„LIDL – MKL“ U16 merginų finalai: ar kas sustabdys be pralaimėjimų žygiuojančias „Aistes“

„LIDL – MKL“ U16 merginų finalai: ar kas sustabdys be pralaimėjimų žygiuojančias „Aistes“

Klaipėdoje šį savaitgalį rinksis ne tik geriausios šalies vaikinų šešiolikmečių komandos, tačiau mūsų uostamiestyje apsilankys ir „LIDL – Moksleivių krepšinio lygos“ Jaunučių U16 (gim. 2002/2003 m.) merginų čempionato pajėgiausios komandos, kurios Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos salėje išsidalins medalių komplektus.

Kas nutrauks „Aisčių“ pergalės seriją?

Šį sezoną be pralaimėjimų žygiuojančios Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ merginos reguliariame sezone iškovojo 14 pergalių iš tiek pat galimų, o ketvirtfinalyje eliminavo Marijampolės Žaidimų ir sporto mokyklos II komandą. Sandros Čižauskienės auklėtinės ne veltui yra vadinamos finalo ketverto favoritėmis.

Kauniečių varžovės – Vilniaus krepšinio mokyklos komanda. Loretos Galdikienės auklėtinės reguliariame sezone iškovojo 8 pergales, suklupo 6 kartus ir užėmė 4 vietą. Ketvirtfinalyje vilnietės nugalėjo Alytaus sporto ir rekreacijos centro komandą.

VKM gretose pirmuoju smuiku griežia Audronė Zdanevičiūtė, kuri renka po 26 taškus, atkovoja po 8 kamuolius ir atlieka po 4 rezultatyvius perdavimus. Emilija Grigaliūnaitė prideda po 11 taškų ir po 14 atkovotų kamuolių.

„Mūsų tikslas – auksas“, – drąsiai sako Vilniaus KM gynėja A.Zdanevičiūtė. – Esame kovingos ir užsivedusios, norime įveikti Kauno ekipą. Tiesa, laukia sunkus mačas, bus sunku kovoti po krepšiais. „Aistės“ turi daug gerų žaidėjų, demonstruoja komandinį krepšinį, visos renka taškus“.

„Aisčių“ ekipoje Simona Visockaitė pelno po 19 taškų ir atkovoja po 13 kamuolių, Urtė Čižauskaitė renka po 16 taškų ir atkovoja po 11 kamuolių, o Rebeka Maria Kinkevičiūtė pelno po 15 taškų.

„Nuotaikos puikios, žinoma, yra šiek tiek jaudulio, tačiau esame nuteikusios kovingai“, – sakė „Aisčių“ krepšininkė S.Visockaitė. – Pusfinalyje laukia stiprus varžovas, jos pasižymi agresyviu žaidimu, geru aikštės matymu ir stipria gynyba. Turi daug aukštų bei individualiai stiprių žaidėjų. Šį sezoną žaidėme du kartus ir tai nebuvo lengvos rungtynės, todėl reikia rimtai pasiruošti. Mes akcentuojame gynybą, tai gali būti mūsų „arkliukas“. Turime kuo mažiau klysti bei puolime būti tikra komanda. Siekiame aukščiausių tikslų ir norime juos įgyvendinti“.

Šį sezoną Vilniaus ir Kauno komandos tarpusavyje žaidė 2 kartus ir abu sykius stipresnės buvo „Aistės“ – 85:50 ir 80:59.

Ar namų sienos padės?

Kitame pusfinalyje finalo ketverto šeimininkės V.Knašiaus krepšinio mokyklos II komandos krepšininkės priims R.Sargūno sporto gimnazijos ir Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro komandą.

Ramunės Kumpienės treniruojamos klaipėdietės reguliariame sezone iškovojo 9 pergales, patyrė 5 nesėkmes, o atkrintamosiose nugalėjo Plungės sporto ir rekreacijos centro ekipą.

Rimos Daunienės treniruojama Panevėžio KKSC komanda I etape pasiekė 11 pergalių, suklupo 3 kartus ir užėmė 2 vietą. Ketvirtfinalyje panevėžietės turėjo puikią treniruotę prieš pusfinalį ir įveikė V.Knašiaus KM I komandą.

Reguliariame sezone abi komandos pasidalino po pergalę. V.Knašiaus KM II laimėjo 70:53, o Panevėžio KKSC šventė pergalę 64:58.

R.Sargūno/Panevėžio KKSC komandoje išsiskiria Agnesė Garčinskaitė, kuri pelno po 16 taškų ir atkovoja po 17 kamuolių. Justina Oficerovaitė renka po 12 taškų, o Ugnė Mikštaitė po 10.

„Visą sezoną einame žingsnis po žingsnio ir negali būti daugiau jokių minčių“, – sako Panevėžio KKSC atstovė A.Garčinskaitė. – Nuotaikos puikios, esame nusiteikusios kovingai. Jeigu komanda yra finalo ketverte – ji to verta. Čia nėra silpnų priešininkių ir atsitiktinumų nebūna. Klaipėdietės yra jaunesnės, bet tai nereiškia, kad silpnesnės. Turi geras metikes. Mūsų stiprioji pusė bus susikaupimas, protingas žaidimas, tikslus trenerės plano vykdymas bei savęs atidavimas aikštėje. Turime daugiau žaidėjų, kurios turi tokių varžybų patirties“.

V.Knašiaus KM ekipoje Elzė Motekaitytė pelno po 16 taškų ir atkovoja po 12 kamuolių, dvylikmetė Justė Veronika Pocytė meta po 15 taškų, o Dominyka Gerkytė po 12.

„Pusfinalio varžoves gerai žinome, šį sezoną pasidalinome po pergalę“, – sako V.Knašiaus KM atstovė E.Motekaitytė. – Panevėžio KKSC stipri komanda, turi žaidėjų ir Lietuvos rinktinėje. Turime sustabdyti greitą puolimą, neleisti joms perimti daug kamuolių. Mums turi padėti didelis noras, pastangos ir trenerės nurodymų vykdymas. Viso sezono metu dirbome ne tik krepšinio aikštėje, bet ir lengvosios atletikos treniruotėse, todėl esame gerai pasiruošusios fiziškai. Finalo ketvertą pasitinkame su noru žaisti ir noru žaisti iš visų jėgų. Galvojame tik apie pirmas pusfinalio rungtynes, joms mums svarbiausios“.

Jaunučių U16 (gim. 2002/2003 m.) merginų čempionato finalo ketvertas:
(V.Knašiaus krepšinio mokykla – Dubysos g. 10/2, Klaipėda)

05-12 12:30 val. Kauno KM „Aisčiai“ I – Vilniaus KM I
05-12 14:30 val. V.Knašiaus KM II – R.Sargūno SG/Panevėžio KKSC

05-13 10:00 val. rungtynės dėl 3 vietos
05-13 12:00 val. rungtynės dėl 1 vietos (TIESIOGINĖ transliacija DELFI TV ir MKL Facebook‘e)