U17 vaikinų čempionato apžvalga: čempioniškas startas, sėkmingas debiutas ir statistikos lyderiai

U17 vaikinų čempionato apžvalga: čempioniškas startas, sėkmingas debiutas ir statistikos lyderiai

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL- MKL) tęsia rubriką, kurioje reguliariai apžvelgiami LIDL-MKL čempionatai.

Šį kartą Jūsų dėmesiui –  Jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionatas.

Dauguma komandų jau sužaidė po 6-7 rungtynes ir čempionate pradėjo aiškėti pirmasis vaizdas. Pažvelgus į turnyrinę lentelę šis čempionatas išsiskiria savo konkurencingumu, nors ir turime vienvaldį lyderį Sostinės KM I-„GEALAN“ (7/0), likusios 8 komandos kaunasi dėl vietos atkrintamosiose.

Čempioniškas startas

Kol kas vienvaldis šio čempionato lyderis, praėjusių metų čempionai – Sostinės KM I-„GEALAN“ (7/0). Ne paslaptis, kad šios komandos pagrindu buvo sudaryta čempioniška Lietuvos šešiolikmečių rinktinė.

Tomo Purlio auklėtiniai čempionate šluoja varžovus be pasigailėjimo ir visas rungtynes laimi solidžiais skirtumais – 76:62 įveiktas Kauno KA „Žalgiris“ I (2/5), 104:71 – Panevėžio SC (4/3), 99:51 – Kauno KM „Perkūnas“-„SKIRGESA” bei kitos komandos.

Nors komanda didelio pasipriešinimo čempionate nesutinka, potencialo būti dar geresniems yra su kaupu. Prie komandos dar neprisijungė praėjusių metų lyderis Dovydas Buika. Šiuo metu vaikinas rungtyniauja Regionų krepšinio lygoje (RKL) už Kauno „Žalgiris-3“ ekipą bet Sostinės KM I-„GEALAN“ (7/0) yra taip pat registruotas ir esant reikalui T. Purlys šį kozirį gali ištraukti.

Paklaustas, kas lėmė tokį sėkmingą komandos startą vienas iš ekipos lyderių Matas Buteliauskas sakė:

„Puikų pasirodymą lemia komandiškumas aikštelėje ir už jos ribų, sunkus darbas krepšinio treniruočių metu bei prie viso to turime puikų trenerį Tomą Purlį, kuris kreipia labai didelį dėmesį į detales. Varžovų nenuvertiname ir visada ruošiamės ir koncentruojamės į ateinančias rungtynės.”, – teigė jaunasis krepšininkas

Įdomu, kad likusieji praėjusių metų finalinio ketverto dalyviai šiuo metu rikiuojasi antroje turnyrinės lentelės pusėje: Vilniaus KM I (3/3) – 9 vieta, Kauno KA „Žalgiris“ I (2/5) – 7 vieta, Sostinės KM II (3/3) – 6 vieta.

Kaip pagrindinį varžovą M. Buteliauskas išskyrė būtent Kauno KA „Žalgiris“ I (2/5) ekipą.

„LIDL-MKL rungtyniauja daug lygiaverčių komandų, bet manau, jog sunkiausia bus palaužti Kauno KA „Žalgiris“ I komandą. Jie turi labai daug individualiai stiprių žaidėjų, bei labai gerą Trenerį – Tomą Bakanauską. Kol kas jie turi traumuotų žaidėjų, bet manau su laiku ši komanda bus vis geresnė.”, – baigė M. Buteliauskas.

Matas Buteliauskas (Sostinės KM I-„GEALAN“) | nuotr. mkl.lt

Tiesa, Kauno KA „Žalgiris“ I (2/5)  ekipoje traumuotos vienas pagrindinių žaidėjų Nojus Kiselevičius. Krepšininkas patyrė sudėtinga kryžminių raiščių traumą ir kada prisijungs prie komandos pasakyti anksti. Komandą taip pat paliko Titas Troška, kuris persikėlė žaisti į Vilniaus KM I (3/3) ekipą.

Tačiau tokio prasto Kauno „Žalgiris“  I žaidimo tai neturėtų pateisinti, kadangi komandą papildė praėjusio sezono Klaipėdos KM – „UNIQA“ (0/6) lyderis Kajus Mikalauskas, kuris turėjo užkamšyti atsiradusias skyles.

Antroje turnyrinės lentelės pozicijoje rikiuojasi Alberto Vilimo vadovaujama V. Knašiaus KM (5/1). Knašiukai šiame sezone demonstruoja solidų žaidimą ir kol kas nusileido tik Vilniaus KM (3/3) ekipai.

