„Olimpinės taurės“ pusfinalis: ar namų aikštė turės privalumą lemiamame mače?

„Olimpinės taurės“ pusfinalis: ar namų aikštė turės privalumą lemiamame mače?

Keturių geriausių Lietuvos devyniolikmečių vaikinų komandų kelionė savaitgalį (kovo 3-4 dienomis) ves į Gargždus, nes šiame mieste pirmą kartą istorijoje vyks LIDL – Moksleivių krepšinio lygos Jaunimo U19 (gim. 1999 m.) čempionato „Olimpinė taurė“ finalo ketvertas.

„Olimpine taure“ pavadintame čempionate kaunasi aštuoniolikos-devyniolikos metų jaunieji krepšininkai, kurie anksčiau tokio amžiaus būdavo priversti baigti krepšinio mokyklas.

Gargždų sporto mokykloje vyksiančiame finalo ketverte šeimininkų vaidmuo atiteks Gargždų sporto mokyklos komandai, kuriuos, tikimasi, palaikys didelis būrys sirgalių. Be jų, geriausiųjų ketverte yra Vilniaus krepšinio mokyklos I komanda, Alytaus sporto ir rekreacijos centro komanda ir Kauno krepšinio mokykla „Aisčiai“.

Apie I pusfinalį skaitykite čia…

Audriau Mineikio treniruojami gargždiškiai pusfinalyje priims Vilniaus krepšinio mokyklos išbandymą. Praėjusiame sezone Gargždų SM kelią link medalių baigė ketvirtfinalyje, todėl paskutiniame savo čempionate turi tikslą – iškovoti medalius. Pusę kelio jie jau padarė ir pateko į finalo ketvertą, kuris šįkart vyks namuose.

„Manau, kad sirgaliai mums turėtų daug padėti. Nėra paslaptis, kad pastaruosius metus daug geriau žaidžiame namuose nei išvykoje. O ir žaisti turint palaikymą yra daug smagiau“, – sakė šeimininkų komandos žaidėjas Armandas Budvytis.

Gargždų SM reguliarų sezoną pradėjo 8 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais bei B pogrupyje užima 1 vieta. II etape vakarų atstovai klupo jau dažniau, iškovojo 6 pergales, patyrė 4 pralaimėjimus ir užėmė 3 poziciją. Tiesa, ketvirtfinalyje lengvai dviejų rungtynių serijoje įveikė Vilniaus krepšinio mokyklos II komandą.

„Esame nusiteikę gerai, mūsų stiprybė – geras mikroklimatas ir didelis noras aikštėje. Jeigu į rungtynes eisime, kaip ėjome ketvirtfinalyje, viskas bus gerai“, – kalbėjo Gargždų SM žaidėjas Motiejus Syminas. – Mūsų varžovai išlaikė didelę dalį komandos, kuri buvo praėjusiame sezone ir kurie žaisdavo A divizione. Komanda turi daug „snaiperių“, tai sukelia pavojų varžovams. Džiugu, kad šiemet dar galėjome varžytis U19 čempionate, nes kiekviena patirtis yra naudinga“.

Ketvirtfinalio serijoje po 23 taškus pelnydavo, 10 rezultatyvių perdavimų atlikdavo ir 9 kamuolius atkovodavo A.Budvytis. M.Syminas rinko po 22 taškus, o Rokas Liekis po 20.

„Mes mėgstame bėgti ir mesti, todėl run&go stilius mums labai tinkamas“, – šypsojosi rezultatyviausias žaidėjas A.Budvytis. – Daug lems sėkmė, juk žaisime tik vienerias rungtynes. Mūsų varžovai išsiskiria universalumu, turi didelių žmonių po krepšiu, turi ir gynėjų, kurie pataiko iš toli. Šiaip, visos finalo ketverto komandos yra metikės, todėl turėsime daug darbo aplink tritaškio liniją. Mes esame nusiteikę kovoti dėl pirmosios vietos“.

Vilniaus krepšinio mokyklos I komanda reguliarų sezoną pradėjo labai užtikrintai. Stepono Milašiaus auklėtiniai A pogrupyje nepatyrė pralaimėjimo kartėlio, šventė visas 10 pergalių ir pelnytai stovėjo ant pirmo turnyro lentelės laiptelio. II etape vilniečiai jau sulaukė rimtesnių varžovų, patyrė 4 nesėkmes, šventė 6 pergales ir užėmė 3 vietą, o ketvirtfinalyje sunkiai eliminavo Raseinių kūno kultūros ir sporto centro komandą.

Ketvirtfinalio serijoje vilniečius į priekį vedė Tautvydas Rėkašius, kuris pelnė 25 taškus. Tomas Butrimas rinko po 24 taškus ir atkovojo po 15 kamuolių, o Mantas Čebatorius ir Dominykas Bučas pelnė po 15 taškų.

„Esame užsivedę prieš lemiamas kovas, labai norime laimėti“, – tikino Vilniaus KM atstovas D.Bučas. – Mūsų stiprybė – komandinis žaidimas, noras laimėti ir komandinė dvasia. Žinoma, turi būti ir tinkamas nusiteikimas, šaltas protas ir geras darbas gynyboje. Mūsų varžovai turės namų aikštės pranašumą, jie meta labai daug tritaškių, o namuose ir labai sėkmingai pataiko. Turime neleisti jiems to daryti. Džiaugiuosi, kad šiemet dalyvaujame „Olimpinės taurės“ čempionate, nes smagu žaisti su draugais, su kuriais tai darėme visą gyvenimą“.

U19 vaikinų finalinio ketverto turnyru Gargžduose prasidės ir nauja, Lietuvos moksleivių krepšinio lygos ir Lietuvos kariuomenės partnerystė. Finalinių kovų komandos apsirengs stilizuotomis varžybų aprangomis, o nugalėtojams bus įteikti specialūs čempionų marškinėliai.

„Visada smagu išbandyti naujoves, manau, kad žaisti bus labai įdomų“, – sakė Vilniaus KM žaidėjas D.Bučas

„Graži iniciatyva”, – pritarė Gargždų SM narys A.Budvytis. – Smalsu pamatyti kaip jos atrodys, manau, pagal šią temą galima sukurti puikiai atrodančių dizainų”.

Jaunimo U19 čempionato „Olimpinė taurė“ finalo ketvertas:
Gargždų sporto mokykla (J.Janonio g. 9, Gargždai)

03-03 15:00 val. Alytaus SRC – Kauno KM „Aisčiai“
03-03 17:30 val. Gargždų SM – Vilniaus KM I

03-04 10:00 val. rungtynės dėl 3 vietos
03-04 12:15 val. rungtynės dėl 1 vietos