U12 vaikų čempionato TOP 16 etapas Klaipėdoje subūrė stipriausias šalies komandas

U12 vaikų čempionato TOP 16 etapas Klaipėdoje subūrė stipriausias šalies komandas

Savaitgalį Klaipėdoje karaliavo stipriausios „Pirmojo iššūkio“ ekipos, kur per tris dienas paaiškėjo stipriausios aštuonios šio sezono komandos, kurios pratęs kovą dėl čempionų titulo.

TOP 16 etape geriausios dvylikamečių komandos susirenka į vieną vietą ir per tris dienas sužaidžia po trejas rungtynes. Taip iš keturių grupių po dvi geriausias komandas patenka į kitą etapą – ketvirtfinalį bei užsitikrina vietą kito sezono A divizione, o 3-4 vietą užėmusios ekipos toliau tęsia kovą dėl galimybės kitą sezoną varžytis su geriausiomis Lietuvos komandomis.

U12 berniukų čempionato „Pirmojo iššūkio“ dalyviai turi laikytis ir specialių taisyklių. Negalima statyti užtvarų, draudžiama zoninė gynyba, galioja trijų sekundžių taisyklė gynyboje. Taip siekiama, kad jaunieji krepšininkai nuo mažens pratintųsi prie individualaus žaidimo.

„Turnyre pastebėjau daug teigiamų dalykų, kuriuos lemia įvesti taisyklių ribojimai. Matau didelę trenerių įtaką mokant jaunuosius krepšininkus individualios technikos. Šiame amžiaus tarpe daug daugiau vaikų valdo kamuolį kaire ranka lyginant su praeities kartomis. Manau, kad rezultatą matysime po 6-8 metų. Svarbiausia, kad treneriai ieško naujovių, o su tuo juos noriu ir pasveikinti“, – taisyklių ribojimais bei trenerių darbu džiaugėsi Klaipėdoje kovas stebėjęs Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

Sėkmingai TOP 16 etape pasirodė Vilniaus Sostinės KM I – #TRVLTM ekipa, kuri L pogrupyje iškovojo visas tris pergales ir užtikrintai žengė į ketvirtfinalį. Kartu su vilniečiais į kitą etapą iš L pogrupio iškopė ir Klaipėdos V. Knašiaus I komanda.

„Toks turnyro formatas man patiko. Smagu vienoje vietoje pamatyti visas stipriausias U12 amžiaus grupės komandas. Tai yra puiki proga pasižiūrėti į būsimus varžovus. Taip pat tokia varžybų sistema padidina netikėtumo faktorių, nes nereikia žaisti serijų iki dviejų pergalių. Visa tai išlaiko intrigą kiekvienose rungtynėse, o tai padaro čempionatą dar įdomesnį“, – čempionato vykdymo sistema patenkintas buvo Sostinės KM I vyriausiasis treneris Tomas Urbelionis.

Urbelionis taip pat teigiamai įvertino įvestas taisykles šioje amžiaus grupėje ir atskleidė jų privalumus.

„Su taisyklių išskirtinumais esame supažindinti jau seniai ir turėjome laiko tam pasiruošti. Taisykles vertinu teigiamai, nes tai skatina auginti individualiai meistriškesnius žaidėjus Lietuvos rinktinei.“

K pogrupyje lygių sau neturėjo Klaipėdos KM. Į ketvirtfinalį iš šios grupės taip pat žengė Vilniaus KM I.

„Formatas geras, nors vaikams ir sunku tris dienas iš eilės žaisti ir gyventi ne namuose, bet taip yra išsiaiškinamos stipriausios komandos“, – sakė Klaipėdos KM vyriausiasis treneris Andrius Majauskis.

Majauskis taip pat teigė, jog įvesti taisyklių ribojimai kryptingai veikia siekiamam tikslui pasiekti.

„Taisyklių apribojimai yra gerai. Jie buvo įvesti siekiant, kad vaikai daugiau žaistu 1 prieš 1 ir būtų individualiai stiprūs. Viskas vyksta teigiama linkme ir siekiama bendro tikslo.“

J pogrupyje visas tris pergales pasiekė Kauno „KM Perkūnas“ auklėtiniai, o su jais į ketvirtfinalį žengė du laimėjimus iškovoję Jonavos KKSC jaunuoliai.

I pogrupyje dominavo Kauno „KM Žalgirio I“ jaunieji krepšininkai. Jie iškovojo visas tris pergales. Dėl antrosios vietos vyko atkakli kova, o likusios trys pogrupio komandos surinko po vienodą pergalių skaičių, tačiau dėl geresnio įmestų/praleistų taškų santykio į ketvirtfinalį žengė „Marijampolės ŽSM –Eurostandard“ ekipa.

Visi etapo rezultatai: http://bit.ly/2KHLfCG

„Iš Druskininkų į pajūrį persikėlęs TOP 16 etapas, kaip ir tikėtasi, padovanojo daug gerų emocijų. Džiugu, kad pakeista lokacija taip pat nesutrukdė komandų sirgaliams atvyktį į Klaipėdą, kuri savo ruožtu atsidėkojo puikiu oru visą savaitgalį.

Galvojame, kad etapas pavyko ir prie to labai prisidėjo V. Knašiaus krepšinio mokykla, kuri padėjo suorganzuoti šias varžybas. Ačiū jiems už bendradarbiavimą“, – įvykusiu renginiu džiaugėsi MKL direkotrius Irmantas Birbalas.

Visų rungtynių vaizdo įrašus galite peržiūrėti MKL YouTube kanale čia>>>

Specialiai mkl.lt

Žurnalistas Jonas Lekšas