Po krepšiais dominavę Sostinės KM I – U15 čempionato nugalėtojai

LIDL – MKL U15 vaikinų čempionato finale Sostinės KM I – „Emsi Gorilos kiek netikėtai 78:71 (16:23, 19:19, 22:15, 21:14) palaužė reguliariojo sezono nugalėtojus Kauno KM Žalgirio I krepšininkus ir tapo turnyro čempionais.

Rungtynių pradžia kauniečiams nieko blogo nežadėjo ir jie kontroliavo rungtynių eigą, o po dviejų kėlinių turėjo septynių taškų pranašumą – 42:35.

Įvykiai aikštėje staigiai pasikeitė po pertraukos ir, likus dviems minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos, Jokūbas Fominas pirmą kartą vilniečius finale išvedė į priekį – 56:55.

Finalo vardą pateisinusios rungtynės pasižymėjo atkaklumu, o prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą švieslentėje degė lygus rezultatas – 57:57.

Mačo lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio viduryje, kai Algirdo Milono auklėtiniai spurtavo 11:3 ir įgijo rekordinį pranašumą – 72:63.

Žalgiriečiai dar bandė gelbėtis, tačiau galutinai jų viltis sužlugdė Žygimanto Sabaliausko nesėkmingas epizodas, kai krepšininkas, perėmęs kamuolį, greitoje atakoje nesugebėjo pataikyti iš po krepšio, o po to sostinės ekipa padidino savo pranašumą iki dešimties taškų (75:65).

Nugalėtojus į priekį vedė 28 taškus pelnęs ir 12 kamuolių atkovojęs Gediminas Alisas.

Sostinės ekipa dominavo po krepšiais, kur atkovojo 49 kamuolius. Edgaro Voronovo auklėtiniai sugriebė 38 kamuolius.

Net 19 kamuolių vilniečiams atkovojo Gytis Auruškevičius. Aukštaūgis taip pat pelnė 8 taškus.

Reguliariojo sezono nugalėtojų neišgelbėjo ir puikus Lauryno Klimo žaidimas. Komandos kapitonas pelnė 20 taškų, atkovojo 8 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

KM Žalgiris I: L. Klimas 20 (4/14 dvit., 3/6 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), K. Kublickas 18 (7/8 baud., 7 išpr. praž.), Ž. Sabaliauskas 16 (3 blk.).

Sostinės KM I: G. Alisas 28 (7/14 dvit., 8/9 baud., 12 atk. kam., 7 išpr. praž.), J. Fominas 14, M. Klimantavičius 10 (3/13 dvit.).