Sėkmingiau rungtynių pabaigą sužaidusi R.Sargūno SG/KKSC ekipa iškovojo dramatišką pergalę ir žengė į airBaltic taurės finalą

Pirmajame airBaltic taurės pusfinalyje Panevėžio R.Sargūno SG/KKSC po dramatiškos kovos 73:71(26:23, 17:16, 16:20, 14:12) įveikė Tornado KM – „Viči“ ekipą ir žengė į finalą.

Dvikovą geriau pradėjo panevėžiečiai (31:23), tačiau Tornado KM – „Viči“ po pertraukos perėme iniciatyvą ir trečiojo kėlinio pabaigoje jau buvo įgiję šešių taškų pranašumą – 59:53.

Lemiamui ketvičiui įpūsėjus, R. Sargūno SG/KKSC ekipa vėl persvėrė rezultatą savo naudai (66:64), tačiau Gyčio Mačionio du tolimi metimai paeiliui sugrąžino kauniečiams pranašumą – 70:68.

Paskutinėmis minutėmis aikštėje netrūko aistrų, o šaltesnius nervus pavyko išlaikyti panevėžiečiams. Tado Mykolaičio auklėtiniai pelnė penkis taškus be atsako (73:70), o paskutinę mačo minutę keturias baudas metęs G. Mačionis neatlaikė rungtynių įtampos ir pataikė tik vieną metimą (71:73), o tai lėmė panevėžiečių triumfą– 73:71 .

Abi komandos vertėsi be svarbių krepšininkų: Tornado KM – „Viči“ nepadėjo NKL čempionate žaidžiančiai Jonavos „Sintek“ atstovaujantis Justinas Ramanauskas, o R.Sargūno SG/KKSC gretose nebuvo Panevėžio „Lietkabelio“ atstovo Gino Mulevičiaus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs ir 27 taškus pelnęs bei 11 kamuolių atkovojęs Mantas Valatkevičius teigė, jog prieš dvikovą panevėžiečiai buvo nuvertinami.

„Puikios emocijos po pergalės. Mes prieš mačą buvome nuvertinami, bet pademonstravome kovingumą ir laimėjome dėl to“, – teigė M. Valatkevičius.

Antrajame pusfinalyje susitinka KM „Žalgirio“  ir KM Perkūnas – „Vytrita“ ekipos, tačiau M. Valatkevičius neišskiria poros favorito.

„Nesvarbu prieš ką žaisti finale, nes abi komandos labai stiprios.“

Po pergalės panevėžiečių vyriausiasis treneris T. Mykolaitis pakartojo prieš finalo ketvertą išsakytus savo žodžius.

„Visos finalo ketverto komandos yra apyligės ir vertos viena kitos. Kamuolys yra apvalus, o nugalėtoją lėmė paskutinių sekundžių akcentai“, – sakė T. Mykolaitis.

Prieš prasidedant antrajam pusfinaliui T. Mykolaitis atskleidė, su kuria ekipa norėtų susitikti finale ir teigė, jog pergalė pusfinalyje jo auklėtiniams suteikė papildomų jėgų.

„Neturiu favoritų toje poroje, tačiau labiau norėčiau, kad laimėtų žalgiriečiai, kurių gretose žaidžia buvęs mūsų auklėtinis, todėl būtų smagu su juo susitikti finale.

Manau, kad tokia sunki pergalė pusfinalyje mano vaikinus dar labiau motyvavo, kad viskas yra įmanoma, todėl rytojaus mačui būsime gerai pasiruošę“, – kalbėjo panevežiečių strategas.

R.Sargūno SG/KKSC: Mantas Valatkevičius 27 (11 atk. kam., 33 naud. bal.), Tomas Jaroševičius 13, Antanas Kareniauskas 12.

Tornado KM – „Viči“: Gytis Mačionis 26 (15 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kld., 25 naud. bal.), Karolis Babušis 22 (11 atk. kam.,).