NIKE Vikruolių taurės finale mergaitės varžysis dėl įspūdingų prizų

NIKE Vikruolių taurės finale mergaitės varžysis dėl įspūdingų prizų

Balandžio 14 dieną Kėdainių arenoje paaiškės ne tik stipriausia MultiGyn Lietuvos moterų krepšinio lygos komanda. Prieš lemiamas kovas čia taip pat netrūks dar didesnių emocijų, nes aštuonios mergaičių komandos varžysis dėl „NIKE Vikruolių taurės“ nugalėtojų vardo.

„Šio projekto idėja gimė įsiklausius į mergaičių trenerių pastebėjimus bei analizuojant esamą padėtį vaikų sporte. Moksleivių krepšinio lygos čempionatas prasideda nuo U12 amžiaus kategorijos, vadinasi 10-11 metų mergaitės jau pirmą kartą rungtyniauja oficialiame Lietuvos čempionate. Tačiau krepšinio treniruotes jos pradeda lankyti būdamos 7-9 metų. Neturėdamos iššūkių, mergaitės dažnai apsigalvoja ir pabandžiusios kelis mėnesius, imasi kitos veiklos.

Projektu „NIKE Vikruolių taurė“ norime padovanoti pačioms jauniausioms mūsų krepšininkėms šventę, bei suteikti galimybę pajusti pirmąsias rungtynių emocijas – jaudulį, džiaugsmą, atsakomybę, norą nugalėti, bei užkrėsti ryžtu tobulėti. Norime, kad mergaitės pamatytų ir pajustų ką joms gali duoti krepšinis. Mūsų tikslas – perduoti joms krepšinio karštinės virusą. Šis virusas mums, lietuviams, perduodamos iš kartos į kartą, tad dabar atėjo eilė mūsų mažosioms mergytėms perimti šį palikimą“, – dar prieš projekto startą sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Prieš lemiamas kovas komandos intensyviai ruošėsi finalui, o į pagalbą joms atskubėjo Lietuvos jaunimo rinktinių fizinio rengimo treneris Vaidas Verbickas.

„Su tokio amžiaus jaunimo yra tekę dirbti gal prieš kokius vienuolika metų, bet su tokio amžiaus merginomis neteko. Ta patirtis tokia, kad esu pamiršęs kaip su jomis bendrauti ir panašiai. Tačiau buvo labai smagu, treniruotės pavyko, nes mergaitės viską darė, labai norėjo ir stengėsi. Pratimų yra daug, norisi viską perteikti, bet gavosi taip, kad kiek pavyko, tiek pratimų ir padarėme“, – sakė Vaidas Verbickas.

Net dvi komandas finale turės Alytaus sporto ir rekreacijos centras, kurio trenerė Irena Špėgienė džiaugėsi projektu ir motyvuotomis mergaitėmis.

„Labai smagu, kad yra toks projektas, jis labai motyvuoja mergaites sportuoti. Nors ir atostogos, bet pažiūrėkite koks didelis būris jų susirinko. Pergalės visada „veža“ ir kuo labiau sekasi, tuo labiau tai motyvuoja. Šis projektas yra labai nuostabus dalykas tokio amžiaus mergaitėms, nes tikrą krepšinį mums žaisti yra sunku, o čia mes esame labai laimingos. Toks didelis dėmesys, atvažiuoja kiti treneriai, didelė įvairovė.

Finale bus daugiau technikos, vikrumo ir greitumo mes turime, bet dabar daugiau reikės dirbti lavinant techniką. Turime daug mergaičių, turėsime iš ko pasirinkti ir joms bus didelė motyvacija, nes labai nuostabūs prizai“, – teigė Alytaus SRC trenerė Irena Špėgienė.

Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti bei motyvuoti mergaites rinktis krepšinį, sudominti ir įtraukti tėvelius, mokyklas ir sporto bendruomenę. Vienas iš svarbiausių tikslų – populiarinti moterų krepšinį. Projektą kartu su Lietuvos krepšinio federacija taip pat dalinai finansuoja FIBA Europe „Youth Development Fund“. Projekto ambasadore tapo buvusi krepšininkė Dalia Belickaitė, kuri šiuo metu aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, veda TV sporto laidas.

Projekto nugalėtojoms ir prizininkėms atiteks „NIKE“, „VIČI“, „Rokiškio sūrio“, „LIDL“ ir „Hesburger“ dovanos. Visoms projekto dalyvėms buvo skiriami projekto marškinėliai ir gertuvės. Finalinio etapo dalyvės galės laimėti paspirtukus, kelialapius į pramogų parkus, NIKE apsipirkimo čekius, o nugalėtojų komandos trenerei/-iui atiteks kompiuteris ir treniruočių analizės programa.

Komandos pavadinimas Mokykla Trenerė/-is
„Žalgirietės“ Kauno KM Žalgiris B. Jankauskienė
„Ukmergės SC 1“ Ukmergės sporto centras R. Troškienė
„Saulutės“ Alytaus SRC I. Špėgienė
„Senamiestis“ Alytaus SRC I. Špėgienė
„V. Knašiaus 1“ Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykla R. Kumpienė
„Radviliškio ŠSPC“ Radviliškio švietimo ir paslaugų centras R. Augustinienė
„Vikruolės“ Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras J. Četkauskienė
„SKM“ Sostinės krepšinio mokykla Š. Valinskaitė

Nuotraukų foto galerijas iš NIKE Vikruolių taurės treniruočių: Kaune čia>>>, Panevėžyje čia>>>, Alytuje čia>>>.

Informacija: www.krepsinionamai.lt