Nuo dvikovos pradžios dominavęs KM Žalgiris I tapo pirmuoju U16 finalo dalyviu

Klaipėdoje prasidėjo LIDL – MKL U16 vaikinų čempionato finalo ketverto kovos. Pirmuoju finalo dalyviu tapo Kauno KM Žalgirio I krepšininkai, kurie užtikrintai 83:72 (25:15, 22:17, 17:13, 19:27) įveikė Vilniaus KM I – NOI.

Finale kauniečiai susitiks su V. Knašiaus KM I – LED HEAD ir Sostinės KM I – Warranty Expert poros laimėtoju.

Praėjusių metų finalo pakartojime Rolando Rakučio auklėtiniai jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (25:15), o į pertrauką komandos išėjo ilšsėtis KM Žalgiriui turint užtikrintą pranašumą – 47:32.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje nepasikeitė ir kauniečiams prieš lemiamą ketvirtį pavyko dar labiau padidinti savo persvarą – 64:45.

Vilniaus KM auklėtiniai neketino iškelti baltos vėliavos anksčiau laiko ir, įpusėjus ketvirtajam kėliniui, sumažino atsilikimą iki vienženklio – 65:74.

Vis dėlto vilniečiams dar labiau prie varžovų priartėti nepavyko ir žalgiriečiai užtikrintai žengė į finalą – 83:72.

Dvikovoje kauniečiai dominavo po krepšiais bei atkovojo 51 kamuolį. Tuo metu jų varžovai sugriebė 35 kamuolius.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Edas Valenta. Puolėjas pelnė 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Sostinės ekipos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo galingas Emilio Butkaus žaidimas. Beveik be keitimų rungtyniavęs vilnietis pelnė 29 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

KM Žalgiris I: E. Valenta 16 tšk. (8/10 dvit., 10 atk. kam.), Oleg Kojenets 15 tšk. (7/8 dvit., 9 atk. kam.), Rokas Kabašinskas 13 tšk. (10 rez. perd., 6 kld.), Liutauras Lelevičius 11 tšk.

Vilniaus KM I: Emilis Butkus 29 tšk. (9/18 dvit., 8/10 baud., 12 atk. kam.), Henrikas Žukovskis 12 pts., Lukas Gudavičius 8 pts. (9 atk. kam.).