Nuo mačo pradžios dominavęs KM Perkūnas – „Vytrita“ tapo antruoju airBaltic taurės finalo dalyviu

Nuo mačo pradžios dominavęs KM Perkūnas – „Vytrita“ tapo antruoju airBaltic taurės finalo dalyviu

Antrajame airBaltic taurės pusfinalyje intrigos buvo mažiau nei pirmajame. Nuo rungtynių pradžios į priekį truktelėję Kauno KM Perkūno – „Vytrita“ krepšininkai 86:70(22:14, 22:23, 19:11, 23:22) įveikė Kauno KM „Žalgirio“ ekipą ir žengė į finalą.

Rytoj perkūniečiai 14:15 val. finale susikaus su Panevėžio R.Sargūno SG/KKSC ekipa, o žalgiriečiai 12 val. dėl 3-iosios vietos susikaus su Kauno KM Tornado – „Viči“ krepšininkais.

Tado Lukausko auklėtiniai jau antrajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (39:29), o prieš lemiamą ketvirtį turėjo įtikinamą 15-os taškų pranašumą – 63:48.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiams pavyko surengti spurtą 14:2 (62:68), tačiau KM Perkūnas – „Vytrita“ į tai atsakė atkarpa 10:0 (78:62) ir dvikovos nugalėtojas abejonių nebekėlė.

Perkūniečius į priekį tempė dvigubus dublius surinkęs aukštaūgių tandemas: Gabrielius Čelka įmetė 23 taškus ir atkovojo 12 kamuolių, o Martynas Žiūkas pridėjo 19 pelnytų taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Žiūkas po dvikovos sunkiai tvardė emocijas bei įvardino pergalės akcentus.

„Sunkiai dar galime patikėti, kad iškopėme į finalą, juk didžioji mūsų dalis žaidėjų yra metais jaunesni už varžovus. Pergalę nulėmė gynyba bei komandinis žaidimas. Neturėjome aiškaus lyderio, visi puikiai dalinomės kamuoliu“, – sake 21 naudingumo balą surinkęs krepšininkas.

Finale KM Perkūnas – „Vytrita“ susitiks su R.Sargūno SG/KKSC krepšininkais, su kuriais šį sezoną pasidalino po pergalę.

„Rytoj tikimės tik pergalės. Papildomų jėgų finale suteiks mūsų didelis noras“, – sake M. Žiūkas.

Perkūniečių vyriausiasis treneris T. Lukauskas po pergalės akcentavo žaidėjų ryžtą ir patirtį.

„Pagrindinis pergalės aspektas – noras. Krepšininkai yra žaidę daug finalo ketvertų, todėl manau, kad tai ir lėmė laimėjimą. Laimėjimas – žaidėjų nuopelnas“, – duoklę savo auklėtiniams atidavė T. Lukauskas.

KM Perkūno – „Vytrita“ vyriausiasis treneris rytoj finale tikisi atkaklios kovos.

„Galime tikėtis įtemptų rungtynių, nes tai yra finalas. Su būsimais priešininkais lengva nebuvo, todėl laukia kova.“

KM Perkūnas – „Vytrita“: Gabrielius Čelka 23 (12 atk. kam., 5 rez. perd., 31 naud. bal.), Martynas Žiūkas 19 (10 atk. kam., 21 bal.), Adomas Sidarevičius 16, Henrikas Alekna 12 (7 atk. kam.).

KM „Žalgiris“: Vytautas Jakubaitis 15, Tomas Kuzminskas, Rokas Brazinskas ir Arminas Žagelis (7 atk. kam.) po 10.