Plungėje vykusiame U13 berniukų B diviziono finalo ketverte – šeimininkų dominavimas ir įspūdingas gargždiškių sugrįžimas

Balandžio 5-6 dienomis Pliungėje vykęs LIDL – MKL U13 berniukų B diviziono finalo ketvertas išaiškino komandas, kurios pratęs kovas šį sezoną.

Pusfinaliai

Pirmajame pusfinalyje užfiksuota neįtikėtina drama, kur valią pademonstravę Gargždų SM krepšininkai panaikino 21-o taško deficitą ir po dramatiškos kovos 75:74 (22:18, 10:31, 18:11, 25:14) įveikė Druskininkų SC.

Dzūkai antrąjį kėlinį laimėjo net 31:10, o trečiojo kėlinio pradžioje triuškino savo oponentus – 53:32.

Vis dėlto Rimanto Mikalausko auklėtiniai nepasidavė ir, spurtavę 14:0, sumažino atsilikimą iki vienženklio (46:53), o prieš lemiamą ketvirtį Druskininkų SC ekipai paliko dešimties taškų persvarą – 60:50.

Likus mažiau nei keturioms minutėms iki dvikovos pabaigos, Algimanto Baranausko auklėtiniai dar turėjo šešių taškų pranašumą (72:66), tačiau tuomet žemaičiai kilo į lemiamą šturmą ir prieš prasidedant paskutinei mačo minutei persvėrė rezultatą – 73:72.

Vakaris Žiogelis, likus 12-ai sekundžių iki mačo pabaigos, sugebėjo sugražinti dzūkams minimalią persvarą (74:73), tačiau paskutinėmis sekundėmis iš vidutinio nuotolio pataikęs Jokūbas Žilius atvedė gargždiškius į finalą – 75:74.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs J. Žilius pelnė 31 tašką (9/16 dvit., 3/17 trit., 4/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

23 taškus (10/17 dvit., 3/5 baud.) ir 16 atkovotų kamuolių gargždiškiams pridėjo Juozas Virkutis.

Druskininkiečių neišgelbėjo 29 taškus (9/19 dvit., 1/6 trit., 8/13 baud.) pelnęs V. Žiogelis. Dzūkas taip pat atkovojo 7 kamuolius.

Gargždų SM: J. Žilius 31 tšk. (3/17 trit.), J. Virkutis 23 tšk. (10/17 dvit., 16 atk. kam.).

Druskininkų SC: V. Žiogelis 29 tšk. (9/19 dvit.), D. Glavinskas 15 tšk. (11 atk. kam.), Dominykas Rūkštelis 10 tšk.

Rungtynių nuotraukų albumą galite peržiūrėti čia>>>

Antrajame pusfinalyje, susrinkusių žiūrovų džiaugsmui, triuškinamą pergalę šventė Plungės SRC – Litnaglis. Šeimininkai 97:66 (43:17, 25:13, 16:16, 13:20) įveikė Utenos DSC.

Eugenijaus Timofejevo auklėtiniai jau pirmajame kėlinyje pademonstravo uraganinį puolimą (43:17), o antrajame ketvirtyje komandas skyrė net 38 taškai – 68:30.

Antroji mačo dalis buvo formalumas ir uteniškiams tik rungtynių pabaigoje pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą – 66:97.

Nesustabdomai nugalėtojų gretose rungtyniavęs Dominykas Gotautas pelnė 32 taškus (10/15 dvit., 2/9 trit., 6/6 baud.), atkovojo 19 kamuolių ir perėmė 6 kamuolius.

Ernesto Leipaus treniruojamoje komandoje rezultatyviausiai žaidė 15 taškų pelnęs (5/16 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.) Titas Didžgalvis.

Plungės SRC – Litnaglis: D. Gotautas 32 tšk. (19 atk. kam., 6 per. kam.), R. Kreišmontas 23 tšk. (11 atk. kam.), M. Vyšniauskas 16 tšk. (11 atk. kam.).

Utenos DSC: T. Didžgalvis 15 tšk., M. Tamašauskas 11 tšk., D. Černiauskas 10 tšk.

Finalai

3-iąją vietą iškovojo Druskininkų SC ekipa, mažajame finale 70:56 (19:23, 18:9, 20:9, 13:15) įveikę Utenos DSC auklėtinius.

Dzūkai atitolo trečiajame kėlinyje, kai laimėjo atkartpą 17:5 (54:39) ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo įtikinamą pranašumą – 57:41.

Paskutiniajame rungtynių kėlinyje A. Baranausko auklėtiniai kontroliavo mačo eigą ir vienu metu buvo padidinę savo persvarą net iki 25-ių taškų (70:45).

Nugalėtojus į priekį vedė V. Žiogelio ir Domanto Glavinsko duetas. Pirmasis pelnė 19 taškų (7/11 dvit., 1/4 trit., 2/5 baud.) ir atkovojo 17 kamuolių, o antrasis pridėjo 24 taškus (4/15 dvit., 4/7 trit., 4/5 baud.) ir sugriebė 15 kamuolių.

Uteniškių gretose išsiskyrė 28 taškus (11/19 dvit., 1/7 trit., 3/4 baud.) pelnęs ir 7 kamuolius atkovojęs T. Didžgalvis.

Utenos DSC: T. Didžgalvis 28 tšk. (11/19 dvit.), Karolis Jonelis 7 tšk.

Druskininkų SC: D. Glavinskas 24 tšk. (15 atk. kam.), V. Žiogelis 19 tšk. (17 atk. kam.), D. Rūkštelis 12 tšk.

Finale intrigos neužfiksuota – Plungės SRC – Litnaglis 109:68 (28:18, 22:19, 31:17, 28:14) sutriuškino Gargždų SM.

Šeimininkai jau pirmoje pusėje pademonstravo puolimo potencialą, kai pelnė 50 taškų ir po dviejų kėlinių turėjo dviženklį pranašumą – 50:37.

Po pertraukos E. Timofejevo auklėtiniai nemažino apsukų ir sutriuškino oponentus – 109:68.

Plungiškiai puolime atkovojo net 43 kamuolius, o bendrai kovą po krepšiais laimėjo 75:49.

Įspūdingai čempionų gretose žaidė Rokas Kreišmontas, pelnęs 37 taškus (11/19 dvit., 2/6 trit., 9/19 baud.) ir atkovojęs 17 kamuolių.

Trigubą dublį surinko D. Gotautas: 27 taškai (11/23 dvit., 1/10 trit., 2/4 baud.), 14 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Mikalausko treniruojamoje ekipoje išsiskyrė 20 taškų (4/13 dvit., 1/7 trit., 9/10 baud.) pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs J. Žilius.

Plungės SRC – Litnaglis: R. Kreišmontas 37 tšk. (11/19 dvit., 9/19 baud., 17 atk. kam.), D. Gotautas 27 tšk. (11/23 dvit., 1/10 trit., 14 atk. kam., 11 rez. perd.), M. Vyšniauskas 16 tšk. (4/21 dvit., 16 atk. kam.), T. Tamošauskas 14 tšk.

Gargždų SM: J. Žilius 20 tšk. (9 atk. kam.), J. Virkutis 13 tšk. (1/8 baud., 8 atk. kam.), P. Kulikauskas 10 tšk. (9 atk. kam.).

Po finalo ketverto kovų tapo aišku, jog dėl vietos šį sezoną A diviziono atkrintamosiose varžybose su Kauno KM Perkūnu kovos plungiškiai.

Dėl vietos kito sezono A divizione Gargždų SM kausis su Šiaulių KA Saulė – ASKA ekipa, o Druskininkų SC krepšininkai žais su Kauno KM Žalgiris II komanda.