Klaipėdiečiai vedami Pauliaus Narvilo ir Kristupo Grybo demonstruoja, kad yra labai solidi komanda. Praėjusiais metais reguliariajame sezone likę šešti ir nusileidę Vilniaus KM I ekipai nesugebėjo perlipti atkrintamujų barjero. Panašu, kad šiemet vaikinai nusiteikę pakovoti rimčiau. P. Narvilas tikras čempionato lyderis lyderiaujantis ne vienoje statistikos grafoje. K. Grybas vienas perspektyviausių savo kartos žaidėjų. Jiems puikiai talkina ir Marijus Miškinis. Šio trio vedama komanda šiemet bus sunkiai įkandamas riešutas varžovams.

Iškart po jų – Panevėžio SC (4/3). Panevėžiečiai sezoną pradėjo iškovodami keletą svarbių pergalių prieš stiprius varžovus – 74:72 atsirevanšuota Kauno KA „Žalgiris“ I ekipai (2-5), kurių pranašumą panevėžiečiai turėjo pripažinti praėjusių metų atkrintamosiose, 90:87 – įveiktas praėjusių metų finalinio ketverto dalyvis Vilniaus KM I (3/3).

Vilniaus KM (3/3) nors ir iškovojo tris pergales, tačiau toks rezultatas neturėtų komandos tenkinti, kadangi pralaimėta pajėgiems varžovams – 80:97 nusileista KA „Žalgiris“ I (2/5), 87:90 – Panevėžio SC (4/3), 70:81 – Kauno KM „Perkūnas“-„SKIRGESA”(4/2).  Žinoma, komanda vasarą taip pat neišvengė netekčių. Ekipos lyderis Kristupas Smirnovas atstovauja Vilniuas Ryto-2 komandą NKL pirmenybėse ir jo komandoje nebėra. Gabrielius Jokubauskas prisijungė prie lyderių Sostinės KM I-„GEALAN“ (7/0). Šiuo metu Vilniaus KM (3/3) ekipoje viską ant savo pečių laiko Džiugas Remeikis.

Šiuo metu ketvirtoje turnyrinės lentelės pozicijoje esantys Kauno KM „Perkūnas“-„SKIRGESA”(4/2) demonstruoja, kad šiemet planuoja būti konkurencinga komanda ir padedama Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujančio Manto Laurnenčiko pakovos dėl aukščiausių čempionato pozicijų.

Atskiro paminėjimo verta ir niekaip neiššaunanti KA „Žalgiris“ II (3/4) ekipa. Praėjusiais metais komanda turėjo nemažai problemų ir liko tik aštunti. Ekipoje matome ir buvusius rinktinės žaidėjus – Martyną Kancevičių ir Nedą Vydmantą. Komandos sudėtyje taip pat yra jauniausias Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) taškus pelnęs žaidėjas, legionierius iš Sakartvelo – Avtandil Bakhtadze. Kauno KA „Žalgiris“ II (3/4) ekipa ankščiau ar vėliau pradės rodyti savo žaidimą ir su tokia sudėtimi tikrai gali žaisti finaliniame ketverte.

Lentelės dugne esančios komandos Utenos DSC (1/5), Gargždų SC (1/4) ir Klaipėdos KM – „UNIQA“ (0/6) panašu, kad kovos dėl išlikimo A divizione.

Utenos komandą palikus Ignui Urbonui viską ant savo pečiu laiko Titas Didžgalvis, kuris jau gavo minučių ir Utenos „Juventus” ekipoje.

Gargždų SC (1/4) ekipa į A divizioną prasibrovė laimėdami B divizioną 2020/21 metų sezone. Praėjusiais metai ekipa vedama Pauliaus Kulikausko ir Juozo Virkučio reguliariame sezone iškovojo 7 pergales tačiau į atkrintamąsias neprasibrovė. Panašu, kad ekipai kiekvienais metais siekti pergalių aukščiausiame divizione vis sunkiau.

Lentelės dugne esanti Klaipėdos KM – „UNIQA“ (0/6) ekipa turėjo ko gero didžiausią reikšmę komandai turėjusių pokyčių. Komandą paliko vienas iš kertinių žaidėju Kajus Mikalauskas. Penkiolikmetis šiemet vilki Kauno KA „Žalgiris“ I (2/5) marškinėlius.

Sėkmingas debiutas

Solidžiai Jaunių U17 vaikinų čempionato A divizione atrodo praėjusių metų B diviziono laimėtojai Tornado KM I-„Metga“ (4/1).

Šarūno Zablockio auklėtiniai sezoną pradėjo iškovodami tris pergales iš eilės – 71:64 įveikti Sostinės KM II (3/3), 93:84 – Panevėžio SC (4/3), 73:63 – Utenos DSC (1/5). Nusileista tik dar nenugalėtiems čempionato lyderiams Sostinės KM I-„GEALAN“ (7/0).

