tomas Stankevičius – 12 taškų.

Vilniaus komandoje 17 taškų pelnė Mykolas Mačiulis, 15 pridėjo Dominykas Maišelis, 13 taškų pasižymėjo Dominykas Neverbickas.

„Pergalę lėmė žaidėjų tikėjimas, atsidavimas, taip pat gera gynyba“ – pergalės priežastis vardino kauniečių treneris Remigijus Bardauskas. – „Paskutiniame kėlinyje kelias atakas nepavyko apsiginti, varžovai sumetė kelis metimus, tačiau po minutės pertraukėlės vaikinai mane suprato, perėmėme iniciatyvą ir laimėjome rungtynes.

Manau, kad tokio amžiaus vaikinams tokia įtemptų finalų patirtis išeis tik į naudą. Kuo daugiau tokių rungtynių bus dabar, tuo lengviau jiems su tokia įtampa bus tvarkytis ateityje“.

Prieš tai vykusiose rungtynėse dėl trečios vietos Tornado KM I-„Alburnus“ po permainingos kovos 67:60 palaužė Plungės SRC-„Anra Investicija“ ekipą bei užsikabino bronzos medalius.

Plungiškiai startavo geriau ir greitai išsiveržė į priekį 17:8. Vis dėlto, Kauno ekipa nesutriko ir netrukus pradėjo mažinti deficitą ir po pirmo kėlinio turėjo tik taško deficitą – 18:19. Antrame kėlinyje Tornado ekipa rungtynes perlaužė ir išsiveržė į priekį. Nors plungiškiai kelis kartus buvo priartėję, tačiau kauniečiai lemiamais momentais žaidė užtikrinčiau ir iškovojo bronzinę pergalę.

Laimėtojų komandoje 22 taškus pelnė Edvinas Bublys, 21 pridėjo Marius Mažeika, 12 – Jokūbas Riškus.

Plungės komandos gretose ryškiausiai išsiskyrė Justas Stonkus su 19 taškų, Rokas Antanas Čivilis pelnė 11, Justas Žiubrys – 10 taškų.

„Po skaudaus vakarykščio pralaimėjimo vaikinai šiandien į aikštę gal žengė kiek išsigandę, mat ir plungiškiai išleido neįprastą starto penketą“ – sakė kauniečių treneris Šarūnas Zablockis. – „Tačiau vėliau privertėme varžovus mesti sunkius metimus, jie tų metimų nepataikė ir pavyko grįžti.

Plungė kiek nustebino savo komandiniu žaidimu, nes anksčiau dažniau remdavosi individualiais lyderio sugebėjimais, tačiau šiandien žaidė kiek kitaip.

Nors vaikinus motyvuoti po vakarykštės nesėkmės nebuvo lengva, tačiau turiu panašios patirties dirbdamas su vyresniais, tad, manau, pavyko. Itin džiugina ir tai, kad vaikinai yra gabūs ne tik krepšinio aikštelėje, tačiau ir protingi, gerai besimokantys, todėl jiems tuos žodžius įsisavinti yra lengviau“.

Po finalinių rungtynių buvo paskelbtas ir simbolinis geriausių žaidėjų penketukas. Į jį pateko: