SKM ir „Vilniaus duonos” partnerystė tęsiasi: visavertė mityba – gerų rezultatų pagrindas

SKM ir „Vilniaus duonos” partnerystė tęsiasi: visavertė mityba – gerų rezultatų pagrindas

Sostinės krepšinio mokykla (SKM) ir „Vilniaus duona“ žengia į naują partnerystės sezoną. Ši sporto ir verslo organizacijų draugystė jau padėjo užaugti vienai SKM kartai. 2005 m. gimę perspektyviausi sostinės krepšininkai atstovaudami „SKM-I Vilniaus duonos“ komandai prestižiniuose Moksleivių krepšinio lygos čempionatuose iškovojo 4 sidabro ir 1 bronzos medalį.

 

„SKM-I Vilniaus duona” garbingai atstovavo Lietuvai ir tarptautiniuose turnyruose, o du komandos žaidėjai – Ernestas Matulevičius ir Nojus Kulieša – kartu su Vilniaus „Ryto” jaunimo ekipa Turkijoje iškovojo U18 FIBA Čempionų lygos bronzos medalius.

Išleidus šią puikią krepšininkų kartą, „Vilniaus duona” tęsia bendradarbiavimą su SKM ir nuo šiol prisidės prie 2013 m. gimusios kartos ugdymo ir ateities krepšinio pergalių. Šį sezoną Karolio Čyžiaus vadovaujama komanda grūdinsis MKL U12 čempionate, kur rungsis su metais vyresniais varžovais.

Pristatydamas šio sezono tikslus, „SKM-I Vilniaus duonos” treneris K. Čyžius sakė:

„Krepšinyje, kaip ir versle, niekas nepasidaro per vieną dieną. Šį sezoną žaidimas su vyresniais oponentais užgrūdins mus ir kurs tvirtą pamatą ateities pergalėms. Džiaugiamės, kad šioje kelionėje esame kartu su patikimu ir tvirtu partneriu. „Vilniaus duona” – istorinis prekės ženklas, neatsiejamas nuo sostinės ir visos Lietuvos, todėl man ir krepšininkams labai smagu būti to dalimi.“

Priminsime, kad K. Čyžius pastaruosius du sezonus buvo vyriausiasis „Ryto-MRU“ treneris, o šį pavasarį ekipa pirmą kartą iškovojo Regionų krepšinio lygos (RKL) B diviziono sidabro medalius ir pelnė kelialapį į prestižinį A divizioną.

SKM.lt U12 čempionato išvakarėse pakalbino „Vilniaus duonos“ rinkodaros vadovę Jolitą Ažusienę. Pasak pašnekovės, krepšinis, kaip ir duona, yra Lietuvos tapatybės dalis, todėl labai svarbu investuoti į jaunimo krepšinį ir moksleivių sveikatą, kad pergalės ir geros emocijos niekada nesibaigtų.

 

„Vilniaus duona“ su Sostinės krepšinio mokykla (SKM) bendradarbiauja jau nuo 2021 m. pavasario. Kuo jums, kaip organizacijai, reikšminga ši draugystė?

„Vilniaus duonai“ kaip ir Sostinės krepšinio mokyklai rūpi jaunosios kartos dėmesys sveikatai. Sportas, sveika mityba ir buvimas bendruomenėje padeda tam gerą pamatą nuo jaunų dienų.

Puoselėjame šią draugystę, padedame jauniesiems sportininkams stiprinti sveikatai palankius valgymo įpročius, teisingai pasirinkti vertingus duonos gaminius.

„Vilniaus duonos“ ištakos kaip ir SKM yra sostinėje, tuo pačiu esame visos Lietuvos duona, tad ieškojome iniciatyvos, kuri padėtų pasiekti moksleivius visoje Lietuvoje.

Kokius įspūdžius paliko apsilankymas krepšinio komandos treniruotėje?

Buvo šiltas ir jaukus apsilankymas. Pastebėjome, kad jaunieji sportininkai itin drausmingi, mandagūs, atletiški. Dovanojome jiems produktų naudingų sveikatai – juose daug baltymų, skaidulų, sėklų, tad su jais gaunama ne tik energijos, bet ir būtinų organizmui medžiagų. Tuo pačiu – ir žinių, kokie yra sveiki užkandžiai.

Džiaugiamės, kad Lietuvos verslas investuoja į Lietuvos krepšinio ateitį. Ką jums konkrečiai ir visai organizacijai reiškia Lietuvos krepšinis?

Krepšinis, kaip ir duona, yra Lietuvos tapatybės dalis. Tad kaip duonos rinkos lyderei mums svarbu prisidėti prie sporto, kuris yra mūsų DNR ir kuriuo galime didžiuotis. Prie sporto, kuris suvienija arenas, tautiečius, nesvarbu, kuriame mieste jos būtų. Išlaikyti aukštą meistriškumo lygį yra įmanoma tik verslui investuojant į jaunų talentų ugdymą.

Tradicijas ir naujoves savo gamyboje sujungianti „Vilniaus duona“ pirmąją savo kepyklą Lietuvos sostinėje atidarė 1882 m. ir šiuo metu yra šalies duonos rinkos lyderė ir didžiausia kepykla Baltijos šalyse. Kiek įmonė skiria energijos prisitaikant prieš šiandienos aktualijų ir į savo asortimentą įtraukdama vis daugiau sveikų, daug skaidulų turinčių produktų?

Savo tvarumo strategijoje vienas iš trijų svarbiausių mūsų tikslų – per kelerius metus padvigubinti mūsų asortimente sveikatai palankių produktų skaičių. Tai yra turėti dar daugiau produktų, kurie yra iš viso grūdo, turi daugiau skaidulų, mažiau druskos, taip pat mažinti skanėstų kaloringumą.

Jau dabar mes turime daug produktų, kuriuose trečdalį ar net 45 proc. sudaro vertingos sėklos, taip pat kepiniai be cukraus, natūraliai raugintos duonos (rūgstant cukrus suyra), duona, kurioje yra penktadalis baltymų, su vertingais spelta miltais ir kt. Sveiki sudėtiniai angliavandeniai padeda užtikrinti energijos poreikį ir tuomet nesinori saldžių gaminių ar nesveikų užkandžių.

Skaidulos ir baltymai yra itin svarbūs sveikoje mityboje, mat pirmieji padeda užtikrinti sklandų virškinimą, o antrieji yra pagrindinė kūno statybinė medžiaga, pamatas, be kurio kūnas negali gyvuoti. Tad jų su įvairiu maistu turime gauti kasdien.

Kokie yra pagrindiniai akcentai, kurių kartu su SKM sieksite šiame sezone?

Mums svarbu kartu su SKM padėti vaikams ugdyti sveikos mitybos įpročius ir priminti duonos svarbą visavertėje mityboje. Padėti tinkamai pasirinkti duonos gaminius, kad jie ne tik pakrautų energijos, bet ir suteiktų organizmui būtinų medžiagų, papildytų vitaminų, mineralų, amino rūgščių atsargas, aprūpintų skaidulomis sportuojantį kūną.


Balys Šmigelskas, SKM.lt