„LIDL-MKL“ U16 merginos: finale šeimininkės bandys nutraukti favoričių žygį

„LIDL-MKL“ U16 merginos: finale šeimininkės bandys nutraukti favoričių žygį

Klaipėdoje šį savaitgalį vykstančiame „LIDL-MKL“ U16 merginų grupės finalo ketverto turnyre buvo sužaisti pusfinalių mačai, kuriuose bilietus į finalą iškovojo aiškiomis favoritėmis laikomos Kauno KM „Aisčiai“ I bei netikėtumą pateikusi Klaipėdos V. Knašiaus KM II ekipa.

Pirmajame pusfinalyje kaunietės net 97:53 nušlavė Vilniaus KM I komandą.

Tiesa, toks rezultatas gali atrodyti kiek klaidinantis, mat ilgą laiką Kauno komanda pirmavo tik vienaženkliu skirtumu. Vis dėlto, antroje akistatos dalyje buvo susikurtas didesnis pranašumas, o pačią paskutinę rungtynių atkarpą laimėjus net 20:0, persvara tapo triuškinama.

„Aisčių“ komandą link pergalės vedė Simona Visockaitė, surinkusi 31 tašką ir atkovojusi net 22 kamuolius, jai gerai talkino Urtė Čižauskaitė su 23 taškais ir 18 atkovotų kamuolių. Klaudija Janionytė pridėjo 17 taškų.

Sostinės komandoje kiek ryškiau išsiskyrė tik Audronė Zdanevičiūtė su 24 taškais, tačiau jai pritrūko pagalbos iš komandos draugių, mat arčiausiai jos buvo Urtė Tatarūnaitė, tačiau jos sąskaitoje – viso labo 8 taškai.

 

Antroje pusfinalio dvikovoje buvo užfiksuota nedidelė staigmena – finalo ketverto šeimininkės V. Knašiaus KM II krepšininkės po atkaklios kovos 59:52 palaužė Panevėžio R. Sargūno SG/Panevėžio KKSC komandą.

Panevėžietės pirmos inicijavo spurtą ir dvikovos pradžioje kiek pabėgo – 14:9, o antrame kėlinyje skirtumas pasiekė ir dviženklį – 24:14.  Tačiau Klaipėdos komanda nepalūžo ir pradėjo tolygiai mažinti deficitą, kol trečiajame kėlinyje jau išsiveržė į priekį – 33:30. Per likusį laiką pirmaujanti ekipa keitėsi ne vieną kartą, tačiau savo sirgalių padedamos klaipėdietės rungtynių pabaigą sužaidė užtikrinčiau ir iškovojo bilietą į rytojaus finalą.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvo tarp vyresnių merginų žaidžianti dvylikametė Justė Veronika Jocytė su 18 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, Dominyka Gerkytė pelnė 16 taškų, Rusnės Būgaitės sąskaitoje – 14 taškų.

Panevėžio krepšininkų neišgelbėjo ir solidus Agnesės Garčinskaitės dvigubas dublis – 14 taškų ir tiek pat laimėtų kovų po krepšiu. Ugnė Mikštaitė bei Kamilė Grybauskaitė pridėjo po 13 taškų.

„Pergalę lėmė nebloga gynyba ir keletas spurtų, po kurių pavyko įgyti menką, bet užtikrintą pranašumą. Prieš rungtynes labiausiai akcentavome gynybą prieš jų lyderes ir tuo pačiu savo puolimą.

Šiam etapui ruošėmės visus metus, todėl nesiruošiam pasiduoti ir kovosime iki galo“ – kovingumo nestokojo klaipėdiečių žaidėja Rusnė Būgaitė.

 

Jaunučių U16 (gim. 2002-2003m.) merginų čempionato finalo ketvertas:

(V. Knašiaus krepšinio mokykla – Dubysos g. 10/2, Klaipėda)

05.13 10.00 rungtynės dėl 3 vietos: Vilniaus KM I – Panevėžio R. Sargūno SG/Panevėžio KKSC;

05.13 12.00 rungtynės dėl 1 vietos (TIESIOGINĖ transliacija DELFI TV ir MKL Facebook‘e): Kauno KM „Aisčiai I“ – V. Knašiaus KM II;