Lietuvos vyrų kurčiųjų krepšinio rinktinės treneris Rolandas Rakutis: „Šis MKL sprendimas leis vaikams krepšinio aikštelėje ne tik greičiau tobulėti, bet ir sparčiau integruotis visuomenėje”

Lietuvos vyrų kurčiųjų krepšinio rinktinės treneris Rolandas Rakutis: „Šis MKL sprendimas leis vaikams krepšinio aikštelėje ne tik greičiau tobulėti, bet ir sparčiau integruotis visuomenėje”

Praėjusią savaitę Lietuvos moksleivių krepšinio lygos Mokyklų taryboje buvo svarstomas neeilinis klausimas dėl vaikų, turinčių klausos negalią krepšinio komandos registracijos Pirmojo iššūkio čempionate.

Atsiųstame prašyme buvo teigiama, jog minėtai komandai yra sunku sudaryti komandą iš 2011 gimusių berniukų (Reikalauja MKL nuostatai – Red.), todėl buvo prašoma leisti registruoti 5 berniukus (gim. 2011), 3 berniukus (gim. 2012) ir po 4 (gim. 2013 ir 2014 m.). Dokumente buvo teigiama, jog vaikų imties Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas užtikrinti negali ir remiasi tik faktiškai turimais vaikais, kurie ateina sportuoti, treniruotis ir rezultatų siekimas nėra pagrindinis faktorius šiame vaikų amžiuje.

Mokyklų taryboje 70% balsuotojų pritarė šiam Prašymui, todėl 2023/24 metų Pirmojo iššūkio čempionate išvysime po Vilniaus krepšinio mokyklos vėliava rungtyniaujančius jaunuosius sportininkus.

Šį sprendimą taip pat pakomentavo Lietuvos vyrų kurčiųjų rinktinės treneris Rolandas Rakutis: „Labai džiaugiuosi, kad Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje pirmą kartą istorijoje žais Kurčiųjų vaikų komanda.

Sveikintinas sprendimas, kuris vaikams leis ne tik greičiau tobulėti krepšinio aikštelėje, bet ir sparčiau integruotis į visuomenę.

Didelis ačiū Lukui Laurinaičiui, Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų vaikų treneriui, kuris sudomino, subūrė ir treniruoja šiuos vaikus Vilniaus krepšinio mokykloje. Esu įsitikinęs, kad ateityje ne vienas vaikas iš šios komandos pravers Lietuvos Kurčiųjų jaunimo ir suaugusiųjų krepšinio rinktines ir plačiai pasaulyje garsins Lietuvos vardą.

Naudodamasis proga, noriu pakviesti berniukus ir mergaites, turinčius klausos sutrikimų, sportuoti krepšinį. Negalia, tikrai nėra nuosprendis, kreipkitės į Lietuvos Kurčiųjų sporto komitetą ar Lietuvos moksleivių krepšinio lygą ir pakviesime jus sportuoti krepšinį”

FOTO: Augustas Četkauskas (LKSK)