„MKL Inside“ podkastas: išsami pažintis su ryškiausiomis mėnesio žvaigždėmis

„MKL Inside“ podkastas: išsami pažintis su ryškiausiomis mėnesio žvaigždėmis

Moksleivių krepšinio lyga („LIDL–MKL“) pristato naująjį tinklalaidės „MKL Inside“ epizodą. Šįkart kone trys tūkstančius Lietuvos moksleivių ir jų šeimų vienijančios LIDL-MKL podkastas kviečia išsamiau susipažinti su trijų miestų krepšinio aktualijomis – Panevėžio, Šiaulių ir Tauragės.

Populiariausio spalio mėnesio trenerė, Panevėžio sporto centre dirbanti specialistė Rima Daunienė džiaugiasi dabartinėmis krepšinio sąlygomis Panevėžyje.

Šį sezoną R. Daunienės treniruojamos mergaitės žaidžia LIDL-MKL U12 ir U14 B divizione.

„Dabar sąlygomis Panevėžyje tikrai negalime skųstis. Su mergaitėmis dirba dvi trenerės ir turime pilnas mergaičių grupes. Turime ir vyresnių, ir mažesnių. Žinoma, kai prasideda juodas darbas, kitą kartą ir nuobodus, tos grupės „prasibarsto“. Kita vertus, jeigu mergaitė komandoje atranda draugę, ji lanko krepšinį ir jo nemeta. Krepšinis padeda merginoms pažinti savo jėgas, atrasti savo stipriąsias puses, išmokti būti bendruomenėje, bendrauti.“

Buvusi profesionali krepšininkė taip pat išreiškė viltį, kad jos atstovaujamas miestas taip pat kažkada turės komandą aukščiausioje Lietuvos Moterų lygoje.

„Labai norėtųsi, kad Panevėžyje būtų A lygos komanda. Turime Raimundo Sargūno sporto gimnaziją, kurioje mokosi sportininkai iš visos Lietuvos.  Jaunoms krepšininkėms yra sudarytos idealios sąlygos sportuoti ir siekti savo tikslų. Treneris visada nori, kad jo  miestas turėtų atstovą aukščiausioje lygoje, bet šis noras turėtų išeiti ne tik iš trenerio, bet ir iš mūsų miesto savivaldybės atstovų. Aišku, Panevėžys neturi aukštosios mokyklos ir dėl to yra sudėtinga prikalbinti čia žaisti studentes, kurios galėtų varžytis A lygoje. Merginos čia baigia mokyklas, galėtų žaisti Panevėžyje toliau, bet joms kyla natūralus klausimas – kur aš mokysiuosi. Esu tikrai, kad Lietuvos krepšinio federacija (LKF) daro viską, kad mūsų moterų krepšinis tobulėtų ir kad tų komandų A lygoje būtų daugiau. Mes, Panevėžio trenerės, labai to norėtume.“

Trenerė praėjusią savaitę dirbo Viliaus Stanišausko vadovaujamoje U18 Lietuvos merginų rinktinėje, su kuria triumfavo Europos čempionate. Kalbėdama apie Lietuvos krepšinio fenomeną Justę Jocytę, trenerė sako:

„Aišku, dabar visi koncentruojasi į kitą vasarą ir U19 FIBA pasaulio čempionatą, kur taip pat bus siekiama aukštų rezultatų. Justė yra labai paprasta, tyki ir rami mergaitė. Jeigu jos neužkalbinsi, gali per visą dieną ir neišgirsti nė žodžio. Justė stresinėse situacijose išlieka ramaus veido, jai nedreba rankos. Ji pati yra pasakius, kad kuo didesnis stresas, tuo jai geriau ir paprasčiau. Ji tikra šaunuolė, darbininkė, turinti labai gerą darbo etiką. Dievulis jai davė viską. Galvoju, kad Justė labai norėtų patekti į WNBA. Kaip žinome, moterų NBA vyksta vasarą, todėl po to galima žaisti ir Europoje.“

Trenerė taip pat džiaugėsi, kad Lietuvos moterų rinktinės atrankos rungtynes į Europos čempionatą šią savaitę rodys atsinaujinęs TV6 kanalas.

„Džiugina, kad LIDL-MKL šį sezoną rodo daug dėmesio merginų krepšiniui – daugiau rungtynių transliuojama gyvai ir tas tikrai jaučiasi. Kalbant apie moterų rinktinę per nemokamą televiziją, tai yra didelis pliusas. Kai plačiai auditorijai yra galimybė pamatyti, kaip žaidžia moterų rinktinė, tai pratina žiūrovą ne tik prie vyrų, bet ir moterų krepšinio.“

Tuo metu populiariausiu spalio mėnesio žaidėju U16–U18 amžiaus kategorijoje tapęs Šiaulių KA „Saulė SSG-I“ lyderis Rokas Norutis džiaugėsi komandos startu LIDL-MKL čempionate ir MKL vystomu produktu.

Šiuo metu jo atstovaujama ekipa elitiniame U16 A divizione su 4 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais užima vietą.

„Bėgant metams tikrai matosi, kad LIDL-MKL lyga tobulėja. Daug transliacijų, daug dėmesio patiems moksleiviams. Tai labai džiugina. Šį sezoną labai norime patekti į finalo ketvertą. Treneris Laimonas Kutra visada tą akcentuoja – mūsų tikslas nėra tik patekti į atkrintąmasias. Mes norime patekti į ketvertą ir laimėti medalius. Gerai yra tai, kad didžioji dalis komandos sportuoja, mokosi ir gyvena Šiaulių sporto gimnazijoje. Būna trys pamokos, rytinė treniruotė, vėl pamokos, tada vėl treniruotė, o vakare – dar viena treniruotė, per kurią labiau dirbame komandiškai“, – apie savo aktyvų režimą kalbėjo R. Norutis.

