„LIDL-MKL“ U16 vaikinai: vilniečiai nukarūnavo praėjusių metų čempionus

„LIDL-MKL“ U16 vaikinai: vilniečiai nukarūnavo praėjusių metų čempionus

Klaipėdoje šiandien baigėsi „LIDL-MKL“ U16 vaikinų grupės finalinio ketverto turnyras, kurio finale susitiko dvi favoritų komandos, tačiau pabaigoje nugalėtojais tapo ir nugalėtojų taurę aukštyn kėlė Vilniaus KM I-„Alpi Baltika“ vaikinai.

Finalinėse rungtynėse sostinės krepšininkai 73:61 įveikė praėjusių metų čempionus Mažeikių SM-„Dubgiris“ sportininkus.

 

 

Į priekį vilniečiai išsiveržė nuo pat dvikovos pradžios, tačiau varžovai jų per daug toli nepaleido – skirtumas ilgą laiką nebuvo peržengęs dviženklio skaičiaus. Turbūt lemiamas akistatos lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kai Vilniaus ekipa spurtavo ir pabėgo 16 taškų skirtumu – 48:32, o ketvirtame ketvirtyje peržengė ir 20 taškų ribą – 71:50. Per likusį laiką mažeikiškiai tik truputį sumažino savo atsilikimą, tačiau didesnės įtakos rezultatui tai neturėjo.

Vilniaus komandą į priekį vedė Aras Valenta su 23 taškais ir Augustas Marčiulionis, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 12 kamuolių. Solidų dvigubą dublį surinko ir Ąžuolas Tubelis – 13 taškų ir 15 laimėtų dvikovų po krepšiu.

Mažeikiškių neišgelbėjo ir dar vienas geras Edgaro Preibio pasirodymas – 20 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai, jam talkinti bandė Kasparas Šion (12 tšk. ir 10 atk. kam.) bei Kasparas Bružas (10 tšk. ir 10 atk. kam.).

 

Prieš tai vyko ir rungtynės dėl bronzos apdovanojimų, kuriose Sostinės KM I-„Electrolux“ vaikinai rezultatu 68:54 nugalėjo Kauno KM „Aisčių“ krepšininkus.

Čia vilniečiai nuo pat pradžių šovė į priekį (7:0) ir iš esmės visų rungtynių metu buvo priekyje – jų varžovai viso mačo metu taip ir nebuvo išsiveržę į priekį ar bent išlyginę rezultato. Trečiame kėlinyje skirtumas buvo pasiekęs ir 18 taškų (49:31), o kauniečiams pavyko tik truputį aptirpdyti tokį savo deficitą.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Hubertas Pivorius, surinkęs 22 taškus, Ernestas Stulgis prie pergalės pridėjo 15.

Kauniečių komandoje kiek labiau išsiskyrė Dominykas Stenionis su 16 bei Joris Mulvinskas, surinkęs 13 taškų.

“Trečia vieta mūsų komandai labai geras rezultatas” – sakė vilniečių komandos lyderis H. Pivorius. – “Pusfinalyje gal pritrūko šiek tiek agresyvesnės gynybos, o varžovams pabėgus jau buvo sunkoka juos pasivyti ir nepavyko sumažinti skirtumo.

Pralaimėjus pusfinalį stengėmės nenuleisti rankų, nes tikrai žinojome, kad namo keliausim su prizine vieta. Manau, jog būtent pozityvios mintys ir komandinė dvasia padėjo laimėti”.

 

Pasibaigus turnyrui buvo paskelbtas ir simbolinis naudingiausių finalo ketverto žaidėjų penketukas. Į jį pateko:

Hubertas Pivorius (Sostinės KM I-“Electrolux”);

Dominykas Stenionis (Kauno KM “Aisčiai”);

Augustas Marčiulionis (Vilniaus KM I-“Alpi Baltika”);

Edgaras Preibys (Mažeikių SM “Dubgiris”);

Aras Valenta (Vilniaus KM I-“Alpi Baltika”);