Lietuvos aštuoniolikmečiai vaikinai pralaimėjo ir Italijos rinktinei

2014 07 29 Europos jaunių (iki 18-os metų) vaikinų krepšinio pirmenybėse Turkijoje antradienį Lietuvos rinktinė keturių ekipų aštuntfinalio etapo E grupės antras rungtynes žaidė su bendraamžiais iš Italijos ir vėl pralaimėjo po atkaklios kovos rezultatu 61:64 (13:20, 15:12, 18:12, 18:17). Tai buvo antra mūsiškių nesėkmė antrame etape (jie turi 1-ą įskaitinę pergalę) ir antras italų laimėjimas (4-as – įskaitinis).

Likus 2:47 min. iki ketvirto kėlinio pabaigos, Lietuvos rinktinė dar pirmavo 6 taškais (58:52), bet jau beveik po minutės su trupučiu buvo lygu (58:58, likus 1:24 min.). Domantas Sabonis kabliu kaire paskutinį kartą išvedė lietuvius į priekį (60:58), bet italų lyderis Federico Mussini įmetė 4 baudas iš eilės iš sugrąžino iniciatyvą varžovams (60:62). Mačo pabaigą sumaniau sužaidė Italijos krepšininkai, (1:2) o paskutinė lietuvių ataka po minutės pertraukėlės, likus 6 sek., buvo beviltiška.

Lietuvos rinktinės lyderis D. Sabonis greitai prisirinko pražangų, pelnė 9 taškus ir atkovojo 7 kamuolius, bet suklydo net 5 kartus. Rungtynių pabaigoje jis nepataikė dviejų svarbių baudų (iš viso – 3/7). Rezultatyviausias tarp Sauliaus Štombergo auklėtinių buvo Martynas Varnas, įmetęs 11 taškų, Kristupas Žemaitis ir Tomas Zdanavičius surinko po 8 taškus.

Be minėto F. Mussini, kuris pelnė net 23 taškus, italų gretose taip pat išsiskyrė Diego Flaccadori – 22 taškai.

Išvakarėse, pirmadienį, lietuviai pirmame E grupės susitikime apmaudžiai 76:78 pralaimėjo Latvijos ekipai, nors ir turėjo net 21 taško persvarą.

Pirmame Senojo žemyno pirmenybių etape mūsiškiai 75:72 nugalėjo Prancūziją, 66:89 nusileido Kroatijai ir 77:61 laimėjo prieš Angliją.

Trečiadienį Lietuvos jauniai 20.45 val. susitiks su bendraamžiais iš Lenkijos, o šio mačo nugalėtojas užims ketvirtą vietą pateks į kitą etapą.

Rezultatas

Lietuva – Italija – 61:64 (13:20, 15:12, 18:12, 18:17).

Lietuva: Martynas Varnas 11 (12:18 min., 3 klaid., 1/2 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/3 baudos), Domantas Sabonis 9 (21:15, 5 klaid., 4 pražang., 7 atk. kam., 3 rez. perdav., 3/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/7 baudos), Kristupas Žemaitis ir Tomas Zdanavičius (7 atk. kam., 3 rez. perdav.) po 8, Jokūbas Švambaris 6, Raimundas Žuklevičius (2 klaid.) ir Regimantas Miniotas (5 atk. kam., 2 klaid.) ir Laurynas Birutis po 5, Tautvydas Paliukėnas 3 (4 atk. kam., 1/5 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 1/2 baudos), Margiris Normantas 0 taškų (2 atk. kam., 2 rez. perdav.). Mantas Montvila ir Justas Vazalis nežaidė.

Italija: Federico Mussini 23 (28:49 min., 3 atk. kam., 7/12 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 6/8 baudos), Diego Flaccadori 22 (35:24, 6 atk. kam., 4/7 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 5/6 baudos), Curtis Nwohuocha 5 (5 atk. kam.), Andrea Picarelli 3, Alberto Navarini, Luca Severini (5 atk. kam.), Riccardo Rossato, Andrea Spera, Riccardo Cattapan po 2, Alberto Cacace 1 taškas (5 atk. kam., 3 rez. perdav.). Leonardo Tote ir Bruno Mascolo nežaidė.