Savaitgalį įvyko U16 merginų B diviziono kovos: nugalėtojų titulą paskutinėmis sekundėmis iškovojo biržietės

Savaitgalį Utenoje įvyko LIDL-MKL U16 merginų krepšinio čempionatas, po kurio paaiškėjo, jog kovas šį sezoną pratęs Biržų SC bei Kauno KM Žalgirio II ekipos.

Finalo ketverto turnyras vyko tris dienas, o per jas visos komandos spėjo sužaisti tarpusavyje ir išsiaiškinti, kuri ekipa yra stipriausia B divizione.

Kovo 22 d., penktadienis

Kovas pirmosios pradėjo Biržų SM ir Vilniaus KM II krepšininkės.

Biržietės dvikovoje didelio vargo neturėjo ir įveikė vilnietes 88:61 (19:16, 32:20, 19:15, 18:10).

Nijolės Kregždienės auklėtinės jau pirmoje mačo dalyje pabėgo į priekį (51:36), o po pertraukos nemažino apsukų ir iškovojo užtikrintą pergalę – 88:61.

Nugalėtojas į priekį vedė Kamilė Žukaitė, pelniusi 34 taškus, atkovojusi 7 kamuolius, tiek pat kartų suklydusi ir surinkusi 30 naudingumo balų.

Biržų SM: K. Žukaitė 34 tšk. (10/13 dvit., 2/11 trit., 8/9 baud., 7 kld., 30 naud. bal.), S. Aukštikalnytė 25 tšk. (11 atk. kam., 6 rez. perd., 9 per. kam., 33 naud. bal.), E. Čepinskaitė 15 tšk.

Vilniaus KM II: I. Belickaitė 28 tšk. (9/22 dvit., 9 atk. kam., 23 naud. bal.), U. Snitkaitė 13 tšk. (15 atk. kam., 22 naud. bal.).

Kitose rungtynėse KM Žalgirio II merginos nerezultatyviose rungtynėse 54:43 (13:8, 10:19, 12:6, 19:10) palaužė šeimininkių Utenos DSC ekipą.

Pergalę kaunietėms lėmė puikiai sužaista antroji dvikovos pusė, kurią Linos Dambrauskaitės auklėtinės laimėjo 31:16.

Nesustabdomai nugalėtojų gretose rungtyniavo Miglė Kisarauskaitė. Aukštaūgė pelnė 24 taškus, atkovojo 18 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų.

Utenos DSC: E. Pernavaitė 20 tšk. (8/19 dvit., 7 kld.), G. Bartaškaitė 12 tšk. (19 atk. kam.).

KM Žalgiris II: M. Kisarauskaitė 24 tšk. (9/21 dvit., 18 atk. kam., 30 naud. bal.), A. Šukevičiūtė 8 tšk.

Kovo 23 d., šeštadienis

Antroji finalo ketverto diena prasidėjo Vilniaus ir Kauno derbiu, o nesunkią pergalę šventė pastarosios – 70:39 (15:8, 20:10, 16:9, 19:12).

Jau nuo pirmųjų minučių kaunietės dominavo aikštėje ir po dviejų kėlinių turėjo solidų pranašumą – 35:18.

Žalgirietės po pertraukos toliau puikiai dirbo gynyboje ir sutriuškino savo varžoves  – 70:39.

Dar vieną dvigubą dublį nugalėtojoms surinko Miglė Kisarauskaitė. Kaunietė pelnė 16 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir surinko 25 naudingumo balus.

Vilniečių neišgelbėjo trigubą dublį surinkusi Ieva Belickaitė. Gynėja pelnė 19 taškų, atkovojo 10 ir perėmė 13 kamuolių bei surinko 29 naudingumo balus.

KM Žalgiris II: M. Kisarauskaitė 16 tšk. (14 atk. kam., 25 naud. bal.), A. Babraitis 11 tšk.

Vilniaus KM II: I. Belickaitė 19 tšk. (10 atk. kam., 13 per. Kam., 6 kld., 29 naud. bal.).

Antroje šeštadienio dvikovoje šeimininkių Utenos DSC krepšininkių komanda 61:84 (10:20, 19:20, 17:22, 15:22) neatsilaikė prieš biržietes.

Biržų SC jau po pirmųjų dešimties minučių įgijo dviženklę persvarą (20:10), o po pertraukos pradėjo triuškinti savo varžoves ir U16 merginų B diviziono finalo ketverte iškovojo antrąją pergalę – 84:61.

Biržiečių ekipoje vėl ryškiausiomis spalvomis spindėjo Kamilė Žukaitė. Komandos lyderė pelnė 46 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir surinko 36 naudingumo balus.

Utenos DSC: E. Pernavaitė 25 tšk. (22 naud. bal.), G. Bartaškaitė 16 (4/18 dvit., 15 atk. kam.).

Biržų SC: K. Žukaitė 46 tšk. (10/23 dvit., 8/23 trit., 12 atk. kam., 36 naud. bal.), R. Jonaitytė 9 tšk.

Kovo 24 d., sekmadienis

Finalinė diena prasidėjo mūšiu dėl 1-osios vietos. Pergalę ir B diviziono čempionių titulą po itin atkaklios kovos 53:52 (23:14, 6:18, 12:10, 12:10) iškovojo biržietės.

Pirmajame kėlinyje Nijolės Kregždienės auklėtinės šovė į priekį (23:14), tačiau antrajame ketvirtyje žalgirietės sugebėjo atsitiesti ir persverti rezultatą – 32:29.

Po pertraukos vyko atkakli kova, o viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Likus 38 sekundėms iki mačo pabaigos, Brigita Bulotaitė sumažino kauniečių atsilikimą iki minimumo (50:51), tačiau jau kitoje atakoje Elvyra Čepinskaitė dvitaškiu metimu vėl atitolino biržietes – 53:50.

Miglė Kisarauskaitė, likus 10 sekundžių iki dvikovos pabaigos, sumažino atsilikimą iki vieno taško (52:53), tačiau Linos Dambrauskaitės auklėtinės nespėjo prasižengti ir po 40 minučių įtemptos kovos pergalę šventė Biržų SC.

Nugalėtojoms galingą dvigubą dublį surinko Sintija Aukštikalnytė: 12 taškų ir 19 atkovotų kamuolių (31 naud. bal.).

Biržų SC: K. Žukaitė 16 tšk. (3/30 trit., 15 atk. kam., 5 kld.), S. Aukštikalnytė 12 tšk. (19 atk. kam., 31 naud. bal.), E. Čepinskaitė 10 tšk. (8 atk. kam., 6 per. kam.).

KM Žalgiris II: B. Bulotaitė 16 tšk. (8 atk. kam.), M. Kisarauskaitė 12 tšk. (13 atk. kam.).

Trečiąją vietą vietinių sirgalių džiaugsmui B divizione iškovojo Utenos DSC. Uteniškės 76:47 (24:6, 14:12, 24:18, 14:21) sutriuškino Vilniaus KM II.

Šeimininkės jau nuo pirmųjų minučių įrodinėjo savo pranašumą (24:6) bei iškovojo užtikrintą pergalę – 76:47.

Nesulaikomai tarp Eglės Žygelytės auklėtinių pasirodė Eva Pernavaitė. Uteniškė pelnė 30 taškų, perėmė 5 kamuolius, 6 sykius suklydo bei surinko 31 naudingumo balą.

Utenos DSC: E. Pernavaitė 30 tšk. (11/15 dvit., 5 per. Kam., 6 kld., 31 naud. bal.), G. Bartaškaitė 14 tšk. (26 atk. kam., 5 rez. perd., 9 kld., 23 naud. bal.), U. Steponėnaitė 11 tšk.

Vilniaus KM II: I. Belickaitė 17 tšk. (10 atk. kam., 6 per. kam., 22 naud. bal.), A. Kirdeikytė 10 tšk.

Po įvykusio finalo ketverto paaiškėjo, jog Biržų SC dėl patekimo į A diviziono atkrintamąsias varžybas kovos su A divizione 8-ąją vietą užėmusia komanda, o KM Žalgiris II susikaus su A divizione po reguliariojo sezono 7-oje vietoje likusia ekipa.