Gimtuosiuose Šiauliuose augantis ir tobulėjantis Rokas Norutis šį sezoną taip pat išbando savo jėgas Regionų krepšinio lygos (RKL) B divizione, kur taip pat demonstruoja solidžius skaičius. Koks tas šiaulietiškas krepšinio genas?

„Niekada nenusileisti, kovoti iki pat paskutinių sekundžių. Duoti fiziškumą ir kontaktą“, – nė nemirktelėjęs atsako R. Norutis.

15-metis vasaros pabaigoje treniravosi ir su pagrindine Antano Sireikos vadovaujama „Šiaulių“ komanda, kuri ruošėsi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonui.

„Įspūdis toks. Kad norint pasiekti LKL lygį reikia dar labai daug dirbti. Mano manymu, Antanas su jaunimu dirba labai gerą darbą. Ne kiekvienas treneris turi tokį bagažą, kurį gali pasiūlyti jaunimui. Geriausi atsiliepimai ir apie Laimoną – moksleivių trenerį. Su treneriu dirbame treti ar ketvirti metai. Jis mane visko išmokė, nes anksčiau aikštėje būdavau labai nervingas“, – šypsosi 199 cm ūgio krepšininkas.

R.Norutis praėjusią vasarą atstovavo U15 Lietuvos rinktinei, su kuria laimėjo Ramūno Šiškausko taurę. Vienas iš Roko tikslų – artėjančią vasarą prasimušti į U16 Lietuvos rinktinę ir su ja siekti aukštų rezultatų Europos čempionate:

„Labai norisi patekti į rinktinė ir iškovoti medalį. Aišku, rinktinėje mano rolė skiriasi, ji yra kažkiek mažesnė, nes susirenka geriausi savo metų krepšininkai iš visos Lietuvos. Bet tas noras žaisti už Lietuvą yra labai stiprus.“

Populiariausiu vaikinų mėnesio treneriu tapo Tauragės krepšinio mokykloje dirbantis Vilius Klumbys.

25-erių treneris su savo vadovaujamomis komandomis šį sezoną siekia pergalių U14 ir U15  C divizionuose.

„Kol kas su U14 berniukų komanda „einame“ be pralaimėjimų, o su U15 karta turime viena netikėtą pralaimėjimą. Tikiuosi, kad apsikarpysime sparniukus ir bus geriau. Kalbame su vaikais ir tikrai nori patekti į B divizioną ir išmėgint savo jėgas ten, todėl stengsimės patekti į C diviziono finalo ketvertus ir juose pasirodyti kuo geriau.“

Vienas jauniausių LIDL-MKL trenerių teigia, kad treniruotėse stengiasi išlaikyti balansą tarp draugiškumo ir griežtumo. Kas treneriui per pirmuosius kelis sezonus LIDL-MKL čempionatuose įsiminė labiausiai?

„Sakyčiau, kad tai būtų net ne kažkokie žaidybiniai, o gyvenimiški epizodai. Pavyzdžiui, berniukai klausia, kaip užkalbinti mergaitę, kaip pakviesti ją į lauką. Tokie dalykai įsimena labiau ne kažkokios pergalės (šypsosi). Komandą taip pat labai suartina kelionės, išvykstamieji turnyrai, bendros veiklos kartu ne tik aikštėje. Save, kaip trenerį, žinoma dar formuoju, tačiau šiuo metui jaučiuose atradęs savo vietą.“

Jaunas vaikinas, kuris, beje, yra karys–savanoris, džiaugėsi Tauragės krepšinio mokyklos sudarytomis sąlygomis tobulėti.

„Teko studijuoti Klaipėdoje ir supratau, kad tai ne mano miestas. Šiuo metu esu laimingas čia – dirbu gimtojo miesto krepšinio mokykloje, viskas sava ir tuo labai džiaugiuosi. Labai gerai, kad dabar yra sukurtas C divizionas. Dabar komandos yra apylygės, vaikams yra daugiau ūpo žaisti, treneriams tokioje aplinkoje taip tobulėti yra geriau. Tauragėje krepšinis niekada nebuvo kažkur labai žemai, bet pastaruosius 2–3 metus krepšinis čia tikrai yra kylantis. Atsiranda naujų, jaunų trenerių ir tai duoda vaikams impulsą ateiti į treniruotes.“

Antrajame „MKL Inside“ epizode taip aptartas Širvintose prasidėjęs MKL-Bergo 3×3 čempionatas ir Vilniuje finišavęs „Jr. NBA League“ turnyras.

22-ajame LIDL-MKL sezone 3 tūkstančiai moksleivių tobulėja pergalių siekdami 25 čempionatuose, suskirstytų pagal pajėgumą į A, B ir C divizionus. Iki birželio mėnesio įvyks daugiau nei 4 tūkstančiai rungtynių.

Per du dešimtmečius MKL čempionatuose žaidė tokie žinoma Lietuvos krepšininkai kaip Jonas Valančiūnas, Linas Kleiza, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Gytis Radzevičius, Margiris Normantas, Mindaugas Girdžiūnas ir daugelis kitų.