Sėkmingu komandos debiutu A divizione džiaugėsi ir Tornado KM I-„Metga“ ekipos lyderis Armandas Bancevičius.

„Turėjome gerą pasiruošima prieš sezoną. Treniruotėse dirbame komandiškai ir nuosekliai, o rungtynėse žaidžiame su didele energija. Turime trenerio pasitikėjimą bei pasitikime vienas kitu aikštelėje.”, – taigė A. Bancevičius.

Anot krepšininko, komanda tokio sėkmingo įsiliejimo į A divizioną nesitikėjo.

„Tiesa pasakius iš pat pradžių ir patys nesitikėjom, kad tokiu ritmu startuosime, bet jau pavyko laimėti keletą rungtynių, patys norime laimėti ir tikim savo jėgomis. Šiandieninis komandos tikslas yra užimti kuo didesnę vietą čempionate.”, – pridūrė krepšininkas.

A. Bancevičiui vasarą nepavyko prasibrauti į čempionišką Lietuvos U16 rinktinę. Šiemet krepšininkas sėkmingai rungtyniauja A divizione bei veda savo komandą į pergalę. Panašu, kad vaikinas vis gi bando įrodyti Tomui Purliui, kad vietos rinktinėje nusipelnė.

Kas lemė tokį puikų komandos įsiliejimą į A divizioną nuspėti sunku. Įveiktos 4 ekipos, tarp kurių ir praėjusių metų atkrintamųjų bei finalinių ketvertų dalyviai. Panašu, kad Tornado KM I-„Metga“ (4/1) nusiteikę A divizione kovoti dėl aukščiausiu vietų.

Armandas Bancevičius (Tornado KM I-„Metga“) | nuotr. mkl.lt

Statistikos lyderiai

Paulius Narvilas yra vienas labiausiai dominuojančių U17 grupės jaunuolių, čempionate vidutiniškai renkantis po 20,5 taško, atkovojantis po 13,3 kamuolio ir renkantis po 27,5 naudingumo balo.

Pagal renkamus naudingumo balus ir atkovotus kamuolius V. Knašiaus KM (5/1) ekipos lyderis lygoje yra pirmas, o pagal renkamus taškus – penktas.

Nepaisant itin solidžios statistikos, komentuodamas savo stiprybes P. Narvilas pripažino, jog privalo patobulinti kai kuriuos žaidimo elementus.

„Savybės, kurios man padeda, tai kovingumas, užsispyrimas bei noras tobulėti. Žinoma, turiu kur stengtis, tobulinti metimą, žaidimą veidu, tam tikrų situacijų skaitymą “, – savo žaidimą komentavo šešiolikmetis.

Paprašytas įvertinti sunkiausiai sustabdomus varžovus P. Narvilas išskyrė Kauno KA „Žalgiris“ I (2/5) ekipos lyderį Keviną Šacą.

„Čempionate labai daug stiprių žaidėjų, prieš kuriuos žaisti tikrai sunku. Kaip tik savaitgalį turėjome rungtynes prieš Kauno KA „Žalgiris“ I. Komandoje žaidžia Kevinas Šacas, varžovas, prieš kurį visada sunku žaisti tiek puolime, tiek gynyboje. Fiziškai stiprus, atletiškas, greitas žaidėjas. “, – varžovą gyrė klaipėdietis.

Kevinas Šacas LIDL-MKL Jaunių U17 čempionate vidutiniškai renka dvigubo dublio statistiką – 20.4 taško, 10.3 atkovoto kamuolio ir 22.9 efektyvumo balus.

Lygoje pagal pelnomus taškus pirmauja Vilniaus KM I (3/3) atstovas Džiugas Remeikis, renkantis jų net po 28,3.

Pagal rezultatyvius perdavimus pirmauja Gargždų SC (1/4) auklėtinis – Jokūbas Žilius. Vaikinas vidutiniškai atlieka net 8,8 rezultatyvaus perdavimo.

Perimtų kamuolių grafoje lyderiauja Sostinės KM I-„GEALAN“ (7/0) ekipos gynėjas Steponas Žilakauskis. Šešiolikmetis per šešerias rungtynes vidutiniškai varžovus apvagia 5 kartus.

Geriausiai metimus čempionate blokuoja V. Knašiaus KM (5/1) auklėtinis Matas Staugaitis. 2.00 m. ūgio krepšininkas U17 čempionate varžovų metimus vidutiniškai blokuoja 2.5 karto.

Paulius Narvilas (V. Knašiaus KM) | nuotr. FIBA