Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė dėl medalių nekovos

2014 08 26 Paskutinės rungtynių minutės vėl tapo lemtingos Lietuvos šešiolikmečių (U16) vaikinų rinktinei. 37 minutes intrigą išlaikę Juliaus Pranevičiaus auklėtiniai 80:89 (27:23, 19:24, 18:17, 16:25)  nusileido Bosnijos ir Hercegovinos bendraamžiams ir nekovos dėl Latvijoje vykstančio Europos čempionato  medalių. Lietuvos rinktinė žais dėl 9 vietos.

Lietuvos  krepšininkai buvo pajėgūs kovoti dėl pergalės, tačiau nesėkmingai sužaista svarbiausioji mačo dalis pakišo koją.  Per paskutines 3 minutes bosniai pelnė 12 taškų, o lietuviai vos 4.

Šiose rungtynėse lietuviai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (42-35) ir geriau išnaudojo varžovų jiems suteiktus antruosius šansus (21-9), bet dažniau klydo (19-13), ypač svarbiomis akimirkomis. Po lietuvių klaidų bosniai pelnė 22 taškus, o Lietuvos krepšininkai – 13. 21 tašką varžovai pelnė vien greitomis atakomis, kai lietuviai tik 9. Bosnijos ir Hercegovinos komanda beveik triskart daugiau  perėmė kamuolių (14-5).

Rezultatyviausias Lietuvos komandoje buvo Tadas Sedekerskis, pelnęs 19 taškų (6 atk. kam., 5 rez.perd., 7 klaidos),  po 13 pridėjo Rokas Gadiliauskas (7 atk.kam.) ir Eimantas Stankevičius.  Bosnių gretose išsiskyrė 24 taškus surinkęs (8 atk.kam., 7 rez.perd.) Amaras Gegičius.

Lietuviai 4 taškais be atsako pradėjo rungtynes (4:0), tačiau sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes  rezultatas jau buvo lygus (6:6). Nei viena ekipa pranašumo neturėjo ir įpusėjus ketvirčiui (12:12). Vėliau Lietuvos rinktinė sužaidė sėkmingą atkarpą ir sukaupė 9 taškų persvarą (21:12), tačiau varžovai ją sumažino – 27:23.

Antrajame ketvirtyje didžiąją laiko dalį 1-4 taškų skirtumu pirmavo lietuviai, o po A.Klubokos dvitaškio ekipas skyrė 6 taškai (46:40, 1:30 min.), bet iki didžiosios pertraukos bosniai spėjo pelnyti 7 taškus ir išsiveržė į priekį – 47:46.

Atkaklios kovos netrūko trečiajame kėlinyje, kuriame jau dažniau priekyje buvo Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai. Sužaidus penkias  minutes tiksliau puolime žaidę varžovai pavojingai nutolo (60:50), bet lietuviai nesiruošė per anksti pasiduoti ir per dvi minutes beveik panaikino deficitą (59:60), o pasibaigus ketvirčiui rezultatas buvo lygus – 64:64.

Įtampa tik augo ketvirtajame kėlinyje, kuriame ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis ir neturėjo didesnės iniciatyvos. Likus žaisti tris minutes minimalią persvarą turėjo bosniai (77:76). Bet per likusį laiką klaidos ir netikslūs metimai sutrukdė lietuviams kovoti dėl pergalės. Varžovai efektyviai išnaudojo suteiktas progas ir triumfavo.