Moksleivių lygos naujovė užpildys buvusią spragą

Moksleivių lygos naujovė užpildys buvusią spragą

LIDL-Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL-MKL) verčia dar vieną naują lapą. Jis skirtas merginų krepšinio vystymui. Atsižvelgiant į tendencijas, susijusias su merginų krepšinio komandų sumažėjimu kai kuriose amžiaus grupėse, nutarta įsteigti U13 (iki 13 metų) mergaičių krepšinio pirmenybes.

Ne paslaptis, jog mergaitės, dalyvavusios „Pirmoji iššūkio“ varžybose, sekančiais metais susiduria su sunkumais integruojantis į vyresnių amžiaus grupių pirmenybes. Jaunesnėms žaidėjoms ne visada lengvai sekasi pritapti U14 merginų čempionate. Jaunesnės komandų atstovės dažnu atveju tenkinasi atsarginių žaidėjų vaidmeniu, dėl ko kartais dingsta motyvacija arba sulėtėja žaidėjų progresas. Ryšium su tuo MKL įsteigė U13 mergaičių pirmenybes, kuriose tikimasi dar atkaklesnės vienmečių mergaičių kovos ir spartesnio žaidėjų progreso.

„Sveikintina idėja! Merginoms labai svarbu pasitikėti savo jėgomis ir žaisti su savo bendraamžėmis. Manau, kad atsiradus U13 čempionatui, šis amžiaus tarpsnis nebeiškris iš darnios Lietuvos krepšinio piramidės, o mergaitės galės tobulėti sau įprastoje terpėje“, – teigė Europos moterų krepšinio čempionė, Kauno „Žalgirio“ krepšinio akademijos trenerė Lina Dambrauskaitė.

Kolegei pritarė ir Alytaus sporto ir rekreacijos centro trenerė Irena Špigienė. Jos nuomone, mergaitėms labai trūko varžybų amžiaus grupėje tarp 12 ir 14 metų.

„Toli gražu ne visos dvylikametės gali lygiavertiškai varžytis su 14 metų mergaitėmis. Tokiu būdu dalis jų gali prarasti motyvaciją ir net mesti krepšinio treniruotes. Mes, treneriai, darome viską, kad mūsų jaunieji talentai augtų ne tik didmiesčiuose, bet ir provincijoje. Bet šiais laikais mergaites išlaikyti krepšinyje yra sudėtinga. Čia reikia sunkiai dirbti, be to, jas vilioja lengvesnės veiklos ir pramogos. Tikimės, kad naujovės dėka atsiras daugiau varžybų, o tuo pačiu ir motyvacijos mūsų jaunosioms krepšininkėms“, – kalbėjo I. Špigienė.

Pirmame mergaičių U13 čempionate varžysis 11 komandų, o pirmenybėms startą duos Panevėžio SC ir Sostinės KM ekipos, kurios spalio 4 dieną kovos dėl istorinės, pirmos pergalės šiame čempionate.

TURNYRINĖ LENTELĖ
Reguliarusis sezonas
A POGRUPIS
Nr. Komanda W/L Turnyriniai taškai
1. Sostinės KM 0/0 0
2. Vilniaus KM 0/0 0
3. Kauno KM „Žalgiris“ I 0/0 0
4. Panevėžio SC 0/0 0
5. Utenos DSC – Umaras 0/0 0
6. Alytaus SRC 0/0 0
B POGRUPIS
Nr. Komanda W/L Turnyriniai taškai
1. V. Knašiaus KM 0/0 0
2. Plungės SRC 0/0 0
3. Telšių SRC 0/0 0
4. Tauragės KM 0/0 0
5. Šiaulių KA „Saulė“- DOMO BALDAI 0/0 0