NIKE Vikruolių taurėje triumfavo Alytaus Saulutės

NIKE Vikruolių taurėje triumfavo Alytaus Saulutės

Sekmadienį Kėdainių arenoje finišavo naujas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) projektas mergaitėms – „NIKE Vikruolių taurė“. Jame šį sezoną dalyvavo daugiau nei 200 mergaičių iki dešimties metų amžiaus, o lemiamame etape susirungė aštuonios geriausios komandos.

Geriausiai finale sekėsi Alytaus sporto ir rekreacijos centro „Saulučių“ komandai, kuri tik po atkaklios kovos ir pratęsimo įveikė Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro „Vikruolių“ sportininkes.

„Labai džiaugiuosi visomis savo mergaitėmis, ne tik tomis, kurios laimėjo pirmą vietą, bet ir tomis, kurios liko ketvirtos. Taip pat tomis, kurios buvo atsarginės, palaikė, paskolino batus, nes pas mus buvo ir tokių incidentų. Tikrai džiaugiuosi, kad mes čia, su tokiais prizais“, – sakė Alytaus SRC „Saulučių“ trenerė Austėja.

Projekto nugalėtojoms ir prizininkėms atiteko VIČI, „Rokiškio sūrio“, LIDL ir „Hesburger“ dovanos. Finalinio etapo prizininkės laimėjo NIKE apsipirkimo čekius. Čempionėms taip pat atiteko paspirtukai, o komandos trenerei – kompiuteris ir treniruočių analizės programa.

„Tokių prizų aš nesu mačiusi, mano jaunės laimėdavo MKL čempionatus ir gaudavome šokoladukų ir sulčių. O čia jei nuo dabar jau taip pradedame… tai čia motyvacija mergaitėms gal net ir per didelė. Bijau, kad mano mergaitės „nepagestų“, – apie prizų gausą pasakojo Alytaus SRC trenerė Irena Špėgienė.

Finalo metu projekto dalyvės sulaukė ir staigmenos – rytų kovos menų trenerio Jordano Poškaičio pamokos apie tai, kaip taisyklingai nugriūti ir išvengti rimtų sužeidimų.

„Tiek krepšinyje, tiek kovos menuose yra daug netikėtumų. Krepšinyje skirtumas gal tik tas, kad yra kova, bet joje dar dalyvauja kamuolys į kurį būna orientuotas sportininkas ir tada atsitinka daugiau traumų negu kovos menuose. Čia kovojama vienas prieš kitą ir tu žinai, kad turi apsisaugoti. Krepšinyje sportininkas orientuotas į kamuolį ir pamiršta, kad iš išorės gali būti traumų. Laikas nuo laiko reikia pasikartoti įvairius saugumo veiksmus, kad nukritimas būtų taisyklingas, ne ant rankos, saugoti galvą. Atsiranda įprotis ir tu apsaugai save nuo rimtų traumų, po kurių jau negalėtum sportuoti“, – sakė Jordanas Poškaitis.

Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti bei motyvuoti mergaites rinktis krepšinį, sudominti ir įtraukti tėvelius, mokyklas ir sporto bendruomenę. Vienas iš svarbiausių tikslų – populiarinti moterų krepšinį. Projektą kartu su Lietuvos krepšinio federacija taip pat dalinai finansuoja FIBA Europe „Youth Development Fund“. Projekto ambasadore tapo buvusi krepšininkė Dalia Belickaitė, kuri šiuo metu aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, veda TV sporto laidas.

Komandos pavadinimas Mokykla Trenerė/-is
„Saulutės“ Alytaus SRC I. Špėgienė
„Vikruolės“ Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras J. Četkauskienė
„Ukmergės SC 1“ Ukmergės sporto centras R. Troškienė
„Senamiestis“ Alytaus SRC I. Špėgienė
„V. Knašiaus 1“ Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykla R. Kumpienė
„SKM“ Sostinės krepšinio mokykla Š. Valinskaitė
„Žalgirietės“ KM Žalgiris B. Jankauskienė
„Radviliškio ŠSPC“ Radviliškio švietimo ir paslaugų centras R. Augustinienė

Informacija: www.krepsinionamai.lt