MKL mėnesio rungtynės atkeliauja į Alytų!

MKL mėnesio rungtynės atkeliauja į Alytų!

LIDL – Moksleivių krepšinio lygos mėnesio rungtynės šį kartą atkeliauja į Alytų, kur sekmadienį vyks tikra krepšinio šventė. Mėnesio rungtynėse karaliaus merginos, kur susitiks Alytaus sporto ir rekreacijos centro I komanda ir Vilniaus krepšinio mokyklos I komanda. Tai bus Jaunių U18 (gim. 2000/2001 m.) merginų krepšinio čempionato rungtynės.

Rungtynės tiesiogiai bus transliuojamas MKL Facebook ir Youtube paskyrose, o po susitikimo žiūrovus pasieks gražiausi mačo momentai, trenerių bei žaidėjų komentarai.

Aštuoniolikmečių merginų čempionate reguliarusis sezonas artėja į pabaigą ir komandoms liko sužaisti vos po vienerias rungtynes, tačiau viršutinėje turnyro lentelės dalyje tikrai karšta ir paskutinis turas nežada ramaus pasivaikščiojimo.

Živilės Mikalauskaitės treniruojama Vilniaus KM I komanda – MKL čempionato lyderė. Vilniečių sąskaitoje 12 pergalių ir vos 1 nesėkmė. Tiesa, tiek pat taškų turnyro lentelėje turi ir Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ komanda ASKA, kuri paskutiniame ture žais su 3 pergales šį sezoną iškovojusia Ukmergės sporto centro komanda.

„Lietuvos rinktinės (gim. 2000 m.) branduolį sudarė Vilniaus KM merginos. Tuo viskas ir pasakyta“, – sako Alytaus SRC žaidėja S.Mikelionytė. – Tačiau kiekvienos rungtynės yra nauja istorija. Daug dirbame, kad galėtume kautis su geriausiomis“.

Irenos Špiegienės vadovaujama Alytaus SRC ekipa savo sąskaitoje turi 9 pergales ir 4 nesėkmes bei rikiuojasi ant trečio turnyro lentelės laiptelio. Tačiau… alytiškių iš šios pozicijos jau niekas nepajudins. Dzūkės nuo pirmaujančių komandų atsilieka 3 pergalėmis, o laipteliu žemiau esančias panevėžietes lenkia 2 pergalėmis.

„Šis sezonas mums nėra toks geras, kokio mes galėtume norėti“, – tikina Alytaus SRC atstovė Kristina Masionytė. – Tačiau yra sakoma, kad kas mūsų nenužudo – tas padaro stipresniais. Kiekviena sunki kova mums atneša daug pamokų, žinių ir supratingumo. Dar tik artėja lemiamos sezono kovos, kovosime dėl išlikimo ir medalių. Turime visus šansus parodyti ko esame vertos. Svajojame apie medalius, tačiau labiau už juos norime pajusti malonumą žaisti kartu, nes juk tai paskutinis mūsų sezonas“.

Žaisdamos namuose Alytaus SRC turi puikų šansą sugriauti Vilniaus KM planus ir užkirsti kelią joms finišuoti pirmoms. Alytiškės namuose šį sezoną patyrė tik 1 pralaimėjimą, o vilniečių vienintelis pralaimėjimas irgi patirtas svečiuose.

„Visuomet į aikštę einame su tikslu laimėti, o Vilniaus komanda – labai stipri“, – kalba Alytaus SRC žaidėja S.Mikelionytė. – Vilniečių situaciją apsunkina ir tai, kad joms būtina pergalė, o mes būsime labiau atsipalaidavusios, nes pakilti iš trečios vietos jau nebėra galimybės“.

Šį sezoną komandos tarpusavyje susikovė vieną kartą ir tąsyk ženkliai stipresnės buvo Vilniaus KM krepšininkės, kurios buvusioje „Grąžtų“ gamyklos salėje Alytaus SRC įveikė 25 taškų skirtumu. Vilnietės jau per pirmas 10 minučių įgijo dviženklį pranašumą ir per likusį rungtynių laiką jį tik didino. Alytiškėms koją kišo ir mažas aktyvumas, nes per 40 minučių jos metė tik 3 baudos metimus.

