Alytuje – jaunučių merginų žaidynių finalinis ketvertas

Alytuje – jaunučių merginų žaidynių finalinis ketvertas

Jau šį savaitgalį į Alytų susirinks keturios pajėgiausios 2003-2004 m. gimimo merginų komandos, kurios susirems kovoje dėl pirmojo sezono trofėjaus – Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių taurės.

Pirmame pusfinalyje susitiks šeimininkės iš Alytaus bei Vilniaus I ekipos.

Alytiškės pirmąjį turnyro etapą įveikė be pralaimėjimų, panašiais rezultatais buvo įveiktos Kauno (66:55), Marijampolės (69:47) bei Kėdainių (67:46) jaunosios krepšininkės.

Kitame etape finalo ketverto šeimininkės susitvarkė ir su varžovėmis iš Šiaulių (80:63), tačiau kitame susitikime neatsilaikė prieš Klaipėdos komandą (42:74) ir tokiu būdu, užėmusios antrą vietą grupėje, garantavo sau susitikimą su Vilniaus I ekipa.

„Į kiekvienas rungtynes vykstame tik laimėti, ir, nors turime vieną traumuotą žaidėją, gerą progą parodyti save gaus kitos merginos, – sakė alytiškių trenerė Egidija Paužuolienė. – Manome, jog mūsų namų sienos gali tikrai mums padėti – žaidėjos sukvietė savo šeimas, artimuosius, draugus, tad tikimės, jog tai suteiks papildomos motyvacijos.“

Tiesa, šeimininkėms pusfinalyje teko rimtas varžovas – per atrankos etapą nei karto nesuklupusi Vilniaus I komanda. Sostinės krepšininkės pirmame rate nesunkiai įveikė Vilniaus II (50:22), Molėtų (69:12) bei Ukmergės (68:42) komandas, vėliau, kitame etape pridėjo dar dvi pergales prieš Biržų (74:48) bei Panevėžio (66:54) krepšininkes ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje bei patekimą į finalo ketverto varžybas.

Kitoje poroje dėl kelialapio į finalą susitiks Panevėžio ir Klaipėdos merginų komandos.

Panevėžietės pirmame etape skirtingo sudėtingumo rungtynėse nugalėjo Utenos (68:29) bei Biržų (59:53) krepšininkes, vėliau sutriuškino Ukmergės (76:43) komandą, tačiau neprilygo Vilniaus I ekipai (54:66) ir savo pogrupyje liko antros.

„Nuotaikos komandoje geros – jau patekti į finalo ketvertą mums yra neblogas pasiekimas, tad bandysime kautis ir ten. Esame beveik visos sudėties, nors keletas žaidėjų ir nubyrėjo. Klaipėdos komanda iš tiesų pajėgi, kasmet patenka į finalo ketvertus, tad laukia labai sunki kova“ – sakė Panevėžio ekipos trenerė Ilona Rimšienė.

Klaipėdietės pirmame atrankos etape didelių sunkumų taip pat neturėjo – itin stipriai buvo sutriuškintos Palangos krepšininkės (109:8), vėliau panašiais skirtumais nepalikta vilčių ir Šiaulių (74:42) bei Radviliškio (74:38) ekipoms. Kitame etape laukė kiek sunkesnis Marijampolės barjeras, kurį įveikti vis tiek pavyko (78:68), o grupės varžybos baigtos dar viena užtikrinta pergale, šį kartą – prieš varžoves iš Alytaus (74:42).

„Nuotaikos komandoje geros, darbinės, ir, nors turime vieną labai rimtą netektį, vyksime į Alytų kautis, – sakė pajūrio komandos trenerė Ramunė Kumpienė. – Viena mūsų lyderių Rusnė Bugaitė dabar atsigauna po kryžminių raiščių operacijos ir tikėtina, kad ji praleis ir visą ateinantį sezoną. Tačiau mūsų komanda yra kovotojos, tad eisime ir kovosime tik dėl pergalės.

Prieš Panevėžio ekipą žaisti neteko ilgą laiką, tad sunku numatyti, kaip ji pasikeitusi. Tokie turnyrai yra labai gera proga pasiruošti sezonui – ypač finalo ketverte lauks rimtos varžovės, tad turėsime šansą pasitikrinti, koks mūsų pajėgumas šiuo metu.“

Merginų jaunių žaidynių tvarkaraštis
(Alytaus Sporto ir Rekreacijos centras, Naujoji g. 52, Alytus)

Spalio 6d. (šeštadienis):
12.00 Alytus – Vilnius I;
14.00 Panevėžys – Klaipėda;

Spalio 7d. (sekmadienis):
10.00 Rungtynės dėl trečios vietos;
12.00 Rungtynės dėl pirmos vietos (tiesioginės transliacijos MKL Facebook, MKL YouTube bei Delfi TV puslapiuose).