Po dramatiškos kovos U17 vaikinų B diviziono čempionais tapo Sostinės krepšinio mokykla

Savaitgalį, kovo 22-23 dienomis, Vilniuje praūžė LIDL – MKL U17 vaikinų B diviziono finalo ketvertas, po kurio paaiškėjo, kurios komandos pratęs kovas šį sezoną.

Pusfinaliai

Pirmajame pusfinalyje įvyko Vilniaus derbis, kur susitiko Sostinės KM III – Warranty Expert ekipa su Vilniaus KM IV. Į finalą žengė Sostinės krepšinio mokyklos auklėtiniai varžovus įveikę 88:70 (20:20, 29:18, 22:12, 17:20).

Mindaugo Noreikos auklėtiniai į priekį atitrūko antrajame kėlinyje (49:38), o po pertraukos pradėjo triuškinti savo varžovus – 71:50. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas ir „Warranty Expert“ žengė į finalą – 88:70.

Nugalėtojų gretose nesustabdomai žaidęs Lukas Pivoriūnas pelnė 27 taškus, atkovojo 13 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 37 naudingumo balus.

Sostinės KM – Warranty Expert: L. Pivoriūnas 27 tšk. (13 atk. kam., 5 rez. perd., 37 naud. bal.), E. Žižys 16 tšk., D. Kauzonas ir A. Kiudulas po 13 tšk.

Vilniaus KM IV: M. Puidokas 14 tšk. (8 atk. kam.), K. Kupriaščenko ir H. Žukovskis po 11 tšk., V. Adomaitis 10 tšk.

Antrajame pusfinalyje intrigos taip pat neužfiksuota. Kauno KM Žalgirio IV krepšininkai 84:56 (23:12, 26:10, 21:18, 14:16) sutriuškino Pasvalio SM ir užtikrintai žengė į finalą.

Rolando Rakučio auklėtiniai jau po pirmojo kėlinio turėjo dviženklę persvarą (23:12), o vėliau tik didino savo pranašumą.

Kauniečius į priekį vedė 18 taškų pelnęs, 9 kamuolius atkovojęs, 5 rezultatyvius perdavimus atlikęs ir 25 naudingumo balus surinkęs Edas Valenta.

KM Žalgiris IV: E. Valenta 18 tšk. (9 atk. kam., 5 rez. perd., 25 naud. bal.), R. Kabašinskas 15 tšk. (8 atk. kam., 6 rez. perd.), U. Jaruševičius 14 tšk. (14 atk. kam.), L. Lelevičius 12 tšk., J. Bardauskas 10 tšk.

Pasvalio SM: N. Anilionis 17 tšk., R. Andrišiūnas 12 tšk., V. Valuntonis 11 tšk. (6 kld.).

Finalai

Mažajame finale Vilniaus KM IV krepšininkai 70:59 (25:11, 6:17, 22:14, 17:17) įveikė Pasvalio SM ekipą ir iškovojo teisę kovoti su 10-ąją vietą A divizione užėmusia komanda dėl patekimo į aukštesnį divizioną.

Šležo auklėtiniai jau pirmajame kėlinyje atitrūko į priekį (25:11), tačiau pasvaliečiams pavyko apkarpyti atsilikimą iki trijų taškų (28:31).

Vis dėlto po pertraukos vilniečiai vėl truktelėjo į priekį 57:42 ir užtikrintai iškovojo 3-iąją vietą – 70:59.

Nugalėtojų ekipoje išsiskyrė Gustas Pladis. Aukštaūgis pelnė 19 taškų, atkovojo 15 kamuolių ir surinko 28 naudingumo balus.

Rimanto Ramono auklėtinių gretose rezultatyviausiai žaidė 21 tašką pelnęs Vilius Valuntonis.

Vilniaus KM IV: G. Pladis 19 tšk. (15 atk. kam., 28 naud. bal.), B. Gadliauskas 16 tšk., M. Puidokas ir E. Doviltis po 12 tšk.

Pasvalio SM: V. Valuntonis 21 tšk. (9 kld.), L. Staškevičius 12 tšk., R. Indrišiūnas 10 tšk. (6 kld.).

Rungtynių nuotraukų albumą galite peržiūrėti čia>>>

Didžiajame finale įvyko dar vienas derbis tarp Vilniaus ir Kauno. Pergalę ir teisę žaisti su 8-ąją vietą A divizione užėmusia komanda dėl patekimo į atkrintamąsias po atkaklios kovos 66:64 (19:18, 12:13, 21:11, 14:22) iškovojo Sostinės KM – Warranty Expert.

Vilniečiai į priekį šovė po pertraukos, kai trečiąjį kėlinį laimėjo 21:11 (52:42).

Vis dėlto R. Rakučio auklėtiniai nenuleido rankų ir 37-ąją minutę persvėrė rezultatą (58:57), o likus 35 sekundėms iki finalo rungtynių pabaigos, turėjo minimalų pranašumą – 64:63.

Rungtynių pabaiga priklausė vilniečiams: L. Pivoriūnas išprovokavo pražangą, žalgiriečiai buvo nubausti technine pražanga, o M. Noreikos auklėtiniai realizavo visus tris baudų metimus ir išsiveržė į priekį – 66:64. Išsigelbėti kauniečiai turėjo 19 sekundžių, tačiau lemiamoje atakoje Rokas Kabašinskas prarado kamuolį.

Rakučio auklėtiniai susikaus su 11-ąją vietą A divizione užėmusia komanda dėl teisės kitą sezoną varžytis stipriausiųjų divizione.

Nugalėtojus į čempionų titulą vedęs L. Pivoriūnas pelnė 17 taškų, atkovojo 8 kamuolius, tačiau suklydo 6 sykius.

Žalgiriečių gretose naudingiausiai rungtyniavo Ugnius Jaruševičius. Aukštaūgis pelnė 14 taškų, atkovojo 16 kamuolių ir surinko 21 naudingumo balą.

Sostinės KM – Warranty Expert: L. Pivoriūnas 17 tšk. (6/16 dvit., 8 atk. kam., 6 kld.),  E. Žižys 9 tšk.

KM Žalgiris IV: R. Kabašinskas 19 tšk. (4/14 dvit., 6 kld.), U. Jaruševičius 14 tšk. (3/13 dvit., 16 atk. kam.), E. Valenta 13 tšk. (16 atk. kam.), J. Bardauskas 12 tšk.