„Pirmose rungtynėse žaidėm tikrai neblogai, sukrito ir sunkūs metimai, gerai gynėmės, tačiau šįkart viskas prasidės nuo nulio, tad pirmiausia reiks atiduoti visas jėgas gynyboje ir susikurti geras progas atakuoti krepšį“, – teigė Vilniaus KM atstovė Patricija Sribikyte. Reikia tikėtis labai sunkių ir įtemptų rungtynių, nes priešininkės norės pasiekti revanšą už pirmo rato pralaimėjimą, Alytuje visoms komandoms žaisti yra labai sunku. Manau, kad mūsų stiprioji pusė yra komandinis žaidimas, nesame priklausomos nuo vienos žaidėjos, kiekvienose rungtynėse gali būti vis kita lyderė“.

„Jeigu būtų galima per vieną dieną viską pakeisti – visi  taip ir padarytų“, – šyptelėjo S.Mikelionytė. – Neįmanoma išmokti krepšinio abėcėlės greitai.  Tai ilgas ir sunkus procesas“.

Gruodžio mėnesį VKM komanda į priekį vedė P.Sribikytė, kuri pelnė 20 taškų. Dalia Donskichytė surinko 18 taškų ir perėmė 5 kamuolius, o Emilija Mikoliūnaitė įmetė 15 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Alytaus SRC Evelina Zigmantaitė pelnė 22 taškus, Kristina Masionytė įmetė 18 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, o Gabija Šegždaitė pelnė 16 taškų, atkovojo 15 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

K.Masionytė visą šį sezoną yra Alytaus miesto lyderė. Ji vidutiniškai per mačą pelno po 21 tašką, atkovoja po 8 kamuolius ir atlieka po 6 rezultatyvius perdavimus. Prieš savaitę su Kauno rajono „Sirenų“ komanda moterų taurę iškovojusi G.Šegždaitė renka po 18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, o pirmame mače blankiai žaidusi S.Mikelionytė įmeta po 16 taškų ir atkovoja po 8 kamuolius.

„Alytaus SRC turi labai stiprias lyderes… K.Masionytė, S.Mikelionytė,G.Šegždaitė. Būtent aplink jas sukasi visas alytiškių žaidimas, tad pirmiausia reikia labiau apsunkinti žaidimą šioms žaidėjoms. Šį sezona dar joks darbas nenuveiktas, o mes siekiam čempionių titulo“, – ryžtingai sakė P.Sribikytė.

„Šį sezoną U18 čempionatas daug stipresnis, patobulėjo Panevėžio ir Klaipėdos komandos, kaip visada stiprios Vilniaus ir Šiaulių krepšininkės“, – pasakoja alytiškė S.Mikelionytė. – Praėjusiame sezone tapome vicečempionėmis, nors pusfinalyje buvome nurašytos. 2016 metais taip pat paneigėme visas prognozes ir tapome čempionėmis… jeigu šiemet pateksime į finalo ketvertą, negali žinoti kaip bus“.

Vilniaus KM komandoje pirmuoju smuiku griežia P.Sribikytė, kuri renka po 18 taškų. Tiek pat taškų pelno ir gynėja D.Donskichytė, tiesa įžaidėja šį sezoną Jaunių U18 čempionate sužaidė tik 2 mačus, o visą dėmesį skiria Lietuvos moterų krepšinio lygoje rungtyniaujančiai Vilniaus „Kibirkšties“ komandai. Justina Miknaitė renka po 11 taškų, o dar viena „Kibirkšties“ žaidėja ir „Lietuvos ryto“ komandos direktoriaus pavaduotojo Martyno Purlio dukra Miglė Purlytė renka po 10 taškų.

„Nors aš šioje komandoje žaidžiu tik pirmą sezoną, tačiau jau supratau, kad mūsų komanda yra verta aukščiausių vietų“, – tikino Vilniaus KM žaidėja J.Miknaitė. – Mūsų stiprioji pusė – komandinis žaidimas, o sekmadienį tikrai laukia įtemptos rungtynės, kur kova vyks iki paskutinių sekundžių“.

„Šįkart rungtynės gali būti tiek įtemptos, tiek į „vieną krepšį“. Merginų krepšinyje būna visko“, – sako Alytaus SRC žaidėja K.Masionytė. – Mes puikiai viena kitą pažįstame, žinome, kuri veržiasi, kuri meta, kuri dirba gynyboje. Esame atletiškos ir mobilios, turime kietą charakterį ir kabinamės į kiekvienas rungtynes“.

LIDL – Moksleivių krepšinio lygos mėnesio rungtynės:
Jaunių U18 (gim. 2000/2001 m.) merginų krepšinio čempionatas
Alytaus SRC I – Vilniaus KM I
Data: 2018-03-18 13:00 val.
Vieta: Alytaus SRC (Naujoji g. 52, Alytus)
Įėjimas nemokamas