LIDL – MKL U16 merginų finalo ketvertas: fenomenaliai žaidžiančios J. Jocytės vedamai komandai iššūkį meta plungiškės

LIDL – MKL U16 merginų finalo ketvertas: fenomenaliai žaidžiančios J. Jocytės vedamai komandai iššūkį meta plungiškės

Artėjantį savaitgalį (gegužės 17 – 18 d.) Klaipėdoje įvyks LIDL – MKL U16 merginų krepšinio čempionato lemiamos kovos, po kurių paaiškės turnyro nugalėtojos.

Finalo ketverte dalyvaus reguliariojo sezono nugalėtojos ir lemiamų kovų šeimininkės Klaipėdos V. Knašiaus KM merginos, Plungės SRC – INESA, Alytaus SRC bei Panevėžio KKSC I – KK Liepa.

Pirmajame pusfinalyje susikaus turnyro favoritės Knašiaus KM I su Plungės SRC.

Namų sienos – didžiausia motyvacija

Nors klaipėdietės šį sezoną rungtynėse naudoja nedidelę rotaciją, tačiau laimėjo reguliarųjį sezoną, o finalo ketverte sieks tik aukščiausių tikslų.

„Nors mūsų ir mažai, esame nusiteikusios tik vienam tikslui – laimėti“, – ryžtingai kalbėjo komandos lyderė Justė Jocytė.

Šį sezoną J. Jocytė žaidžia fantastiškai ir per rungtynes vidutiniškai renka po 21,1 taško, atkovoja po 14,7 kamuolio bei atlieka po 9,5 rezultatyvaus perdavimo. Verta pažymėti, jog iš Palangos kilusiai krepšininkei yra vos 13 metų.

Jocytės vedama Knašiaus KM būsimas pusfinalio varžoves reguliariajame sezone vidutiniškai triuškino 51 taško persvara, tačiau motyvacijos uostamiesčio ekipai netrūks.

„Nesvarbu prieš ką žaidžiame, į varžoves visada žiūrime vienodai rimtai, motyvacija išlieka aukščiausia“, – teigė J. Jocytė.

Pusfinalyje, anot J. Jocytės, svarbiausia bus vykdyti trenerės nurodymus.

„Reikės uždaryti jų lyderes, o svarbiausia – klausyti trenerės bei laikytis žaidybinio plano tiek puolime, tiek gynyboje.“

Knašiaus KM ne tik, kad laimėjo reguliarųjį sezoną, bet lemiamas kovas žais namuose, o tai joms suteiks dar didesnį pranašumą.

„Mums tai (žaisti namuose) bus didžiulis pliusas. Visada norisi žaisti prie savų sirgalių, turime gerą palaikymą, o tai suteikia didžiausią motyvaciją žaisti“, – džiaugėsi Knašiaus KM lyderė.

Kitame pusfinalyje susitiks alytiškės su panevėžietėmis, o J. Jocytė sėkmę prognozuoja dzūkėms.

„Manau, pusfinalio favoritėmis bus Alytaus komanda, visgi abu kartus reguliariajame sezone įveikė priešininkes. Vis dėlto čia bus vienerios rungtynės, todėl visko galime tikėtis.“

Jocytė – ne vienintelis varžovių ginklas

Plungiškės reguliariajame sezone užėmė penktąją vietą, tačiau ketvirtfinalyje iš tolimesnių kovų sugebėjo eliminuoti namų aikštės pranašumą turėjusias Kauno KM Žalgirio I krepšininkes.

Būtent pakylėtomis nuotaikomis Plungės SRC ir pasitinka savaitgalį Klaipėdoje.

„Nuotaikos prieš finalo ketvertą yra puikios. Visa komanda džiaugiasi, jog į jį pateko. Tiesa, gaila, jog iš komandos iškrito Armida Lingytė, kuri per atkrintamąsias patyrė traumą“, – teigė plungiškių viena lyderių Evelina Razgutė.

Razgutė šį sezoną per mačą renka galingą dvigubą dublį: vidutiniškai po 13,8 taško ir 16,9 atkovoto kamuolio.

Anot vienos iš komandos lyderių, triuškinami pralaimėjimai reguliariajame sezone klaipėdietėms komandai suteikė papildomos motyvacijos.

„Prieš tai buvę pralaimėjimai mus tik motyvuoja ir stumia į priekį.“

Tarpusavio mačuose su V. Knašiaus KM plungiškės į savo krepšį vidutiniškai praleisdavo po 98,5 taško, todėl pusfinalyje labai svarbu bus geresnis darbas savoje aikštės pusėje.

„Akcentuojame geresnį susikalbėjimą gynyboje, turėsime atiduoti daugiau jėgų. Taip pat bandysime susikurti geresnes progas pelnyti taškams, stengsimės įvykdyti trenerės iškeltus uždavinius“, – pasakojo E. Razgutė.

Plungiškė nesureikšmino fakto, jog priešininkės turės namų pranašumą.

„Mano manymu lemiamose kovose aikštelė neturi labai didelės reikšmės. Manau, kad abi komandos yra pasiruošusios rimtoms rungtynėms.“

Paklausta, kaip komanda ruošiasi stabdyti J. Jocytę, E. Razgutė nenorėjo išskirti vienos krepšininkės, nes klaipėdietės turi ir daugiau puikių žaidėjų.

„Nors Justė ir yra viena iš varžovių lyderių, negalime koncentruotis tik į ją, nes kiekviena klaipėdiečių žaidėja mus gali skaudžiai nubausti. Žinoma, Justės taip pat negalime pamiršti, nes pelniusi keletą pirmųjų taškų ji gali tapti sunkiai sustabdoma.“

Razgutė neišskyrė favorito kitame pusfinalyje tarp alytiškių ir panevėžiečių.

„Mano manymu, ši akistata bus labai įdomi, nes abi komandos yra labai stiprios, turi savų pranašumų ir yra pasiryžusios rimtai kovai.“

U16 MERGINŲ RUNGTYNIŲ TVARKARAŠTIS:

Gegužės 17 d. (penktadienis)
12:00 val.: V. Knašiaus KM v Plungės SRC – INESA
14:00 val.: Alytaus SRC v Panevėžio KKSC I – KK Liepa

Gegužės 18 d. (šeštadienis)
10:00 val.: rungtynės dėl III vietos (:::FACEBOOK LIVE:::)
12:15 val.: rungtynės dėl I vietos (:::FACEBOOK LIVE:::)

Finalinio ketverto varžybos vyks V. Knašiaus krepšinio mokyklos sporto salėje, Dubysos g. 10, Klaipėda.

Finalinės rungtynės bus transliuojamas tiesiogiai MKL Facebook ir YouTube puslapiuose.

Visas naujienas susijusias su U16 merginų čempionato finalinio ketverto renginiu galite sekti mkl.lt puslapyje, taip pat neužmirškite paspausti „Dalyvausiu“ oficialiame Facebook renginyje čia>>>

Specialiai mkl.lt

Žurnalistas Jonas Lekšas