„Olimpinės taurės“ pusfinalis: krepšinio specialistai nesiryžta įvardinti favoritų

„Olimpinės taurės“ pusfinalis: krepšinio specialistai nesiryžta įvardinti favoritų

Jau šį savaitgalį (kovo 3-4 dienomis) LIDL – Moksleivių krepšinio lygos krepšinio šventė atkeliauja į Gargždus. Čia vyks Jaunimo U19 (gim. 1999 m.) čempionato „Olimpinė taurė“ lemiamos kovos, kur dėl titulo ir asmeninių prizų susikaus geriausios keturios devyniolikmečių komandos.

„Olimpine taure“ pavadintame čempionate kaunasi aštuoniolikos-devyniolikos metų jaunieji krepšininkai, kurie anksčiau tokio amžiaus būdavo priversti baigti krepšinio mokyklas.

Gargždų sporto mokykloje vyksiančiame finalo ketverte šeimininkų vaidmuo atiteks Gargždų sporto mokyklos komandai, kuriuos, tikimasi, palaikys didelis būrys sirgalių. Be jų, geriausiųjų ketverte yra Vilniaus krepšinio mokyklos I komanda, Alytaus sporto ir rekreacijos centro komanda ir Kauno krepšinio mokykla „Aisčiai“.

Būtent dvi pastarosios komandos ir pradės LIDL – Moksleivių krepšinio lygos pusfinalį. Šios ekipos jau išbandė jėgas I etape, kur abi pasidalino po pergalę, tiesa, abu laimėtojai šventė pergales išvykose.

Sigito Krukio treniruojami Alytaus sporto ir rekreacijos centro krepšininkai neoficialiai vadinami šio finalo ketverto favoritais. Dzūkai pirmame etape iškovojo 9 pergales, patyrė 1 nesėkmę ir užėmė pirmą vietą C pogrupyje. II etape alytiškiai pasiekė 8 pergales, patyrė 2 nesėkmes ir užtikrintai žengė į atkrintamas kovas, kuriose eliminavo Utenos daugiafunkcinio sporto centro komandą.

„Ruošiamės tiek šiam finalo ketvertui, tiek laukiantiems ateityje“, – kaip įprastai mįslingai kalbėjo Alytaus krepšinio patriarchu vadinamas Sigitas Krukis. – Sportuojame ir viskas gerai, šioms kovoms ruošėmės jau 10 metų, tai esame pasiruošę. Turime daug rungtynių, žaidžiame Regionų krepšinio lygoje (RKL), MKL, manau, susižaidimo tikrai netrūks. Šis U19 čempionatas tikrai pavykęs, daug stiprių komandų, beveik visos praėjusiame sezone žaidė U18 vaikinų A divizione. Mano vaikinai noriai sportuoja, dirba, jų nereikia papildomai motyvuoti, nežinau kaip kitiems… Tiesa, vaikinai dvyliktokai, todėl II rate buvo problemų su tvarkaraščiu, mano siūlymas būtų šias pirmenybes pradėti 2 savaitėmis anksčiau. Nes pavyzdžiui, būna, kad RKL per savaitgalį žaidžiame 2 rungtynes, o II etape ir „Olimpinėje taurėje“ žaidėme po 2 rungtynes, tai patys paskaičiuokite kiek gaunasi. Anksčiau pradėti porą savaičių būtų idealu“.

Alytaus SRC komandoje Jaunimo čempionate rezultatyviausiai žaidžia Haroldas Rutkus, kuris ketvirtfinalio serijoje rinkdavo po 22 taškus ir atkovodavo po 8 kamuolius. Martynas Pocevičius ir Elvinas Bartusevičius įmetė po 15.

„Pusfinalio varžovus tikrai pažįstame“, – apie „Aisčius“ atsiliepė S.Krukis. – Visas finalo ketvertas yra lygus, kurių bus geresnė diena, kurių bus šviežesnės galvos, tie ir laimės. Žinoma, daug lems ir sėkmės faktorius. „Aisčiai“ yra gera komanda, todėl nesiryžčiau statyti kas laimės“.

Kauno KM „Aisčiai“ I etapą taip pat pradėjo 9 pergalėmis ir 1 nesėkme bei tik dėl įmestų/praleistų taškų santykio C pogrupyje užėmė antrąją vietą. Tiesa, jau II etape kauniečiai susidūrė su rimtesnėmis problemomis, iškovojo 5 pergales, patyrė 5 pralaimėjimus ir užėmė 4 vietą, kuri jiems išsaugojo namų aikštės pranašumą ketvirtfinalyje. Patekę tarp 8 geriausių laikinosios sostinės atstovai eliminavo Plungės sporto ir rekreacijos centro komandą „Žemaitukai“.

„Visi jau sugrįžo po traumų ir ligų, sportuojame visi, todėl važiuojame su vieninteliu tikslu – nugalėti“, – sakė „Aisčių“ strategas Donatas Velička. – Manau, kad nei Alytus mūsų, nei mes Alytaus jau niekuo nebegalime nustebinti. Varžovų pranašumas – didesnis susižaidimas, jie ta pačia sudėtimi žaidžia ir RKL“.

Kauno komandoje ketvirtfinalio serijoje labiausiai išsiskyrė Patrikas Kapralovas, kuri pelnė po 22 taškus ir atkovojo po 9 kamuolius. Julius Liesis rinko po 15 taškų, o Martynas Špokas po 14.

„Šį sezoną Jaunimo čempionate neturėjome jokių bėdų, aš tikrai už, kad tokie dalykai vyktų“, – sakė treneris D.Velička. – Keli žaidėjai jau žaidė RKL, Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), tačiau susirenkame ir dirbame kartu. Visa komanda buvo 1999 metų gimimo, nereikėjo verstis 2000 metų krepšininkais. Vaikinai rodė norą, tiesa, koją kiek kišo egzaminai, šimtadieniai ir kiti reikalai. Nors žaidėjai mato, kad ne visi pasieks didįjį krepšinį, tačiau toliau noriai sportuoja ir žaidžia“.

U19 vaikinų finalinio ketverto turnyru Gargžduose prasidės ir nauja, Lietuvos moksleivių krepšinio lygos ir Lietuvos kariuomenės partnerystė. Finalinių kovų komandos apsirengs stilizuotomis varžybų aprangomis, o nugalėtojams bus įteikti specialūs čempionų marškinėliai.

„Kiekviena tokia staigmena yra labai maloni, kuo daugiau – tuo geriau“, – apie stilizuotas aprangas atsiliepė Kauno krepšinio mokyklos „Aisčių“ treneris.

Jaunimo U19 čempionato „Olimpinė taurė“ finalo ketvertas:
Gargždų sporto mokykla (J.Janonio g. 9, Gargždai)

03-03 15:00 val. Alytaus SRC – Kauno KM „Aisčiai“
03-03 17:30 val. Gargždų SM – Vilniaus KM I

03-04 10:00 val. rungtynės dėl 3 vietos
03-04 12:15 val. rungtynės dėl 1 vietos