Po pertraukos atsiplėšę aštuoniolikmečiai susitvarkė su italais

Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė (2-0) tęsia sėkmingą pasirodymą U18 Europos čempionate.

Karolio Abramavičiaus treniruojami vaikinai 79:61 (15:19, 23:19, 18:9, 23:14) palaužė Italijos nacionalinę ekipą (1-1) ir toliau lieka be pralaimėjimų.

Pirmojoje rungtynių pusėje lietuviai kiek ilgiau buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau prieš pat pertrauką pavyko rezultatą išlyginti, o po jos – persverti ir atitrūkti. Tvirtai iniciatyvą savo rankose išlaikę lietuviai galiausiai į sąskaitą įsirašė antrąjį laimėjimą iš eilės.

Dvigubais dubliais šiame mače pasižymėjo abu mūsiškių lyderiai. Monstrišką pasirodymą surengęs Motiejus Krivas pelnė 17 taškų, atkovojo 15 kamuolių, blokavo 2 metimus ir 2 kartus perėmė kamuolį (32 naud. bal.), o Paulius Murauskas surinko 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Rokas Jocys (3/5 trit.) pridėjo 14 taškų, o puikiai atakas organizavęs Kajus Kublickas atliko net 9 rezultatyvius perdavimus.

Grupės etapą lietuviai užbaigs pirmadienį 16.00 val., kuomet susitiks su Kroatijos bendraamžiais. Juos pasirengimo cikle pavyko įveikti 99:78. Pergalės atveju būtų užsitikrinta pirmoji vieta D grupėje.

Nors susitikimas startavo nuožmiai, besibaigiant pirmajam ketvirčiui ėmė ryškėti italų pranašumas. Antrojo kėlinio pradžioje lietuvių atsilikimas išaugo iki 9 – 15:24. Vis tik tuomet Lietuvos krepšininkai ėmė sparčiai vytis varžovus ir prieš pat pertrauką sugebėjo atstatyti lygybę – 38:38.

Užtikrintai trečiojo kėlinio pradžią sužaidę ir 9:0 spurtą surengę lietuviai pasiekė ir dviženklio pranašumo ribą, o prieš paskutinįjį ketvirtį buvo priekyje 56:47. Per lemiamas dešimt minučių laimėtojo klausimą K. Abramavičiaus auklėtiniai išsprendė po truputį didindami pranašumą, kol finalinė sirena paskelbė apie triuškinamą pergalę 79:61.

Lietuva: Motiejus Krivas 17, Paulius Murauskas 15, Rokas Jocys 14, Kristupas Keinys 9, Kajus Leliukas 8, Kajus Kublickas 6.

Italija: Matteo Visintinas 13, Filippo Gallo 12, Emmanuelis Innocenti ir Alessandro Scarponi po 8.