Po pertraukos spurtavę jauniai nepaliko kroatams vilčių ir D grupėje finišavo pirmi

Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė (3-0) Europos čempionato grupės etapą užbaigė be kluptelėjimų.

Karolio Abramavičiaus auklėtiniai paskutiniajame mače prieš atkrintamąsias 83:54 (22:17, 20:17, 24:13, 17:7) be didesnio vargo įveikė Kroatijos aštuoniolikmečių rinktinę (1-2) ir užsitikrino pirmąją vietą D grupėje.

Nors lietuviai pirmavo jau po pirmosios rungtynių dalies, po pertraukos itin galingai sužaistas trečiasis kėlinys nebeleido suabejoti mūsiškių pranašumu, o ketvirtajame kėlinyje beliko tik sutvarkyti formalumus.

Lietuvių gretose taškais pasižymėjo net 11 krepšininkų. Paulius Murauskas pelnė 16 taškų, Rokas Jocys – 13. Motiejus Krivas užfiksavo eilinį dvigubą dublį – 12 taškų ir 14 atkovotų kamuolių. 10 taškų pridėjo Arūnas Rimkus.

Antradienį čempionate bus poilsio diena. Lemiamų kovų etapą lietuviai pradės aštunfinaliu, kuriame trečiadienį 20.30 val. susitiks su paskutiniąja C grupės ekipa. Ja veikiausiai taps Čekijos rinktinė.

Prasidėjus mačui komandos rungtyniavo apylygiai, tačiau sėkmingai gynyboje sužaista antroji pirmojo ketvirčio pusė (praleisti 4 taškai) leido po pirmųjų dešimties minučių būti priekyje 22:17. Antrajame kėlinyje kroatai keliskart buvo priartėje iki 1 taško, tačiau paskutinių dviejų minučių prieš pertrauką atkarpa sėkmingesnė buvo Lietuvos atstovams – po spurto 7:0 į rūbinę nusineštas 8 taškų rezervas – 42:34.

Rungtynių lūžis įvyko iškart po pertraukos, kuomet geležinę gynybą pademonstravę lietuviai per 7 minutes praleido vos 2 taškus į savo krepšį. Puolimas irgi klostėsi puikiai ir prieš ketvirtąjį kėlinį atotrūkis jau buvo triuškinantis – 66:47. Apsukų nemažinę K. Abramavičiaus vyrukai ir toliau smaginosi ant parketo ir pirmavo 30 taškų – 82:52. Galiausiai pasiekta daugiau nei įtikinama pergalė 83:54.

Lietuva: Paulius Murauskas 16, Rokas Jocys 13, Motiejus Krivas 12, Arūnas Rimkus 10, Modestas Babraitis 7, Emilis Bartninkas ir Kajus Kublickas po 6.

Kroatija: Vigo Bartas ir Marko Vučičius po 9, Vice’as Zanki 8, Luka Krajnovičius ir Mihaelis Kosas po 7.