„Olimpinės taurės“ finalai: trys pratęsimai, istorinės pergalės ir kova iki paskutinių sekundžių

„Olimpinės taurės“ finalai: trys pratęsimai, istorinės pergalės ir kova iki paskutinių sekundžių

Tiksėjo paskutinės ketvirto kėlinio sekundės, Alytaus sporto ir rekreacijos centro ekipa išvakarėse žaidė rungtynes su trimis pratęsimais, o dabar likus 10 sekundžių atsilikinėjo 2 taškais, tačiau fortūna šįsyk nebuvo jų pusėje. Tritaškis ir dvitaškis buvo netaiklūs, o rankas į viršų kėlė Gargždų sporto mokyklos komanda, kuri tapo LIDL – Moksleivių krepšinio lygos čempione.

Taip paaiškėjo pirmieji šio sezono LIDL-Moksleivių krepšinio lygos čempionai. Gargžduose vyko Jaunimo U19 (gim. 1999 m.) vaikinų čempionato finalinio ketverto turnyras. „Olimpine taure“ pavadintame čempionate kaunasi aštuoniolikos-devyniolikos metų jaunieji krepšininkai, kurie anksčiau tokio amžiaus būdavo priversti baigti krepšinio mokyklas.

FINALO RUNGTYNIŲ NUOTRAUKŲ GALERIJA

„Pergalę lėmė žaidėjų atsidavimas ir kova iki galo“, – po finalinės sirenos sakė Gargždų SM treneris Audrius Mineikis. – Sakiau vaikinams, kad bus sunku, reikės kantriai žaisti iki paskutinių sekundžių. Namų sienos, žinoma, irgi padėjo, čia tikrai geriau žaidžiame.

Finalo mače Gargždų SM krepšininkai 88:86 palaužė Alytaus sporto ir rekreacijos centro komandą. Sigito Krukio treniruojamiems alytiškiams koją pakišo baudų metimai. Jie pataikė tik 11 iš 22.

Nugalėtojų gretose Armandas Budvytis pelnė 21 tašką, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Tadas Poška surinko 17 taškų, o Motiejus Syminas pelnė 13 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.

„Kai vyksta svarbiausios rungtynės, tai mūsų palaikyti susirenka visa salė, galima sakyti, jog vyksta miestelio šventė“, – taip apie šeštajį žaidėją žiūrovus sakė A.Budvytis. – Džiugu, kad išlaikėme susikaupimą paskutinėmis minutėmis. Daug jėgų pareikalavo ir pusfinalio rungtynės, todėl šįkart buvo tikrai sunku. Tačiau susikaupėme ir išlikome iki galo. Gargždai niekados nėra laimėję tokio turnyro“.

Alytaus SRC komandoje Justinas Švedas surinko 20 taškų, Haroldas Rokas – 18, o Matas Sabaliauskas – 16.

Trečią vietą ir bronzos medalius iškovojo Vilniaus krepšinio mokyklos I komanda. Stepono Milašiaus treniruojami vilniečiai 100:76 nepaliko vilčių Kauno krepšinio mokykos „Aisčiai“ krepšininkams.

„Rungtynės iš pirmo žvilgsnio, atrodo, buvo lengvos, tačiau reikėjo rimtai pakovoti“, – sakė Vilniaus KM treneris S.Milašius. – Džiaugiuosi šia pergale, kiek esame dalyvavę finalo ketvertų, pirmą kartą iškovojome medalius. Pagaliau galime užsikabinti medalius, kurių siekėme daugybę metų. Nuteikinėti vyrų nereikėjo, jie norėjo medalių ir šios pergalės“.

RUNGTYNIŲ DĖL TREČIOS VIETOS NUOTRAUKŲ GALERIJA

Puikias rungtynes sužaidė Tomas Butrimas, kuris pelnė 21 tašką, atkovojo 11 kamuolių ir surinko 37 naudingumo balus. Dominykas Bučas ir Tautvydas Rėkašius pelnė po 20 taškų.

„Geros rungtynės ir geri įspūdžiai, pirmi mūsų medaliai“, – kalbėjo D.Bučas. – Pirmoje pusėje gerai dirbome, atsiplėšėme. Pergalę lėmė gynyba, pataikėme savo metimus, pagaliau pradėjo kristi ir tritaškiai“.

„Aisčių“ komandoje Patrik Kapralov pelnė 20 taškų, o Julius Liesis surinko 14.

Pirmąją dieną, pusfinaliuose, Alytaus SRC po trijų pratęsimų 92:90 įveikė Kauno KM „Aisčiai“, o Gargždų SM 82:76 nugalėjo Vilniaus KM.

Simbolinis turnyro penketas | Fotografas: M.Baranauskas

Į simbolinį finalo ketverto turnyro penketuką pateko:

Patrik Kapralov – Kauno KM „Aisčiai“

Tomas Butrimas – Vilniaus KM I

Haroldas Rokas – Alytaus SRC

Tadas Poška – Gargždų SM

Paulius Liutikas – Gargždų SM

U19 vaikinų finalinio ketverto turnyru Gargžduose prasidėjo ir nauja, Lietuvos moksleivių krepšinio lygos ir Lietuvos kariuomenės partnerystė. Finalinių kovų komandos apsirengė stilizuotomis varžybų aprangomis, o nugalėtojams buvo įteikti specialūs čempionų marškinėliai.

APDOVANOJIMŲ CEREMONIJOS NUOTAUKŲ GALERIJA: