„LIDL-MKL“ U16 merginos: favoritės buvo nukautos – auksu pasidabino šeimininkių komanda

Klaipėdoje šiandien baigėsi dvi dienas vykęs „LIDL-MKL“ U16 merginų grupės finalo ketverto turnyras. Jo čempionėmis tapo ir pirmąją vietą kiek netikėtai iškovojo šeimininkių – V. Knašiaus KM II ekipa.

Klaipėdietės finalinėse rungtynėse 61:59 palaužė ryškiomis turnyro favoritėmis laikytas Kauno KM „Aisčiai I“ ekipos merginas.

Rungtynės geriau pradėjo Kauno komanda, nuo pat pradžių bandžiusi bėgti į priekį ir pirmavusi. Antrajame kėlinyje skirtumas buvo šoktelėjęs net ir iki dviženklio – 29:16.

Visgi, klaipėdiečių tai iš vėžių neišmušė ir jos po pertraukos pradėjo artėti, palaipsniui mažindamos savo atsilikimą ir po trijų kėlinių viešnių persvara siekė jau vos keturis taškus –  47:43.

Paskutiniame ketvirtyje iniciatyva vis labiau perėjo į Klaipėdos komandos rankas – jos ne tik visiškai panaikino deficitą, bet sugebėjo ir išsiveržti į priekį. Viskas iš esmės sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, tačiau kauniečių ataką nugesino šeimininkių žaidėja Justė Veronika Jocytė, tokiu būdu padovanodama pergalę savo ekipai.

Naudingiausia nugalėtojų gretose buvo Elzė Motekaitytė su 17 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, jau minėta  J. V. Jocytė pridėjo 15 taškų, o Neda Venslavičiūtė surinko 10 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

“Manau, kad pergalę lėmė noras įrodyti, kad mes galime nugalėti favoričių komandą, kuri iki tol dar nebuvo pralaimėjusi” – po įsimintinos pergalės kalbėjo klaipėdiečių žaidėja Elzė Motekaitytė. – “Ėjome į aikštelę su gera nuotaika, jau žinodamos, kad bet kokiu atveju turėsime medalius. Trenerė dar prieš rungtynes rūbinėje sakė, kad medalius jau turime, tad kodėl nepasiėmus auksinių? Manau, jog tai mus visas ir motyvavo. Trenerė akcentavo jų aukštas žaidėjas, kurias reikia tverti, bei greitą žaidimą. Bent jau iš dalies pavyko tai įgyvendinti ir švęsti pergalę.

Po rungtynių atšventėme simboliškai – tėvai suorganizavo ir nupirko tortą. Rytoj pailsėsime, o antradienį tobulėsime toliau!”

Prieš tai vykusiose rungtynėse dėl trečios vietos Panevėžio R. Sargūno SG/Panevėžio KKSC komanda 66:44 nugalėjo Vilniaus KM I ekipą.

Nors dvikova prasidėjo apylygiai, tačiau antrajame kėlinyje panevėžietės kiek atitrūko. Nors po pertraukos sostinės ekipa kelis kartus dar bandė kabintis į rungtynes ir skirtumą buvo ženkliai apmažinusi, tačiau galutinai persverti žaidimo savo naudai nepavyko ir teko pripažinti varžovių pranašumą.

Panevėžio ekipoje rezultatyviausia buvo Justina Oficerovaitė, surinkusi 21 tašką, dar trys žaidėjo pridėjo po 10 taškų – Šeila Gudinskaitė (13 atk. kam., 10 rez. perd.), Agnesė Garčinskaitė (11 atk. kam.) bei Ugnė Mikštaitė (9 rez. perd.).

Sostinės komandoje ryškiau išsiskyrė Emilija Grigaliūnaitė su 18 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių bei Audronė Zdanevičiūtė, pelniusi 13 taškų.

“Žinoma, tikėjomės ne tokios baigties, buvome nusiteikusios pergalei” – apmaudo neslėpė panevėžietė J. Oficerovaitė. – “Tačiau motyvacijos netrūko ir šiandien, už tai labai dėkojame savo trenerei. Iš esmės po vakar atsistatyti nebuvo labai sunku, o šiandienos dvikovoje labiausiai bandėme akcentuoti agresyvumą tiek gynyboje, tiek ir puolime”.

Pasibaigus turnyrui buvo paskelbtas ir simbolinis naudingiausių finalo ketverto žaidėjų penketas. Į jį pateko: