Savaitgalį praūžė tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Kaunas Cup 2018“

Savaitgalį praūžė tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „Kaunas Cup 2018“

Rugsėjo 28 – 30 dienomis Kaune įvyko jau XIII-asis tarptautinis vaikų krepšinio turnyras „beactive Kaunas Cup 2018“, kurio ištakos siekia 2005 metus. Kaip ir praėjusiais metais, trijose amžiaus grupėse varžėsi 22 komandos iš 6 šalių. Tradicinį turnyrą organizavusi „Tornado“ krepšinio mokykla šiemet sulaukė 14 komandų iš užsienio šalių. Varžybose dalyvavo mokyklos draugai „KK Viimsi“ (Estija) ir „SPK Bialystok“ (Lenkija) krepšininkai, pernai jėgas pirmąkart tokiame turnyre išbandę vėl sugrįžo „Odesos SDYSHOR im. Litvaka“ (Ukraina) ir „SRŠNI Pisek“ (Čekija) sportininkai. Pasitikrinti prieš artėjantį sezoną atvyko lenkai iš Torunės „Twarde Pierniki“ bei turnyro geografiją praplėtę Kišiniovo „Admirals Basketball Academy“ (Moldova) krepšininkai.

Jauniausi turnyro dalyviai šiemet buvo 2006 m. gimimo berniukai. Čia dėl nugalėtojo titulo varžėsi aštuonios komandos. Sužaidus pogrupio rungtynes, į stipriausiųjų ketvertuką pateko „Tornado KM – Metga“, „Sostinės KM“, „SDYSHOR im. Litvaka“ ir „SPK Bialystok“ ekipos. Dėl 5 – 8 vietų susigrūmė „Twarde Pierniki“, „KK Viimsi“, „SRŠNI Pisek“ ir „Admirals BA“. Pusfinalyje pralaimėję lietuviams, mažajame finale susitiko svečiai iš Lenkijos – „SPK Bialystok“ ir gerokai nuo praėjusių metų patobulėję „SDYSHOR im. Litvaka“ berniukai. Po labai atkaklios kovos, bronzos medaliais pasipuošė Lenkijos atstovai. Finalinėje kovoje susigrūmė „Tornado KM – Metga“ ir „Sostinės KM“ krepšininkai. Pastarieji buvo visa galva stipresni ir nesunkiai nugalėję aikštelės šeimininkus užsikabino aukso medalius.

„Labai džiaugiamės vėl grįžę į turnyrą, – sakė Ukrainos treneris Dmitrij Shalomov. – Praėjusiais metais debiutavome  „Christmas Cup 2017“ 2006 m. amžiaus grupėje, o šiemet  jau norėjosi pakilti aukščiau turnyrinėje lentelėje. Džiaugiuosi, kad pavyko sužaisti mažajame finale ir, žinoma, labai gaila, kad iki medalių pritrūko visai nedaug. Dėkoju organizatoriams už puikiai pravestą turnyrą.  Viskas buvo puiku – tiek gyvenimo bei maitinimo sąlygos, tiek pats varžybų organizavimas“.

Tritaškių konkursą 2006 m. amžiaus grupėje nugalėjo „Tornado KM – Metga“ krepšininkas G. Kučinskas.

Į Xiaomi simbolinį penketą pateko G. Križanauskas („Sostinės KM“, Lietuva), P. Amosov („Tornado KM – Metga“, Lietuva), P. Olshevski („SPK Bialystok“, Lenkija), V. Martyniuk („SDYSHOR im. Litvaka“, Ukraina) ir Z. Matyas („SRŠNI Pisek“, Čekija).

Galutinė 2006 m. gimimo vaikinų komandų rikiuotė:  

I. „Sostinės“ KM (Lietuva)

II. „Tornado KM – Metga“ (Lietuva)

III. „SPK Bialystok“ (Lenkija)

IV. „SDYSHOR im. Litvaka“ (Ukraina)

V. „SRŠNI Pisek“ (Čekija)

VI. „Admirals BA“ (Moldova)

VII. „KK Viimsi/Kesklinna KK“ (Estija)

VIII. „Twarde Pierniki“ (Lenkija)

2006 m. grupės nuotraukų galeriją galite peržiūrėti čia>>>

2004 m. gimimo vaikinų amžiaus grupėje rato sistema varžėsi šešios komandos. Be lietuvių – „Tornado KM – Envija“, Kauno „KM Perkūnas“ ir Kauno „KM Žalgiris“, savo jėgas išbandyti atvyko čekai „SRŠI Pisek“, lenkai „Twarde Pierniki“ ir „SPK Bialystok“. Ant nugalėtojų pakylos lipo visos trys Kauno komandos. Patyrę vieną pralaimėjimą prieš svečius iš Čekijos, pirmąją vietą iškovojo Tornado KM – „Envija“ krepšininkai. Sidabro medaliais, su vienu pralaimėjimu prieš turnyro čempionus, pasidabino Kauno „KM Žalgiris“ ekipa, o bronzą iškovojo Kauno „KM Perkūnas“ krepšininkai.

Tritaškių konkursą 2004 m. amžiaus grupėje laimėjo „KM Žalgiris“ snaiperis D. Grenda, o antrojoje vietoje liko „Twarde Pierniki“ krepšininkas – H. Sekovski.

Xiaomi simbolinio penketo žaidėjais tapo N. Adomavičius („Tornado KM – Envija“, Lietuva), Ž. Rusys („Tornado KM – Envija“, Lietuva), M. Jasinauskas („KM Žalgiris“, Lietuva), D. Černius („KM Perkūnas“, Lietuva) ir O. Mates („SRŠNI Pisek“, Čekija).

Galutinė 2004 m. gimimo vaikinų komandų rikiuotė:  

I. „Tornado KM – Envija“ (Lietuva)

II. „KM Žalgiris“ (Lietuva)

III. „KM Perkūnas“ (Lietuva)

IV. „SRŠNI Pisek“ (Čekija)

V. „Twarde Pierniki“ (Lenkija)

VI. „SPK Bialystokk“ (Lenkija)

2004 m. grupės nuotraukų galeriją galite peržiūrėti čia>>>

Vyriausiųjų 2002 m. gimimo vaikinų grupėje varžėsi aštuonios komandos. Lietuviai: „Tornado KM – Fudo“, „Marijampolės ŽSM“ ir „KM Žalgiris“ ir svečiai iš užsienio: „KK Viimsi/Kesklinna“, „KK/Tallinna Spordikool“ (Estija), „Admirals BA“ (Moldova), Odesos „SDYSHOR im. Litvaka“ (Ukraina), Torunės „Twarde Pierniki“ (Lenkija) ir „SRŠNI Pisek“ (Čekija). Šioje grupėje lietuviai didįjį finalą užleido svečiams – Ukrainos ir Estijos krepšininkams. Pastarieji nesunkiai nugalėjo svečius ir pasipuošė aukso medaliais. Dėl bronzos medalių į kovą stojo „KM Žalgiris“  ir  „Tornado KM – Fudo“ ekipos. Nuaidėjus finalinei sirenai, bronzinę pergalę šventė jaunieji žalgiriečiai.

Tritaškių konkurse taikliausiai krepšį atakavo „tornadietis“ M. Makauskas, antroje vietoje liko „KK Viimsi“ krepšininkas J. Rikberg.

Į Xiaomi simbolinį penketą treneriai išrinko A. Puišį („KM Žalgiris“, Lietuva), M. Makauką („Tornado KM – Fudo“, Lietuva), D. Solovei („SDYSHOR im. Litvaka“, Ukraina), J. Rikberg ir H. Tooms („KK Viimsi/Kesklinna“ ir „KK/Tallinna Spordikool“, Estija).

„2002 m. amžiaus grupė buvo tikrai labai stipri, – savo pastebėjimais dalijosi „Twarde Pierniki“ komandos vadovas. – Turnyras atvėrė mums akis, pamatėme, kad turime dar labai daug kur tobulėti. Pamatėme, kaip atrodo tikrai aukšto lygio komandos. Esame labai dėkingi, kad „Tornado KM“ priėmė mus į turnyrą ir sukūrė puikias sąlygas ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų“.

2002 m. grupės nuotraukų galeriją galite peržiūrėti čia>>>

„Džiaugiamės puikiai suorganizuotu turnyru, – po renginio kalbėjo „Tornado“ krepšinio mokyklos direktorius Dainius Čiuprinskas. –  Jis tapo paskutiniu štrichu komandoms prieš oficialius savo šalių čempionatus. Ypač stipri buvo 2002 m. grupė, ir per pastaruosius 10 metų finale nedalyvavo nei viena Lietuvos komanda, o tai nutinka labai retai. Smagu, kad turnyras įgauna gilias tradicijas ir kasmet vis daugiau komandų nori atvykti į Lietuvą, deja, neturime galimybės priimti visų. Dėkojame mūsų parneriams – Kauno miesto savivaldybei, Xiaomi, Lietuvos sporto federacijų sąjungai, Basketball foundation ir UAB „Amadeira“. Be jų indėlio neįvyktų tokios gražios šventės. Taip pat sakome ačiū mokyklos kolektyvui bei auklėtinių tėvams, kurie padėjo turnyro metu“.

Informacija: www.tornadas.lt